Choď na obsah Choď na menu
 


Slovenský spisovateľ v októbri

Slovenský spisovateľ pripravuje

Obrázok Rexanne Becnel

Búrka v srdci

Kapitán pirátskej lode, obávaný Cyprian Dare, sa už celé roky chystá pomstiť svojmu otcovi, bohatému šľachticovi Lloydovi Habertonovi, ktorý opustil jeho matku a odsúdil ho na život v biede. Napokon sa v jeho hlave zrodí plán: unesie Habertonovi syna a dediča Aubreyho a vychová ho v rovnakých podmienkach, v akých vyrastal on sám. Cyprianov plán sa vydarí, no spolu s Aubreym námorníci unesú aj jeho sesternicu, pôvabnú Elizu Thoroughgoodovú, ktorá sa odvážne postavila na chlapcovu obranu. Na pirátskej lodi sa však zajatci nemajú zle. Aubrey sa zotavuje zo zranenia nohy a Elizu trápi len jediné: príťažlivý kapitán...

Obrázok Catherine Coulter

Nevesta v prestrojení 

 

V ďalšom diele ságy o šľachtickom rode Sherbrookovcov nám populárna americká spisovateľka ponúka pútavú historickú romancu s nezvyčajnou zápletkou a ľúbostným vzťahom plným hravého iskrenia i ohnivej vášne.

Keď mladý šľachtic Grayson St. Cyre vyhovie prosbe svojich pratiet Maude a Mathildy a poskytne im ubytovanie vo svojom londýnskom sídle, nemá najmenšie tušenie, ako veľmi tento krok zasiahne do jeho života. Staré dámy sprevádza sluha, mládenec, ktorého všetci volajú Šialený Jack. V skutočnosti sa v tomto mužskom prestrojení skrýva pôvabná dievčina Winifrede, ktorej Maud s Mathildou pomohli utiecť pred jej otčimom. Sir Henry totiž plánuje vydať Winifrede za jedného zo svojich zhýralých priateľov a podeliť sa s ním o jej veno...   

Obrázok Candice Proctor 

Polnočná spoveď

Je júl 1863 a v New Orleanse, južanskom meste ťažko skúšanom výčinmi počasia i predstaviteľov okupačnej armády Únie, sa mladá francúzska vdova obetavo stará o chorých a ranených. Nemocnici, ktorú pomáhala založiť, venuje takmer všetok svoj čas až do osudného večera, keď sa na mestskom cintoríne stane svedkom bizarnej vraždy. Emmanuelle de Beauvaisová sa razom stáva podozrivou číslo jeden pre náčelníka vojenskej polície majora Zacharyho Coopera. A hoci opovrhuje majorovou uniformou i vojnou, ktorú predstavuje, tento muž s uhrančivým pohľadom ju priam neodolateľne priťahuje.
Zacha Coopera ešte žiadna žena neočarila tak veľmi ako táto krehká Francúzka so zmyselnými perami, ktorá však očividne niečo skrýva. A zatiaľ čo sa Emmanuelle čoraz väčšmi zamotáva do pavučiny lží, Zach musí čo najrýchlejšie odhaliť temné tajomstvá z jej minulosti...

Obrázok Lucy-Anne Holmes

Dokonalá frajerka 

Ani sama neviem, kedy sa to celé začalo. Bol to zlomok sekundy, ktorý v našich životoch aktivoval panicky blikajúci červený gombík s nápisom KATASTROFA? A čo ak bol náš vzťah zlý od samého začiatku? Bol nanič odjakživa, ale my, omámení sexom, lacným vínom (tri fľaše za cenu dvoch) a masírovaním nôh, sme si to jednoducho nevšimli?

Alebo som to nebodaj pohnojila ja?
Stavím sa, že sedí to posledné. Som totiž majsterka sveta v pohnojení čohokoľvek.
Namiesto aby som náš vzťah chránila, rozmaznávala ho ako bábätko, nebabrala som sa a rovno ho zaklincovala: „Kde si to chceš rozdať? Dnu alebo vonku? Pištole alebo nože? Najlepšie obidvoje, a čo keby sme primiešali aj nejaké kvalitné rozpúšťadlo?“ Nečudo, že náš vzťah si to vzal k srdcu a vybral sa na prechádzku po okružnej diaľnici okolo Londýna.
 
Lucy-Anne Holmesová je mladá britská herečka a spisovateľka. Debutovala v roku 2009 románom 50 spôsobov ako zbaliť chlapa. Podnetom na jeho vznik bolblog www.spinstersquest.com., v ktorom autorka mapuje vlastné trampoty s láskou. Dokonalá frajerka je jej druhá kniha.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Cendice proctor

(Agi, 20. 6. 2012 11:31)

Polnočnú spoveď sa mi podarilo zohnať v antikvariáte za skoro polovičnú cenu tento rok. Žiaľ, v češtine sa už zohnať nedá a má v tomto jazyku aj viac strán. V kníhkupectvách na Slovensku je podľa mňa až prehnane drahá, aj keď je veľmi dobrá.

e-book

(nelina, 20. 10. 2011 13:55)

Mám v češtine stiahnutú e-knihu Polnočná spoveď a aj Nevestu v prestrojení - český názov Bláznivý Jack. Ak sa Vám nechce čakať na našu tlač, dajte vedieť...Inak obe odporúčam :)

Slovenský spisovateľ

(jajana, 2. 10. 2011 13:46)

konečne viem, na čo sa môžem tešiť v októbri, toto vydavateľstvo ma nesklamalo -opäť. Zaujala ma anotácia knihy - "Búrka v srdci" - som na ňu zvedavá.

obálky

(janulka, 1. 10. 2011 18:25)

...super obálky :D

...

(Barca, 1. 10. 2011 13:59)

áno áno aj Rexanne vyzerá dosť zaujímavo :) a vraj séria "Nevesty" je pekne rozsiahla... takže aj nákladná :)

"Nevesty"

(Alena, 1. 10. 2011 13:04)

Mne osobne sa "séria neviest" veľmi páči :) sú vtipné a veľmi dobre napísané. Som rada že séria pokračuje :) a rovnako som rada že Slovenský spisovateľ vydáva Rexanne Becnelovú :)

dobrá úroda

(Barca, 30. 9. 2011 21:10)

jesenných kníh :) jednoznačne sa teším na novú Candice :) tú teda môžem... a séria "Nevesty" pokračuje... kto čítal a môže odporučiť?

yes yes yes..

(Michellinka, 30. 9. 2011 19:28)

Candiceeee :o)))) tesim sa jak male decko, tato kniha je v cz nezohnatelna, som rada, ze sa ju nasi rozhodli vydat!! :)))

super

(Marek, 30. 9. 2011 15:35)

teším sa a chválim obálky :-)