Choď na obsah Choď na menu
 


Ustláno na růžích

 

Drake Shannon

 

Ustláno na růžích

 

Lie Down in Roses (1988)

 

Domino 1999

 

Obrázok Krásná a umíněná lady Genevieva by pro záchranu milovaného hradu Edenby udělala cokoliv…, i kdyby musela sdílet společné jméno – a lože – se svým nejproradnějším nepřítelem.
Tím rivalem je Tristan, šlechtic a vynikající bojovník, který vede své útočné vojsko napříč celou zemí, slaví jedno vítězství za druhým a zanechává za sebou spoušť. Teprve u Edenby se setká s tuhým odporem – a s kouzelnou ženou, která za pomoci svého šarmu připravuje jeho zkázu…
Narodili se jako nepřátelé a bylo jim předurčeno stát se milenci. Hned po prvním setkání se z nich stávají hráči v nebezpečné hře spletitých intrik a vášně, v níž je cenou nevinnost jedné ženy a výhrou srdce jednoho muže.

 

Toto mi rozhodne nesadlo, Genevieva i Tristan boli na seba ako pes a mačka, hašteriví výbušní a tvrdí. Ich vzťah sa takmer do konca pripomínal bojové pole, na ktorom sa i neraz stretli. Genevieva sa možno tvári ako dospelá a schopná vládkyňa panstva, ale v podstate je to nedospelé trocha rozmaznané dievčatko, ktoré najprv koná a potom uvažuje. Možno som len nebola naladená na takúto knihu ale trvalo mi ozaj nekonečne dlho kým som sa prepracovala na jej koniec, trápila som sa stránku za stránkou a čakala, že hádam príde niečo... Nuž ale nedočkala som sa knihu som zavrela s pocitom, že už dávno som nič tak málo zaujímavé nečítala. Príbeh bol dosť priehľadný a žiadne väčšie prekvapenie som až do konca nezažila. A možno som už presýtená takých tých podobných príbehov od tejto autorky. Nenávisť a zloba či útoky medzi hlavnými hrdinami a boje dvoch silných pováh a samozrejme nejaký ten ukrytý intrigán. No a tiež vášeň i napriek tomu že ináč sa nevedia ani vystáť. Nuž proste a jednoducho nebolo to ono. Možno ak by to bola moja prvá kniha od Drakeovej hádam by na mňa zapôsobila ináč. Ale takto mi po prečítaní ostala v pamäti len nenávisť medzi Genevievou a Tristanom.

Spracovala Lenka

 

Náhľad fotografií zo zložky Shannon Drake

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.