Choď na obsah Choď na menu
 


Lekcie Madam Chic

Jennifer Scott

LEKCIE MADAM CHIC

Ikar 2014 

Umenie ženskosti a 20 tajomstiev štýlu

 

lekcie-madam-chic.jpg

Viete si vytvoriť dokonalý výzor „sans maquillage“, čiže bez mejkapu? Ako si natrénovať umenie ženskosti? A viete, ako si pestovať ovzdušie tajomnosti? Jennifer Scottová ako študentka na zahraničnom výmennom pobyte v Paríži bývala u rodiny, ktorá ju inšpirovala a zásadne ovplyvnila jej životný štýl. Pani domu madam Chic si vzala bezstarostnú dospievajúcu dievčinu z Kalifornie pod svoje krídla a umožnila jej spoznať, ako Francúzi povyšujú bežné maličkosti života na umenie žiť.

 

Práve vychádza kniha Lekcie madam Chic – v dvadsiatich kapitolách vám Jennifer prezradí niečo z toho, čo sa v Paríži naučila, i zopár tipov, ktoré môžete zahrnúť do svojho každodenného života bez ohľadu na to, kde bývate a aký máte rozpočet.
lekcie1.jpgV duchu typického francúzskeho prístupu uprednostňovania kvality nad kvantitou sa naučíte vychutnávať dobré jedlo, a pritom si neodopierať, rozumne a elegantne sa obliekať, a mať v šatníku len desať kúskov oblečenia, primerane sa upraviť, ale pôsobiť ako nenamaľovaná – jednoducho žiť ako Francúzka.

Lekcie madam Chic je užitočná príručka, ktorá zábavným a pôvabným spôsobom poslúži každému, kto chce svoj aktívny a moderný život osviežiť parížskou nonšalantnosťou.

lekcie_jennifer.jpg

„Často maškrtíme len preto, že nechceme byť hladní,“ píše Jennifer v knihe Lekcie madam Chic. „Vo Francúzsku som sa naučila, že pocit hladu je celkom dobrá vec. Nehladujete, iba máte chuť do jedla, ktorá je dôsledkom rôznych stimulačných pochodov.
Pobyt v Paríži som si neskutočne užívala. Celé dni som trávila vonku, chodila pešo po meste i na vyučovanie, stretávala sa s priateľmi. Vypestovala som si náramnú chuť do jedla a uspokojovala ju každý večer pri stolovaní s rodinou Chic. Vážila som si jedlá, ktoré uvarila madam Chic, a neuveriteľne som si na nich pochutnávala. Keby som si pokazila chuť do jedla maškrtením krekerov alebo cukríkov, jej jedlom by som asi nebola taká nadšená. Kto by chcel prísť o lahodnú chuť kambaly na masle s novými zemiakmi a so zelenou fazuľkou, doplnenej karamelovým krémom, tým, že by sa pred večerou napchával chlebom? Ja určite nie!“

Prečítajte si úryvok Maškrtenie vôbec nie je šik

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.