Choď na obsah Choď na menu
 


Učiteľova dcéra

klassen_ucitelova-dcera.jpgAnotácia knihy:
Emma Smallwoodová chce pomôcť svojmu otcovi, súkromnému učiteľovi, vyriešiť finančné ťažkosti, preto s ním odchádza do sídla baroneta Gilesa Westona a jeho štyroch synov. Pár dní po ich príchode sa začnú diať divné veci: kto je tou záhadnou osobou, ktorú Emma počuje hrať v noci na klavíri, hoci je hudobný salón prázdny? A kto sa vkráda do jej izby a necháva za sebou zvláštne odkazy?

Baronetovi starší synovia, Phillip a Henry, zápasia s vlastnými problémami a tajomstvami. Knihomoľku Emmu si zo školských čias pamätajú obaja, ale jedného z nich začne teraz nečakane priťahovať...

Keď sa situácia vyostrí, dokáže Emma prísť na to, ktorému z bratov dôverovať a ktorého podozrievať?

Kniha Učiteľova dcéra vás zavedie na juhozápadné pobrežie Anglicka, do Cornwallu - známeho častými stroskotaniami lodí a poverami - kde hrdinku čaká nebezpečenstvo, skúška viery a láska.


"Dobre prepracované postavy, nečakané zvraty a verné zobrazenie života na začiatku 19. storočia. Správna voľba pre milovníkov historických románov." - Library Journal

"Julie Klassenová priniesla ďalší vydarený ľúbostný román... Skvelá voľba pre fanúšikov kníh, v ktorých sa viera spája s tradíciou historických románov." - webový portál Booklist o Klassenovej predchádzajúcej knihe The Maid of Fairbourne Hall.

Pôvodný názov: The Tutor´s Daughter
Väzba: brožovaná väzba
Počet strán: 404 strán
Preklad: Mgr. Zuzana Vengliková
Vydavateľstvo: i527.net

Knižný trailer ako ochutnávka
 

 

O autorke:
Julie Klasseno ma rada všetko, čo súvisí s Janou Eyrovou a Jane Austenovou. Po šestnástich rokoch práce vo vydavateľstve sa Julie dala na vlastnú spisovateľskú dráhu. Tri z jej kníh (The Maid of Fairbourne Hall, The Girl in the Gatehouse a The Silent Governess) získali ocenenie Christy Award za historický ľúbostný román. S manželom a dvomi synmi žije v St. Paul v štáte Minnesota.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

uzasna

(Katka, 9. 11. 2013 22:10)

ja mam tuto knihu uz precitanu. Bola vyborna, kto ma rad Austinovky, tak sa mu podla mna bude pacit, ale kto hlada v knihach skor erotiku a vasen , ten si na svoje nepride. :D Mne sa praveze preto pacila, je ina...skvele vykreslenie postav a napinavy den. Odporucam. Co vsak musim vytknut, su tlacene chyby, casto sa tym nezapodievam, ale na konci mi to uz vadilo.