Choď na obsah Choď na menu
 


Stretnite sa s Marikou Gombitovou!

marika1.jpg
Legendárna speváčka, ktorej pesničky dodnes hrávajú rádia vo veľkých rotáciách. Na jej návrat sme čakali dlho, konečne sa začala objavovať na verejnosti. A v pondelok bude len vaša, jej fanúšikov. O 17:00 ju totiž môžete stretnúť naživo a dať si podpísať jej autobiografiu Úlomky spomienok.

Pred pár dňami spôsobila doslova šialenstvo v Prahe, kde podpisovala vyše dve hodiny. V pondelok 12.decembra ju stretnete v Bratislave - o 17:00 v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici najskôr pokrstí knihu Úlomky spomienok a potom sa už bude venovať iba svojím fanúšikom.

 

Mnohí ju poznáme nielen vďaka jej pesničkám, ale aj z filmu.

Pamätáte si?
V roku 1980 dostala ponuku zahrať si hlavnú rolu v muzikáli Neberte nám princeznú. Podľa literárnej predlohy Alty Vášovej ho režíroval Martin Hoffmeister, hudbu zložil Dežo Ursiny, texty pesničiek napísal Ján Štrasser. „Mojím partnerom bol Meky Žbirka a okrem nás tam hralo mnoho hercov a spevákov, napríklad Marie Rottrová, Luděk Sobota, Petr Nárožný,“ dodáva Marika.

Marika odmalička vedela, že sa chce venovať hudbe. Po základnej škole si podala prihlášku na konzervatórium, no neprijali ju. Náhradným riešením bola strojnícka priemyslovka v Košiciach. Hudby sa však nevzdala. „Nebolo to ľahké. Študovala som strojníctvo a popri štúdiu som vystupovala so skupinou Profily,“ skonštatovala Marika. Milovala speváčku Janis Joplin a rada spievala jej piesne.

Všetko to „spískal“ Janko Lehotský, ktorý objavil Mariku a určil ďalšie jej smerovanie v živote. Dostal avízo, že v Košiciach je kapela, ktorá sa volá Profily a je tam veľmi šikovné dievča. „Hneď na druhý deň som sa na ňu išiel pozrieť na ples, kde spievala. Prekonávala tam určité hlasové výšky a ja som si povedal – tak toto je výborné,“ spomína Janko Lehotský.

ulomky-spomienok.jpgMarika doteraz nemala žiadnu autorizovanú autobiografiu, no pred časom nastala tá chvíľa a tak vznikla kniha Úlomky spomienok. „Chcela som potešiť svojich fanúšikov a podeliť sa s nimi o svoje myšlienky, pocity a názory,“ tvrdí Marika Gombitová a dodáva, že v médiách sa o nej často písalo a neraz to boli nezmysly a výmysly. „Takže som to konečne chcela uviesť na správnu mieru.“

Teraz sa teda chce Marika stretnúť aj so svojimi fanúšikmi, podiskutovať s nimi a podpísať im knižku. Je to jej intímna spoveď, ktorá približuje jej boj a odhodlanie nevzdať sa, keď sa zdá všetko stratené.
V kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave najskôr od 17:00 pokrstí svoju autobiografiu Úlomky spomienok a potom sa bude venovať len svojím fanúšikom. Bude podpisovať knihu so šarmom jej vlastným.