Choď na obsah Choď na menu
 


Relax formou čítania kníh

book.jpgRelax formou čítania kníh

Mnoho z nás sníva o veľkej knižnici, kde bude literatúra od rôznych svetových i našich autorov, zastúpenie tu nájdu rôzne žánre a druhy kníh. Práve čítanie totiž patrí medzi obľúbenú činnosť väčšiny mladých, no i dospelých či starších ľudí. V tejto oblasti si každý nájde to svoje. Deti zaujímajú rozprávky či rôzne napínavé a pútavé príbehy, bájky alebo povesti. Tínedžeri majú sklon ku sci-fi literatúre, detektívkam, dievčatá uprednostňujú takzvané dievčenské romány. V dospelosti sa čitateľ zrejme skôr sústredí na klasiku, rôzne novely, romány a poviedky, ktoré z rôznych dôvodov nestihol prečítať skôr.
Prečo čítať

Niektorí ľudia si dokonca vedú zoznamy kníh, ktoré už prečítali alebo naopak, majú v pláne sa k nim v najbližšej dobe dostať. Nie je sa čomu diviť, nakoľko v svete kníh pribúdajú každý deň nové výtlačky, v ktorých nemusí byť jednoduché sa zorientovať. Siahnuť však môžete nie len po novinkách, ale spomeňte si aj na krásnu slovenskú klasiku alebo literatúru z povojnového obdobia. Skúsiť môžete aj poéziu, nič za to nedáte a verše vám s veľkou pravdepodobnosťou ulahodia a vyčaria na tvári úsmev. Ak ste mali ťažký deň, siahnite po kvalitnej satirej alebo humornej literatúre a zaručujeme, že o malú chvíľu na všetky starosti zabudnete. Tí, ktorí inklinujú k histórii si zas môžu prečítať rôzne historické romány, ktoré zvyčajne obsahujú aj romantické prvky. Kto má rád intenzívne zážitky a vďaka knihe by sa rád preniesol do celkom iného sveta plného významných a hrdinských činov, môže skúsiť detektívky, fantasy, krimi, thrillery či dokonca horory. Netreba kupovať žiadne letenky ani bookovať hotely a môžete precestovať krajinu, ktorú ste vždy túžili navštíviť.

books2.jpgVďaka knihám sa behom niekoľkých minút môžete ocitnúť na mieste, kde by ste sa v reálnom svete premiestnili len ťažko, vžiť sa do kože ľudí, s ktorými by ste sa za normálnych okolností vôbec nevedeli stotožniť, či ocitnúť sa v úplne inom storočí. Všetko je len na vašej fantázii a na tom, do akej miery sa necháte pohltiť dejom knihy. Čítanie je rozhodne lepšia forma relaxu, než pozarenie televízie. Okrem toho, že skutočne ide zväčša o zmysluplný príbeh, obohacujete si aj slovnú zásobu a pracujete na vlastnej fantázii, čo pre vás môže byť v reálnom živote veľké plus.

Ak sa vám však zdá, že investícia do kníh sa nevyplatí, pretože ju len raz prečítate a odložíte do poličky, máme pre vás riešenie. Jednak si môžete zaobstarať elektronickú čítačku kníh, kde bude počiatočná investícia síce o niečo vyššia, elektronické knihy však nezaberajú miesto a sú lacnejšie. Riešením je aj bazár kníh, kde si môžete dopriať zaujímavé, no skutočne lacné knihy rôznych žánrov, formátov a väzieb.

www.antiquariat.sk

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.