Choď na obsah Choď na menu
 


Papierové mestá

2mesta.jpg

John Green

Papierové mestá

Prežijeme. Bude z toho bohovská historka...
 
Po megahite Na vine sú hviezdy od Johna Greena, ktorý dojal desaťtisíce Slovákov, prišla novinka, ktorú budete rovnako milovať. Navyše majú jednu špecialitku - po prvý raz u nás vychádza kniha s dvomi obálkami naraz. Môžete si tak vybrať, či chcete Papierové mestá v tvrdej väzbe alebo v mäkkej. Či chcete na obálke papierové mestá alebo radšej mapu, ktorá vám bude pripomínať šialenú jazdu Quentina s jeho kamošmi. Jednoducho, tentoraz máte na výber – siahnite po obálke, ktorá sa vám páči viac.
 
Jedna noc zmení všetko...a jedno dievča zmení jeho.
 
Quentin alias Kvéčko je v poslednom ročníku na strednej, neznáša školské plesy a je to normálny chalan, ktorý je beznádejne zaľúbený do kamošky z detstva Margo.
 
„Zohnať ti babu na ples je také ťažké, že by to nezdvihol ani Chuck Norris“J
 
Od škôlkárskych čias pretieklo veľa vody a Margo s Kvéčkom si už nie sú takí blízki. Z Margo sa totiž vďaka bláznivým dobrodružstvám stala legenda.
A teraz nadišiel čas na jej posledný kúsok. Na posledné dobrodružstvo, do ktorého zapojí aj Quentina: v jednu noc mu vlezie do izby prezlečená za nindžu a chce s ním vykonať jedenásť bodov neľútostnej pomsty nevernému frajerovi a bývalým kamarátom. Kvéčko neodmietne a zažije jedinečnú noc! Najlepšiu noc vo svojom živote.
 
„Robiť niečo nie je nikdy také dobré, ako keď sa na to tešíš.“
 
Na druhý deň sa však Margo záhadne stratí. Je preč a zanechá po sebe len indície určené práve jemu. Kvéčko začne po nej pátrať a neustále naráža na Papierové mestá, záhadné miesta bez duše, ktorých význam však presne nechápe.
 
„Budem tvoje steblo. Nezradím tvoju dôveru. Nájdem ťa...“

 

Napokon sa vydá na šialený trip naprieč Amerikou aj so svojimi priateľmi, pretože tuší, kde sa Margo ukrýva. Ale čím bližšie je k cieľu, tým lepšie spoznáva skutočnú tvár priateľky – a možno aj svoju vlastnú...
 
Pozrite si TRAILER k novému hitu Johna Greena Papierové mestá:
 
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.