Choď na obsah Choď na menu
 


Nové v IKARE

Martin Kat

Odvážne srdce

Heart of Courage (2009)
Titul má vyjsť v priebehu Decembra 2009.

Obrázok

Mladá šľachtičná Lindsey Grahamová je na svoje obdobie žena s modernými názormi – pracuje v ženskom časopise, kde sa zasadzuje za spoločenské zmeny. Zároveň sa na vlastnú päsť púšťa do vyšetrovania vrážd londýnskych prostitútok, z ktorých obžalovali jej zhýralého brata. Pomáha jej pri tom aj Thor Draugr, brat jej švagra, ktorý pochádza z odľahlých severných ostrovov. Lindsey jeho pomoc sprvu odmieta, no navzájom sa neodolateľne priťahujú, hoci drsný, mužný Thor je nemajetný a nemá zodpovedajúce spoločenské postavenie. Uvedomuje si, že by jej ako manžel nemohol poskytnúť všetko, čo žena z jej spoločenskej vrstvy potrebuje. Ich vzťah však silnie. A Thor sa naplno prejaví, keď Lindsey hrozí nebezpečenstvo...

Obrázok

Garwood Julia

Oheň a ľad

Fire and Ice (2008)
Ikar Decembra 2009.

Obrázok

Napínavý príbeh novinárky Sophie Rosovej a agenta FBI Jacka MacAlistera sa odohráva v Chicagu i na nekonečných snežných pustatinách Aljašky. Sophie má napísať článok o Williamovi Harringtonovi, bohatom mužovi a športovcovi, ktorý sa chystá na bežecké preteky, no nedostaví sa tam a namiesto toho záhadne zmizne.
Sophie a Jack sledujú jeho stopy až na Aljašku a náhodou prídu na to, že Harrington bol súčasťou záhadného výskumu. Dvaja zo štvorice vedcov, ktorí prišli na sever skúmať život polárnych vlkov, totiž objavili novú drogu. Skúšali ju na vlkoch, no neskôr sa pokúsili zistiť, aký účinok má na ľudí. Harrington sa stane ich obeťou. Sophie vie príliš veľa, a tak je jej život v ohrození. Ešteže má po boku nebojácneho Jacka, ktorý jej pomôže v najťažších situáciách, a, pravdaže, preskočí medzi nimi iskra.
Halpern, jeden z vedcov, sa však pokúsi Sophie uniesť a chce na nej odskúšať drogu.
Podarí sa Jackovi nájsť Sophie a vyslobodiť ju z rúk únoscu?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Super

(Marek Z., 27. 11. 2009 19:11)

teším sa na oba tituly!! Na tretí diel zo Srdcovej trilógie čakám už dlho, určite nesklame :o)) len škoda, že Lindsey sa zatiaľ len mihla v Ohnivom srdci... aspoňže Thor je už ako-tak známy :o)

Garwoodová znie pomerne súčasne, ale anotácia na mňa pôsobí príťažlivo... Vianoce budú pestré :D