Choď na obsah Choď na menu
 


Na křídlech touhy

Shannon Drake

Na křídlech touhy

Anotácia:

Obrázok Sabrina Connorová již déle nemůže snášet otčímovu tyranii, a tak se rozhodne prchnout z domova. V zájezdním hostinci omylem vklouzne do pokoje, kde se shodou okolností nachází zcela opilý Sloan, příslušník americké kavalerie s indiánskou krví. Alkoholem posilněného vojáka nenapadne nic jiného než že dívka je prostitutka, a podle toho s ní i zachází. Sabrina zatne zuby a ani se nebrání, jelikož jí všechno připadá snesitelnější než otčímovy zlostné výlevy. Možná by tuto příhodu později úplně vymazala z paměti – ostatně některé věci je lepší zapomenout –, ale ona za pár týdnů zjistí, že čeká Sloanovo dítě.
Bezradně přemítá, co si počít, a probírá všechny možnosti, které jí připadají pramálo lákavé. Nakonec se vypraví do Dakoty, aby tam Sloana vypátrala a sdílela s ním život. Ocitá se přímo uprostřed zuřící války, sama, těhotná a všemi tak trochu opovrhovaná...

Ani shledání se Sloanem nelze nazvat příjemným a Sabrina se sama sebe znovu a znovu ptá, co by se muselo stát, aby mohla být šťastná. Může se život sám od sebe začít ubírat dobrým směrem, nebo je k tomu zapotřebí i něco víc?

K doplneniu anotácie, Sabrina rozhodne nemusí Sloana hľadať, stretáva ho hneď po príchode k svojej sestre, je to totiž priateľ jej švagra. Toto všetko sa ale dozvedáme už v prvej časti  trilógie Ten pravý. Sabrina potom odchádza do Škótska  spolu so sestrou a tam zisťuje, že osudná noc má následky. Prichádza tiež Sloan, a koná sa svadba, hneď na to Sabrina o dieťa príde. Takže sa ocitá v nechcenom manželstve  a bez dieťaťa vydatá za muža, ktorý je polovičný Siux.

Sabrina si však svoj život predstavovala celkom ináč – plný plesov, večierkov, luxusu a vytúženej slobody. Zrazu sa však ocitá v opustenej pevnosti uprostred divočiny ako manželka vojaka, a všade okolo hrozí vojna medzi indiánmi a belochmi....

Na túto knihu som sa dlho po prečítaní prvých dvoch dielov série (boli skvelé) tešila. Preto som bola z príbehu dosť rozčarovaná L

Sabrina ani sama poriadne nevedela čo chce, jej správanie ma dosť rozčuľovalo. A Sloan jej to všetko dosť toleroval.

Taktiež niektoré epizódy ako by boli opísané z prvej časti, únos indiánmi, boj na život a na smrť o svoju ženu, pretože nejaký indián si na ňu začal robiť nárok – to všetko sme už v zažili v iných knihách od Sannon. Proste len tak ledabolo pozliepané.

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Shannon Drake

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Shannon

(Dia, 30. 1. 2011 0:08)

Nechápem prečo musí autorka takmer hneď na začiatku skoro každej druhej knihy, hlavnú hrdinku ,,znásilniť"?? Už to začína byť nudné

odo mňa za 4

(janka, 26. 8. 2009 22:05)

Ja som čítala obidve knihy Ten pravý a Na křídlech touhy, za sebou a obidva príbehy ma doslova očarili. Samozrejme k niektorým častiam deja mám výhrady, hlavne k záverom kníh, boli príliš dramatické, prehnané a veľmi som autorke tie závery neuverila, ale budiš. Samozrejme aj k hrdinkám mám isté výhrady boli strašne tvrdohlavé, že to až niekedy hraničilo so stupiditou. Ale mne sa nezdalo, žeby im to hrdinovia tolerovali, práveže naopak, a to si mi páčilo, že sa k nim správali ako k riadnym ženám, nečakali, že keď ich ofúkne prudší vietor, tak sa rozbíju ako porcelán.
Okúzlilo ma hlavne nové prostredie, v ktorom sa príbeh odohrávala, rada by som si prečítala ešte nejaké knihy o Indiánoch, pretože tieto dve knihy mi narobili chute ešte na ďalšie a ďalšie.
A aj keď povaha hrdinov/hrdiniek v odidvoch knihách bola úplne rovnaká a možno niektoré situácie sa opakovali, netvrdila by som, že táto kniha bola duplicitom Ten pravý. Mne prišla pekná, originálna síce s menšími chybičkami, ale je to príjemné čítanie.