Choď na obsah Choď na menu
 


Zakázané rozkoše

Beatrice Small

Zakázané rozkoše

Obrázok

Forbidden Pleasures

Ikar, 2007 – Zakázané radosti (Baronet, 2006)
ObrázokAnotácia

Česká anotácia je obsiahlejšia, takže tu ju máte: Emily Shannová, úspěšná autorka romantických příběhů, vyměnila soukromý život za kariéru a vystačí si s živou představivostí. Skrývá však šokující tajemství, o kterém neví ani její vydavatel - až ji jednou požádá, aby napsala něco pikantnějšího, smyslnějšího, otevřenějšího a ze života. Emily nezná nikoho, kdo by jí v tom mohl pomoct, kromě svého nového odpovědného redaktora - vysokého, snědého, pohledného Michaela Devlina - který už provokuje její fantazie. Stejně jako Channel - televizní vysílání, v němž si ženy plní své tajné erotické sny. Emily, teď ochotnější než kdykoli předtím, musí Devlina přesvědčit, aby ji zasvětil do všeho, co zná…, pokud mají mít její literární představy konečně reálný základ.
Obrázok

Obrázok Emily má tridsať, je to krásna, vzdelaná, a úspešná spisovateľka, ktorú verejnosť prirovnáva k Barbare Cartlandovej. Teda píše romantické príbehy bez sexu. Avšak život je zmena, a keď povie Emilin vydavateľ: „Cartlandová je mŕtva, a jej čitatelia tiež“, znamená to, že Emily, ak chce prežiť v konkurencii, musí zmeniť štýl. S tým jej má pomôcť jej nový editor, štyridsaťročný Michael Devlin. Ich pracovný vzťah veľmi rýchlo prerastie do intímneho, a aby som zhrnula zvyšok deja, Emily napíše knihu s kopou erotických scén, ktorá sa stane úspešnou, a vydá sa za Devlina. Iste ste už uhádli, že táto kniha sa mi nepáčila. Od Smallovej som prečítala zopár kníh, a aj keď sa vyzná v histórii, všetky sa mi zdajú rovnaké, a navyše necítim u jej hrdinov žiadnu lásku, aj keď si ju viackrát vyznávajú. Tak som si povedala, že vyskúšam niečo moderné, no toto bola hrôza. Hlúposť, ak mám byť presnejšia. Ako som už napísala, Emily je úspešná, vzdelaná a slávna, a má tridsať rokov. To, že nemala ešte žiadny poriadny vzťah a je v tomto veku stále panna, by som ešte prehltla, ale aby nevedela, že môže otehotnieť už po prvom sexe? Bohužiaľ, takúto vec sa nám snaží Smallová podsunúť. Takisto dej je plochý, nemá žiadne poriadne vyvrcholenie (okrem sexuálnych, však áno). Táto kniha je v podstate len striedaním erotických scén, ktoré prežíva Emily buď s milencom, alebo vo svojej fantázii, či tých, ktoré prežívajú hrdinovia jej knihy, s rozhovormi s Michaelom, kamarátkami a kolegami. Z „milovania“ Emily a Michaela necítiť žiadnu lásku, je to len sex. A prečo Emily Michaela oslovuje priezviskom, som vôbec nepochopila (možno to malo súvisieť so slovom „devil“, čo po anglicky znamená „diabol“). Takže zhrnuté, podčiarknuté: ak si chcete osviežiť svoj intímny život, niekoľko návodov v tejto knihe určite nájdete. Ale romantiku v nej nehľadajte žiadnu.

Spracovala Kristína

 ObrázokTroška som posurfovala a našla to čo mi táto obálka pripomína 

 

Náhľad fotografií zo zložky Bertrice Small

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Katastrofa

(Lissa, 9. 7. 2009 23:51)

Uplny brak.. nema to dej, pointu, nic.. ani sex tam nie je dobre opisany skor ako z TABU abo podobneho platku :D

Orient - nič pre mňa

(janka, 7. 3. 2009 22:44)

No ja sa musím priznať, že vo všeobecnosti veľmi nemusím knihy z Orientu. Prosto sa neviem povzniesť nato, že hrdinka ,vo väčšine prípadov, je unesená, nejakými obchodníkmi s "bielym mäsom" a predaná ako tovar tomu, kto ponúkne viac. A v háreme sa k nej správajú ako k peknej veci bez citov a rozumu. A je nútená spať s chlapom, pre ktorého je len ďalšia žena v poradí, a keď sa mu zunuje, tak ju predá inému alebo ju nechá kysnúť v háreme. Ja mám rada, keď žena má počas deja 1 muža a muž jednu ženu. Samozrejme je mi jedno koľko mali partnerov pred 1. kapitolou knihy.

Kadin

(knihovnica, 7. 3. 2009 7:49)

... áno, mal by to byť názov sultánovej manželky, išlo mi len o to, že v knihe nebol ten názov spomenutý ani slovíčkom... ( hádam som ho neprehliadla) ako sultánovú manželku ju volali inak. A čo sa týka deja, keď prvých pár strán preskočíš, vyhneš sa 13 rokom, ale ten dej je úplne niečo iné... A ´podotýkam, sex, na aký sme svyknutý u Small tam nie je!!!!!!!
A čo sa týka deja, u mňa bodovala, nemohla som sa od nej odtrhnúť,aj keď kniha vlastne kopírovala celý jej život.
Je iná... A mne sa páčila.
A ten obrázok Angeliny, čo nahodila Lenka, má úplne odrovnal...

historické Smallové

(Kristína, 7. 3. 2009 7:13)

áno, Smallovej historické majú niečo do seba, prvá Skye sa mi páčila, bolo tam dobrodružstvo, kopa deja a hlavne histórie (čo ja fakt môžem), takže tých šiestich manželov jej človek prepáči :-), ale aby sa potom v ďalších piatich knihách opakoval ten istý motív, tak to už nie, neprosím. Pokiaľ ide o Emilino panenstvo vo veku 30 rokov: asi nám Smallová chcela urobiť zmenu, keďže jej hrdinky sa stávajú ženami už v trinástich. Čo je ďalšia vec, ktorá ma na jej historických románoch popudzuje. Isteže taká bola realita, ale mne je z toho zle. Ešte jedna otázka: mám si zohnať Kadin? Vraj bude mať zas len trinásť...

Angelina

(Lenka, 6. 3. 2009 21:16)

Janka myslela si túto Angelinu :D ??

a že...

(knihovnica, 6. 3. 2009 20:27)

... máš pravdu, skutočne je ako zohavená Angelina...

Janka

(knihovnica, 6. 3. 2009 20:25)

trefné!!!!!!!! musím povedať, že som sa nad tvojim komentárom dobre zasmiala.

: D

(janka, 6. 3. 2009 20:19)

skúmam tú fotku knihy z Českého vydania, lebo sa mi zdalo, že som ju už niekde videla. A už viem aj kde, je to fotka Angeliny Jolie iba ju trochu zohavili, ale je to Angelina. Žeby Angelina bola ešte v 30 panna a náš Michael bol Brad Pitt????? Neviem to posúdiť, lebo ja osobne sa vyhýbam knihám od Small. Prečítala som akurát, tak jej sériu o Skye Omalley a jej dcérach, ktoré som si požičala z knižnice, táto skúsenosť mi stačila.

aké to šťastie...

(knihovnica, 6. 3. 2009 18:34)

...že som ju nekúpila. Smallovú môžem, hlavne čo sa týka historických románov, aj keď sú všetky na jedno kopyto, ale keď ona dokáže tak farbisto opisovať dej, akoby som bola priamo v centre deja. V podstate súhlasím s Kristínou, že z jej románov vlastne necítiť žiadnu romantiku ( ale sex!!!) no beriem to ako súčasť života jej hrdinov, má úžasnú znalosť doby, o ktorej píše, aj v najmenších detailoch je ten dej uveriteľný ( až na niektoré hrdinky, ktoré za jeden život stihnú prežiť tak 3 životy. ) Ale v každom prípade, čo je veľa, to je veľa a ešte aj zo súčasnosti!
Smallová by sa mala vrátiť do doby, keď písala Kadin, Skye a dedičky...