Choď na obsah Choď na menu
 


Zanovitá vdova.

Georgette HEYERová

Zanovitá vdova

Vydavateľstvo: Ikar, 2007

V originále: Reluctant widow, v ČR Elinor

Obrázok Keď Elinor Rochdalová omylom nastúpi do pristaveného koča, netuší, že táto nepozornosť načisto zmení jej život. Namiesto guvernantky koč totiž čakal na manželku na inzerát pre Eustaca Cheviota. Bitka v hostinci, pri ktorej je Eustac smrteľne zranený, zapríčiní, že sa Elinor nad mladíkom zľutuje a stane sa jeho ženou. Tu sa však Elinorin príbeh iba začína. Pred polnocou nevesta a ráno vdova sa zapletie do špionážnej aféry a osídiel novej lásky.

 

Obrázok

Keď som prečítala obsah knihy, tak som sa na ten príbeh trocha tešila. Moje rozčarovanie nastalo už po pár prečítaných stránkach a musím priznať, že som to už ani nedočítala. Vôbec ma to nebavilo. Myslím, že obsah knihy je to najpútavejšie, čo táto kniha poskytuje čitateľkám. Možno so mnou nesúhlasíte, ale podľa mňa je to prepadák.

Moje sklamanie z knihy bolo také veľké, že som už nevyhľadala od tejto autorky žiadnu knihu... Možno raz si niečo od nej prečítam, ale tak skoro to určite nebude...

Ja dávam - za ten obsah.

Spracovala Elen

 

Náhľad fotografií zo zložky Georgette Heyerová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pekne

(mirka, 25. 5. 2011 17:39)

najslabsia knizka od tejto autorky, ale aj tak vyborna...

Až také strašné to nebolo

(Sissi, 25. 12. 2009 20:53)

Kniha podľa mňa ušla, keď nie je po ruke niečo lepšie. Chýbala mi však romantika a vývin vzťahu medzi Elinor a Nedom. Musim sa priznať, že zo všetkých postáv mi bol asi najsympatickejší Durkáč a Nicky. Elinor bola dosť divná, absolútne mi nesedela na hlavnú hrdinku a stále sa ponosovala, Ned bol suchár. Zhrnutie: obstojné na jedno prečítanie ale viackrát by som sa k tejto knihe nevracala a ani by som si ju nekúpila.