Choď na obsah Choď na menu
 


Samoľúby vojvoda

Georgette HEYER

SAMOĽÚBY VOJVODA

SYLVESTER OR THE WICKED UNCLE

Vydavateľstvo: Ikar 2008

Obrázok ANOTÁCIA:

Dvadsaťosemročný sveták, Silvester Rayne, vojvoda zo Salfordu, sa po mnohých skúsenostiach so ženami rozhodne oženiť. Na svoju nastávajúcu má vlastné, najvyššie kritériá: krása, oddanosť, dobrá výchova a uhladené správanie. Vzájomná láska a porozumenie však medzi ne nepatria.
Phoebe Marlowová je pravý opak obrazu, aký si vojvoda o vyvolenej vytvoril. Chudá, nenápadná, prostroreká žena miluje kone a navyše má výbušnú povahu. O ich manželstve rozhodli rodičia už pri narodení...
Jedno z najúspešnejších diel Georgette Heyerovej, kráľovnej viktoriánskej romance, si svoju popularitu získalo vďaka príslovečnému slovnému humoru a neuveriteľnej znalosti dobových reálií.

 

Elen 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Georgette Heyerová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Skvela

(mirka, 2. 6. 2011 23:30)

Nemohla som sa od nej odtrhnut. Inteligentna, zabavna, romanticka. Ako pise Monika - kto ma rad Austenovu, urcite sa mu zapaci aj Heyerova...

Máte rady Austenovú?

(Monika, 6. 9. 2009 20:20)

Ak máte radi Austenovú, tak si myslím, že diela Georgette Heyerovej vás tiež zaujmú. Ja som túto knižku čítala a páčila sa :)

každý môže mať iný názor

(Lenka, 16. 7. 2009 21:36)

Osobne som túto knihu nečítala, pretože po predchádzajúcich skúsenostiach s touto autorkou (zanovitá vdova , Láska a vzdor) by by ma už nič nepredvedčilo kúpiť si jej dalšiu knihu, ale niekto môže mať úplne iný názor, podľa mňa boli hrozne nudné, chýbala im akákoľvek šťava

ja som si tuto knizku ...

(lenka, 16. 7. 2009 18:06)

ja som si tuto knizku ...dneska kupila v knikupedsve a odradila mo to vobec zacat citat podla toho co tu citam to je vazne az taka zla ???

otazocka

(janka, 16. 7. 2009 18:05)

aka je podla vas tato knizka ??

Strasna kniha,vyvarujte sa je!!!

(Aneta, 13. 4. 2009 13:04)

Cakala som viac od tohto diela,zial sklamala ma to na celej ciare :( Je to strasne nezazivna kniha,hned to pochopite ked zacnete citat :( Precitala som si ju sice celu,ale dobre Vam radim ze je to o nicom dielo :)