Choď na obsah Choď na menu
 


Môj milý darebák

Môj milý darebák

Obrázok

A Rogue of My Own (2009)

Pripravuje IKAR 26.1.2010

ObrázokPre Rebeku Marshallovú sa roztáča kolotoč vášne a vzrušenia, keď sa na matkinu veľkú radosť dostane na dvor kráľovnej Viktórie. Rebekina matka chápe dcérino menovanie za dvornú dámu ako jedinečnú
príležitosť dobre sa vydať. Rebeka sa hneď na začiatku svojej služby nedobrovoľne ocitne medzi dvoma súpermi: kráľovniným šéfom špionáže a šľachtičnou, ktorá dozerá na dvorné dámy. Tá ich využíva na
špehovanie vplyvných dvoranov. Rebeka sa čoskoro zapletie do pavučiny klamstiev s očarujúcim markízom Rupertom St. Johnom. Tento neskutočne krásny muž je bratancom Raphaela Lockea, do ktorého
bola Rebeka kedysi zaľúbená. Rebeka však nevie, že Rupert je tajným agentom kráľovskej koruny a vedie dvojitý život.
Romance Johanny Lindseyovej, plné vášne, duchaplných a neodolateľných hrdinov i vzrušujúceho flirtovania, patria medzi klenoty romantickej literatúry.

Obrázok

Jedná z novších kníh vyšla u nás už pred nejakým časom, ale ja som sa na ňu odhodlala až teraz. Povedala som si, že tá kniha predsa nemôže byť až tak zlá, veď je to Lindsey, ktorej i slabšie knihy majú niečo do seba, a keďže sa mi veľmi páčil Markízov dedič, rozhodla som sa to skúsiť.

Takže odhodlanie nechýbalo, ale....

Už po prvých stránkach moje nadšenie ochablo. Dosť ma rozčuľoval spôsob písania a to preto, že do dialógov boli povsúvané obsiahle úvahy hrdinov, o minulosti a o politickej situácii. To by ani tak nevadilo, ale kým som dočítala tento predlhý monológ, tak som zabudla, o čom vlastne dialóg bol a musela som sa i o pol strany vrátiť. Rozhodne mi nejakú tú chvíľu trvalo, kým som sa začítala.

Nuž ale smelo som pokračovala ďalej, zápletka celkom ušla – i keď treba povedať že som od Lindsey čakala omnoho viac napätia, dialógov, vtipu. Priznám sa ale, niektoré kapitoly som len preletela očami a pokračovala som ďalej, pretože dej bol neskutočne ponaťahovaný.

Hlavní hrdinovia mi tiež voľajako neprirástli k srdcu. Ani Rupert s jeho anjelským zjavom, ani Rebeka, ktorá mi prišla až neuveriteľne tuctová. No a ani ten ich vzťah sa nijako zvlášť dramaticky, zaujímavo či aspoň romanticky alebo vášnivo nevyvíjal. Náznaky z toho všetkého tam boli, ale nič viac...

Bol to taký šedý priemer.

A keďže to bola Lindseyová, tak dávam len jedno srdiečko a zakladám do police.

Spracovala LENKA

 

 

The Reid Family
1. The Heir / 2000/ - Duncan a Sabrina - Markízov dedič(Ikar 2001)
2. The Devil Who Tamed Her / 2007/ - Ofélia a Rafael - Diabol čo ju skrotil(Ikar 2008)

3. A Rogue of My Own (2009)- Rebeca Rupert - Môj milý darebák (IKAR 2010)
Obrázok ObrázokObrázok 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

štyri hviezdičky

(Marek, 24. 8. 2011 18:17)

Mne sa to celkom páčilo - bolo to iné ako sme u Johanny zvyknutí, a tak to má byť! Netradičné prostredie, špiónska zápletka - a ich cesta do Francúzska bola skvelá, rovnako ako ich zbližovanie. U mňa za štyri hviezdčiky :-)) A dúfam, že sa raz dočkáme aj Amandinho príbehu.

bez iskry

(katuska3984, 20. 10. 2010 16:09)

Johanna už nie je to, čo bývala.Jej najlepšie knihy sú rozhodne o Malloryovcoch,tie ostatné nemajú žiadnu iskru.Keď prižmúrim jedno oko ,tak ujde aj Tajomný oheň.

nuž...

(saša, 19. 10. 2010 21:01)

Kedysi patrila J. L. k mojim obľúbeným autorkám. Jej knihy som doslova hltala a s očakávaním som sa nevedela dočkať, kedy Ikar vydá jej novú knihu. No v istom momente som ich prestala čítať. Po dvoch nevydarených pokusoch som na ďalšie nemala odvahu. Ako vidím, zdá sa, že svoje rozhodnutie nemám dôvod ani ľutovať a bohužiaľ ani meniť. Nuž...

vidno ze je nová

(lusanna1, 19. 10. 2010 20:07)

na to ako som si myslela, ze to bude velmi nudná kniha celkom ušla, no ja mám rada pri knihách epilógy, a aj tam mi chýbal

nebolo to ono

(Kitty, 23. 6. 2010 19:04)

Tak dočítala som Môj milý darebák a nič.Dlho som sa nevedela začítať,mala som pocit, že mi nedochádzajú súvislosti, obaja hrdinovia boli taký nemastní neslaní. Taký istý pocit som mala aj pri Diablovi.Asi si dám pozor či si kúpim nejakú novú knihu od Lindseyovej. No keby vydali takú Túžbu srdca tak neváham.

Lindsey

(Jana, 3. 5. 2010 15:07)

Mne sa tiež zdá, že novšie knihy od JL nie sú už také "poklady" ako predtým. Možno by sa malo začať pracovať na dotlači tých starších, to by sa podľa mňa predávalo ešte lepšie ako tieto nové :) Na Nežného darebáka nedám ani dopustiť, to je moja srdcovka a čo je pre mňa nadmieru neznesiteľné, je asi skutočnosť, že tú knihu doma MENAM takže som dosť frustrovaná :)

Je to na zamyslenie

(Marianna, 26. 3. 2010 10:00)

Knihy, ktoré v poslednom čase od nej vyšli akoby stratili tú iskru, ktorú do predchádzajúcich kníh dávala. Táto knia nebola zlá, čítala som aj horšie. Vždy som však jej knihu odkladala do police s úsmevom na tvári a s vedomím, že si ju určite ešte niekdey prečítam. Či však siahnem po tejto ,je otázne.

som spokojná!

(Lussiii, 9. 3. 2010 23:23)

Ja na Johannu nedam v žiadnom pripade dopustiť,aj ked aj ona má svoje omyly. No po takom množstve kníh, ktoré napísala, jej treba odpustiť prípadné nedokonalosti. Tato kniha je napínavá, musela som ju dočítať hneď ako sa mi dostala do rúk, len aby som vedela, či hlavný hrdina nakoniec zistí svoj omyl a prizná si chybu... Obaja hrdinovia sú duchaplní a vtipní, som spokojná!

sľubná anotácia

(saša, 27. 1. 2010 15:58)

Ja sa musím priznať, že hoci bola Johanna Lindsey mojou najobľúbenejšou autorkou historických romancí, keď som tento žáner začala v značnej miere čítať, skončila som s dobrým pocitom z jej knižiek zrejme u Markízovho dediča. Zrazu mi akosi Johanna "prestala rezať". Novinka, ktorá sa tu predstavuje, sľubuje zaujímavý príbeh. Možno po nej znova siahnem, ale určite si najskôr počkám na čitateľskú odozvu :)

uvidíme,

(Marek Z., 27. 12. 2009 13:28)

ako zapôsobí... Markízov dedič sa mi páčil, Diabol na druhej strane ani nie, tak do tretice to snáď opäť vyjde :o))