Choď na obsah Choď na menu
 


Knižná romantika

Vychutnajte si romantiku naplno!

 

imagescaouwohl.jpgČím to je, že vychádza čoraz viac romancí a kníh pre ženy? Žeby ženským čitateľkám čosi chýbalo?
Ženy podľa amerického psychológa Johna Graya  priťahujú najmä muži, ktorí ich dokážu počúvať, pochopiť a prežívať s nimi romantické chvíle. Milí páni, stačí zalistovať v nejakých romantických knihách a inšpirácie sa nájde dosť. A milé dámy, pre vás máme pár tipov na ľúbostné romány, ktoré vyšli v tomto období a ktoré určite nasýtia vašu túžbu po romantike:)

 

ikarako-zviest-vojvodu.jpgRomantika má podľa prieskumov na ženy priam magický účinok. Je pre ne najsilnejším afrodiziakom a životnou potrebou. Bez nej sa aj sex scvrkne na nudné pohyby. Rozhodne vás o tom presvedčí hlavná hrdinka novinky Ako zviesť vojvodu Charlie. Ukrýva v sebe smutné tajomstvo, ktoré jej bráni viac sa zblížiť s Rafaelom, kamarátom z detstva. Vyhýba sa jeho dotykom, drží si ho od tela, hoci by chceli...túžili...no tajomstvo je silnejšie. Alebo predsa len nie a sila lásky prekoná aj tie najťažšie prekážky?

ikarnajprv-sa-vezmeme.jpgMary Baloghová je nenadarmo kráľovnou historickej romance – vie, na ktorú strunu zabrnkať, aby si čitateľky omotala okolo prsta. Najprv sa vezmeme je prvá časť cyklu Sestry Huxtablové, v ktorej opäť vynikajúco vykreslila postavy, nechýbajú dynamické dialógy, spletité vzťahy a regentské Anglicko, ktoré dodáva jej príbehom potrebnú dávku romantiky a tajomna.

ikarjediny-dotyk.jpgA keď už sme pri historických ľúbostných románoch, odporúčame aj čerstvú novinku Jediný dotyk od Tracy Anne Warrenovej. Je súčasťou úspešnej série o šľachtickom rode Byronovcov z Braebournu. Bratia Byronovci sú divokí, skazení a nebezpeční, ale zároveň neuveriteľne fascinujúci muži, ktorých zvodom neodolá nijaká žena. V Jedinom bozku  nájde krásna sirota Meg útočisko v snehovej búrke práve u Cada Byrona...v Jedinom dotyku sa zasa jeden z bratov práve oženil a druhého to čaká, pretože prehral v kartách...

ikartanec-s-diablom.jpgFanúšičky série o temných lovcoch, nesmrteľných upíroch a elektrizujúcej romantike sa dočkali. Tanec s diablom od obľúbenej Sherrilyn Kenyonovej vás zavedie na Aljašku, kde sa ocitol najhorší z temných lovcov Zarek. Do rúk sa dostane nymfe spravodlivosti Astrid a v zrube zapadnutom snehom zisťujú, že s láskou prichádza aj druhá šanca. Podarí sa ju Zarekovi využiť? Kenyonovej sa podarilo napísať dojímavú romancu, ktorá je plná napätia, aj humoru.

ikarhotel-vendome.jpgNeuveriteľné, ako dlho si drží svoje miesto medzi najobľúbenejšími autorkami na Slovensku Danielle Steelová. Tisíce predaných kníh svedčia o tom, že aj jej najnovší príbeh Hotel Vendome určite zaujme. Steelová nás zavedie do jedného z najluxusnejších hotelov, ktorý je známy svojím vedením, eleganciou, bezchybnými službami a diskrétnosťou. Aj preto priťahuje smotánku. Medzi celebritami, politikmi a cestovateľmi sa pohybuje aj malá dcérka majiteľa hotela Heloise, ktorá si tam možno nájde životnú lásku:)

Romantika vie s nami stvárať neuveriteľné veci. Rozhodne by o tom vedeli rozprávať hlavní hrdinovia ľúbostného príbehu z univerzitného prostredia Krásna katastrofa. Abby zažila peklo a teraz uteká. Snaží sa byť príkladnou študentkou a nevyčnievať. Travis je jej pravý opak – populárny lámač sŕdc, ktorý si na štúdium zarába ilegálnymi pästnými súbojmi. Zvláštna stávka ich dá dokopy a otázkou je: ide len o kamarátstvo s neplánovanými dôsledkami? Alebo krátke vzplanutie či dokonca lásku!?

ikarlaskavec.jpgA ešte jeden tip od nás – Láskavec. Mnohí asi ani netušíte, čo to znamená...aj keď to má lásku priamo v názveJ Podľa kritikov i čitateľov však ide o jeden z najlepších románov v súčasnej americkej literatúre. Príbeh dvoch mladíkov a jedného dievčaťa z malého texaského mestečka. John aj Trey Don alias T.D. sú futbalové hviezdy, najpopulárnejšie osobnosti v škole, najlepší priatelia a zároveň najväčšie protiklady. John je svätec, T.D. hriešnik. To dievča sa volá Catherine a je to doslova anjel. Nádherná, milá, inteligentná. Ide táto trojka dokopy? Je taká rozmanitá, že čosi tam určite nevyjde...a bude to naozaj dramatické. Viac si prečítajte na BUX.sk.

článok pre romantiku z Ikaru :)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Jediný dotyk

(Lussiii, 29. 4. 2013 15:19)

bola dobre preložená, prekvapivo zaujímavá kniha, po dlhom čase som historicku prečitala až do konca ;-)

zaujali ma

(Barborka, 13. 4. 2013 12:05)

viaceré kúsky, ale určite Krásna katastrofa a Láskavec pribudnú do mojej knižnice :) teším sa... a k sérii Noční lovci sa hádam tiež nejako dostanem...

Tanec s diablom

(Freja, 28. 3. 2013 18:16)

Och.... úžasná, skvelá, perfektná. Tak neskutočne mi bolo Zareka ľúto. Kniha bola zatiaľ asi najdojímavejšia zo všetkých. Bola jednoducho skvelá.