Choď na obsah Choď na menu
 


Nežný válečník

Johanna Lindsey

Nežný válečník

 

Vydavateľstvo: IKAR 2004

Originál: Heart of warrior

Obrázok anotácia:

Brittany Callaghanová neměla do svých osmadvaceti let velké štěstí na muže, hlavně kvuli své mimořádné výšce, přestože její spolubydlící se jí neustále snaží najít vhodného partnera. Není tedy divu, že Brittany okouzlí přes dva metry vysoký mladý muž s plavou hřivou, zlatavou pletí a vypracovanými svaly. Netuší však, že se zamilovala do mimozemšťana pocházejícího z planety vzdálené od Země několik světelných let. Považuje ho pouze za cizince a později za účastníka jakéhosi nesmyslného projektu.

 

Jak muže dopadnout setkání dvou lidí naprosto rozdílných kultur? Najde Brittany trvalou lásku, jaká pro ni na Zemi nebyla?

 

 

Práve som dostala túto knihu. Keďže Lindsey zbožňujem, tak som sa hneď do nej pustila. Skončila som na 20-tej kapitole, knihu som odložila do skrinky a už sa k nej nevrátim. Je to niečo hrozné. Už len z čítania o tom ako to vesmíre funguje a tie strašne mená, ma rozbolela hlava. Pr. Dalden Ly-San-Ters z rodného mesta Kystanu, z kmeňa barbarou Sha-Ka´ani jeho matka sa volala Tedra De Arr Ly-San-Ter, planéta Sunder, vládca Garr Ce Bernna.....Musím sa priznať, že tieto kapitoly som úplne preskočila, boli strašne nudné, ničomu som nechápala, proste ako keby boli písane čínštinou. Vesmírne lode, čudné prístroje, kmene, bolo to nad moje sily a chápanie, ale prekonala som sa a čítala som ďalej.

 

 Brittany práve ukončila vzťah, pretože chlap ju nechal, lebo mu prekážala jej výška, aj keď bol od nej o 10cm vyšší!!! Musím povedať, že celý príbeh sa točí len okolo jej výšky. Žiaden chlap chudinku Britt nechce, aj keď je pekná, lebo meria 1,85m - hotová tragédia. Poznám ženy, ktoré sú tiež vysoké a nemajú problém nájsť si chlapa. Modelky tiež nemerajú 1,60 a chlapi sa okolo nich točia.

 

 Povzniesla som sa nad všetky spomenuté nedostatky a vravím si, keď sa tí dvaja stretnú bude príbeh určite zaujímavejší. Stretnú sa na ulici a rozprávajú sa 5 minút. A jej vôbec nie je divné, keď na druhý deň k nej príde a požiada ju či nemôže u nej bývať a ona súhlasí. Ktorá normálna žena si nasťahuj cudzinca, ktorý sa čudne oblieka, má čudné správanie, nevie ani odkiaľ je a má divný rozprávací prístroj?!?! Ešte jedna perlička Brittany má 28 rokov a svoje panenstvo si šetrí, pre toho pravého. Tak ako, že si táto cudná žena k sebe nasťahuje chlapa a hneď na druhý deň sa s nim vyspí. Jediné čo ju na ňom priťahuje je jeho výška. Mala som pocit, že Britt sa vrhne na každého chlapa, ktorý meria viac ako ona a kde je láska, zvádzanie, city????

 

Spracovala Janka

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Johanna Lindsey

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

dve knihy

(Andrea, 16. 9. 2012 22:05)

dve knihy predchadzajuce tejto, sa mi velmi pacili, ine prostredie, ale muzni chlapi zostavaju, dvojku som schopna zhltnut za jednu noc :) keby vysli v slovenskom jazyku najprv tie dve, trojka by davala iny zmysel, lebo nadvazuju na seba ako na pokracovanie

gratulujem

(saša, 23. 11. 2010 22:19)

... všetkým, ktorí našli odvahu pustiť sa do čítania tejto knihy... ja som ju po tej anotácii nenašla a ani ju hľadať nebudem... aj tak mám pocit, že Lindseyovej knihy už nie sú to, čo bývali, akoby sa "vypísala" na starších veciach - mám pocit, že na trhu je teraz oveľa viac kvalitnejších romantických príbehov od iných autoriek, čo stoja za prečítanie

pre belljane

(janka, 15. 3. 2010 16:52)

skús ebookforum.cz

zaujímavé

(belljane, 1. 11. 2009 21:38)

Waw podľa tvojho komentu Jani som sa tak nasmiala... Ale určite som čítala aj horšie. Nedá sa to niekde sťiahnúť cez net? Chcela by som si to niekedy prečítať aj ja... ;)

Mne sa páčila

(Kristína, 29. 3. 2009 9:01)

Čo ja viem, táto kniha bola celkom fajn. Ešte nikdy som takú romancu nečítala. Síce bola trochu trhnutá, ale keďže išlo o sci-fi, mohla sa trhnuto správať aj Brittany :-)Rozhodne sa tejto knihe nedá uprieť, že vyčnieva z radu, je iná ako ostatné. Tie z regentskej Brtánie mi už pomaly splývajú do jednej...

sci-fi

(knihovnica, 31. 10. 2008 9:35)

Tak túto som doteraz nikde nezohnala a po tejto recenzii asi ani nebudem hľadať.
Síce mám rada niektoré fantázie, ale čo je veľa, to je veľa...