Choď na obsah Choď na menu
 


Závoj noci

Lýdia Joyceová

Závoj noci

Obrázok Anotácia

 

Tridsaťštyriročný Byron Stratford, vojvoda z Raeburnu, zdedil spolu s titulom i množstvo dlžníkov. K nim patrí aj brat kontesy Viktórie Wakefieldovej. Aby Viktória zachránila brata pred potupným väzením, prijme vojvodovo pozvanie na návštevu rodinného sídla. Rozhodne sa tam zájsť i napriek tomu, že o mladom mužovi kolujú čudné chýry. Ukazuje sa totiž iba za súmraku alebo v noci a spoločenské podujatia navštevuje len veľmi zriedkavo. Po príchode vojvoda Viktórii oznámi, že splatenie dlžôb odloží len vtedy, ak s ním strávi na zámku celý týždeň a vyhovie všetkým jeho želaniam. Vzájomné erotické potešenie Viktórie a vojvodu sa nezaobíde bez rozhovorov. Na otázku, prečo sa vyhýba svetlu, jej však vojvoda zakaždým odmietne odpovedať...

 

Takže máme tu jednu záhadnú anotáciu, ktorá navyše celkom pekne znie...

Pozná niekto už túto knihu? Môže ju niekto doporučiť? Ozvite sa, kto ju čítal!!!

Závoj noci

Ani po druhom zrýchlenom prečítaní na mňa neurobila kniha oveľa lepší dojem. Skôr ako romantickou by som ju nazvala erotická, romantiky si tu človek veľa neužije, zato milostných scén je tu neúrekom. K doplneniu deja: žiadny upíry ani vlkolaci ani nič podobne nadpozemské sa tu nekoná, dôvod prečo vojvoda nevychádza na slnko je veľmi jednoduchý ( pravdaže neprezradím, to by potom nebolo o čom čítať ). 

Vojvoda nezdedil dlhy Viktóriinho brata, on ich zámerne skúpil, pretože sa mu chce pomstiť.

Viktória má mimochodom tiež niekoľko tajomstiev a vôbec nie je také neviniatko ako vyzerá, Byronov návrh jej vôbec nie je proti srsti, práve naopak.....

Už iba poznámka: doteraz som žila v presvedčení, že oslovenie „Vaša milosť“ prináleží len vojvodovi, ale v tejto knihe tak po celý čas oslovovali i Viktóriu, vysvetlí mi to niekto??

Jednoznačne poputuje do police, druhé srdiečko je len za milostnú scénu s koláčom  .

 
 Spracovala Lenka

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Keď na policu, tak do prvej rady.

(strapata, 31. 1. 2013 20:48)

Výborná kniha, keď mi ju švagriná požičala, zhltla som ju za jeden večer a hneď som si ju aj objednala. Všetky typické romantické knihy majú svoje "klišé", hrdinka sa zamiluje alebo už miluje hrdinu, keď si s ním ľahne do postele. V tejto knihe je to naopak. Keby nebolo na tú dobu tak "škandálnej" dohody a nespoznali sa telesne, popri tom i duševne, tieto dve osamelé bytosti by prežili svoj život v trápení, v zajatí vlastných svetov........ A v tom je skrytá tá romantika.

P.S.

(Erika, 28. 10. 2009 4:07)

Pre ivanku: možno ťa to tak nudilo, že si to pozorne nečítala, pretože jej tajomstvo je odhalené dosť skoro

Páčila sa mi

(Erika, 28. 10. 2009 4:04)

Približne tri erotické scény, ale musím povedať, že dobre napísané, hoci neviem, či aj naozaj nejaký chlap predlžuje až takto predohru.
Myslím, že táto kniha nie je veľmi o romantike, skôr vystihuje psychiku a zmýšľanie postáv. Páčila sa mi, pretože to nebolo klasické spracovanie a hlavná mužská ani ženská postava neboli tí polobohovia medzi nami(dobre, čo sa týka výzoru aj hej, ale mali mozog a to sa mi ráta). Vystihla osamelosť dvoch ľudí, ktorí sa zo strachu pred ďalším odmietnutím uzavreli a padne im zaťažko, len tak sa so svojou samotou rozlúčiť.
Nie je na 5 hviezdičiek, ale ani na priemerné 3.
Dala by som 4, za nevšedné spracovanie.

nie

(ivanka1992, 18. 7. 2009 21:20)

tato kniha fakt patri nikde dozadu medzi haraburdy. Takmer ziadna romantika , plno sexu a kazdy jeden ma tajomstvo a nakoniec ho autorka ani neprezradi ( teda co sa tyka Viktorie)

nie zlé..

(Persefona, 8. 7. 2009 14:06)

Neviem prečo, ale neviem zaujať k tejto knihe rozhodné stanovisko, či sa mi páči alebo nie. Ale to záleží asi od človeka, aký má vkus. To,že tam nie je príliš veľa romantiky len schvaľujem, treba skúšať písať aj iným štýlom..a možno aj tá cesta erotiky nebola zlý nápad.
Rozhodne ma zaujala tá scéna s koláčom,ako napísala Lenka ;)

romantika na vyssej urovni

(Evka, 1. 7. 2009 1:11)

Podla mna je tato kniha perfektna, ziadna tuctova romantika (Lindseyova), je skor eroticka, psychologicka, tajomna, vzrusujuca.. ziadna limonada.

Najviac ma pobavila veta:

(janka, 16. 12. 2008 18:17)

"Vzájomné erotické potešenie Viktórie a vojvodu sa nezaobíde bez rozhovorov." Ja som si doteraz myslela, že ľudia sa skôr porozprávajú, a potom sa navzájom potešia. Našťastie som tento skvost nečítala, ale ako pozerám, tak je tu ďalšia zavádzajúce anotácia a príbeh o ničom.

recenzia

(knihovnica, 10. 10. 2008 9:46)

Vďaka Lenka, už by som ju bola kúpila...brr
Škoda len, že niekdy sa človek dostane na fakt premyslenú anotáciu....

Zavoj noci

(Lenka, 6. 10. 2008 20:11)

Ahoj knihu mám doma, ale čítala som ju dávnejšie tak ju ešte raz mrknem a napíšem čo a ako, ale určite nie je z tých za 5 srdiečok :(