Choď na obsah Choď na menu
 


PODLEHNUTÍ

Shirlee Busbeeová

PODLEHNUTÍ 

Surrender Becomes Her (2009)

Levné knihy, 2011

Poddat se... nebo oddat se?

Obrázok Marcus Shebrooke je vážený gentleman. Má pověst čestného, spolehlivého, hodnověrného, prostě téměř dokonalého muže. Jedinou šmouhou na jeho jinak bezchybné vizitce je slečna Isabel Denhamová, jeho bývalá schovanka, která se mu ve věku sedmnácti let vzepřela, tajně se vdala a utekla do Indie. Před deseti lety se ovdovělá Isabel vrátila zpátky do Anglie a od té doby probouzí žár v Marcusových šedých očích... On jí však nehodlá dopřát potěšení z toho, že by jí to dal nějak najevo.

Dnes je Isabel devětadvacet let a bývalému poručníkovi se vyhýbá, jak může. Když se ale stane terčem odporného vyděrače, nabízí se jí jako východisko už druhá neuvážená svatba - může se stát Marcusovou ženou. Touto nabídkou pukají letité ledy a rozdmýchává se dosud nepřiznaná vášeň, kterou však již není možné dále popírat.

Príbeh zaujal anotáciou, ktorá vyzerala celkom sľubne, a aj prvých sto strán knihy sa to ozaj pekne črtalo, až som si začínala myslieť, že to tento krát bude konečne to pravé orechové. Nuž ale len čo som sa dostala asi do toho bodu príbehu kde končí anotácia začala som sa postupne dosť nudiť, spád deja sa značne spomalil a ja som bola nútená zaradiť takpovediac zrýchlené čítanie, aby som knihu vôbec dočítala do konca. Počas celého čítania som mala ale pocit, že kniha je nejakou časťou série a to prinajmenšom treťou, moje podozrenia sa potvrdili, keď som si troška posurfovala po internete a zistila že kniha je ozaj treťou časťou päť dielnej série Bekomes Her.
Isabel sa mi oveľa viac páčila ako sedemnásťročné treštidlo než potom ako svetaznalá žena a matka. Nejako totiž stratila šťavu. Nuž a Markus ktorý o sebe až príliš často vyhlasoval aký je nudný a aký nudný život vedie bol v tejto knihe dosť akčný a emóciami zmietaný muž.
Nakoniec mi i Izabelino tajomstvo prišlo až priveľmi pritiahnuté za vlasy rovnako ako celá dosť prekombinovaná zápletka. Proste som bola viac ako rada, že som na konci, a určite po tejto knihe viac nesiahnem. Nuž a začínalo to tak sľubne...

Spracovala LENKA

Becomes Her
1. Scandal Becomes Her (2007)
2. Seduction Becomes Her (2008)
3. Surrender Becomes Her (2009) - PODLEHNUTÍ LK 2011

 

4. Passion Becomes Her (2010)
5. Rapture Becomes Her (2011)

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

***

(Eilean Donan, 9. 4. 2012 15:35)

Mňa táto kniha nebavila z iných dôvodov, ale v podstate súhlasím s ortieľom... radšej si vymedziť čas na lepšie knižné lahôdky.