Choď na obsah Choď na menu
 


Vianočné tipy pre každého :)

Ponúkame pár tipov pre všetkých čitateľov z edície svetový bestseller! Trochu romantiky, trochu napätia, trochu vtipu... Ak ste sa ešte nerozhodli, čo pod stromček...

Dublin Street

dublin-street.jpgSexi kniha, ktorú si zamilujete

Joss, ako ju všetci familiárne volajú, sa roky skrývala pred vlastnou minulosťou. Rozhodne sa ujsť pred spomienkami na tragické udalosti a presťahuje sa zo Spojených štátov do Škótska. Tvrdohlavo sa vyhýba blízkym vzťahom a preto nikto netuší, aký veľký žiaľ v sebe dusí. A ako musí dennodenne bojovať so svojimi démonmi. No teraz nastal čas odhaliť pred svetom trpké tajomstvá.

 

„Naozaj sexi kniha, ktorej hrdinku si zamilujete.
A najmä jej cestu k sebe samej a k tomu, aby bola silnejšia.“
  USA Today

Samotársky život Joss dokonale vyhovuje – kým sa nenasťahuje do nového bytu na Dublin Street a nespozná Bradena. Ten otrasie jej zdanlivo nedobytným svetom.
Braden totiž vždy dostane, čo chce. Je úspešný, bohatý, neskutočne príťažlivý – a odhodlaný dostať Joss do postele. Keď zistí, že ju predstava vzťahu desí, navrhne jej, aby uzavreli dohodu, ktorá uspokojí ich spaľujúcu sexuálnu príťažlivosť.
No tvrdohlavému Škótovi ich posteľné hry nestačia a Joss spanikári. Predstava, že niekto prenikne do útrob jej duše, je pre ňu neprípustná.

Ak chcete knihu, ktorá má srdce, vojde vám pod kožu a nenechá vás na pokoji, kým nedočítate aj poslednú stranu, potom je Dublin street pre vás to pravé čítanie! odporúča Amazon. Edícia Svetový bestseller tak dostala ďalší skvelý kúsok s erotickým nábojom, pri ktorom budete mať údajne chuť vyvesiť na dvere ceduľku s nápisom NERUŠIŤ!

Začnite čítať Dublin street hneď teraz!

 

Niečo požičané

nieco-pozicane.jpgNiečo modré, nové... a požičané

 Každá nevesta to dobre pozná. A knihu Niečo požičané poznajú desaťtisíce čitateľov po celom svete. Na jej motívy nakrútili film v hlavných úlohách s Kate Hudsonovou a Ginnifer Goodwinovou (v slovenských kinách pod názvom Tvoj snúbenec, môj milenec). Na Broadwayi vznikla divadelná hra, ktorá slávi úspech na divadelných doskách doteraz. No kniha je kniha, takže teraz vychádza s filmovou obálkou a poznáte to – knižný príbeh povie vždy viac ako filmový, či divadelný.

 

Niečo požičané odkazuje na viktoriánsku poveru, podľa ktorej má mať nevesta niečo požičané od svojej najlepšej kamarátky, samozrejme pre šťastie. Iróniou tohto príbehu je, že kamarátka si niečo požičala od nevesty – rovno jej snúbenca.

Ale po poriadku.
Rachel a Darcy spája hlboké priateľstvo od najútlejšieho detstva, no nie je ušetrené od rivality a dominantnejšieho postavenia jednej z nich.
Darcy je tá krajšia, úspešnejšia, ale aj povrchnejšia a egoistickejšia. Pre Rachel s nadšením usporiada oslavu jej tridsiatych narodenín, len aby mohla predviesť svoje nové šaty a strhnúť pozornosť na seba.
Rachel si počas oslavy odrazu uvedomí, že život vôbec nespĺňa jej predstavy. Pracuje síce v prestížnej advokátskej kancelárii na Manhattane, kde si zarobila na vlastný byt, ale okrem úmornej práce a víkendových stretnutí s priateľmi ju nič nenapĺňa a cíti sa osamelá.
A potom sa to stane. Darcin snúbenec Dex odprevadí Rachel po večierku domov a skončia spolu v posteli.

Obaja to chcú považovať len za jednorazový úlet, ale uvedomia si, že cítia k sebe o niečo viac. Stretávajú sa aj naďalej, vychutnávajú si každú minútu spoločného času vediac, že ide o zakázanú lásku. Je na Dexovi, aby sa rozhodol, či zruší svadbu a zostane s Rachel, alebo či sa vráti späť k Darcy.

„Pôvabné...presvedčivé a reálne.“
Glamour

Emily Griffinová oživila príťažlivý príbeh priateľského a mileneckého vzťahu cez majstrovsky stvárnené postavy a pozvoľna odkrýva ich pravé tváre a city. Niečo požičané je vrúcny príbeh plný citu a emócií, inteligentný a plynúci ľahučko ako dych. A pritom hovorí o banálnom ľudskom zlyhaní medzi dvoma priateľmi a priateľkami, ale aj o tlaku spoločenskej mienky na život slobodných tridsiatničiek a ich nenaplnenej spoločenskej role.

 

laska--kde-si.jpgLáska, kde si?

 Pri hľadaní lásky je niekedy najťažšie zachovať si vážnu tvár. Novinka Láska, kde si? je venovaná všetkým, ktorí vedia, aké zradné (a niekedy aj absurdne komické) môže byť hľadanie lásky. Je to romantická komédia inšpirovaná skutočnými príbehmi o nevydarených schôdzkach a omyloch vo vzťahoch.

 

Jamie Newman je nezadaný mladý muž, no vôbec si to neužíva. Najmä keď musí čeliť sexuálne agresívnej rozvádzajúcej sa žene alebo bohyni, ktorá je taká krásna, že by pokojne mohla pochádzať z inej planéty.
Ak ste osamelá žena a hľadáte lásku, tiež to nie je prechádzka ružovou záhradou. Len sa spýtajte Laury McIntyrovej, ktorá zápasila s realitným maklérom posadnutým sexom či s cyklistickým nadšencom.

Keď Jamie s Laurou na seba narazili (a to doslova), zdalo sa, že sa na nich konečne usmialo šťastie. Niekedy však problémy nastanú práve vtedy, keď nájdete toho pravého…

Autor milej knižky Láska, kde si? je Nick Spalding, ktorý aj keby sa snažil, nedokáže napísať nič vážne a suchárskeJ Celý život pracuje s médiami a marketingom. Keďže zarábať si na živobytie hlásaním nezmyslov človeka zmorí (teda okrem politikov), napadlo mu, že by mohol skúsiť humoristickú prózu – a až doteraz ju píše celkom úspešne. V roku 2012 patril Nick do desiatky najpredávanejších autorov kníh v elektronickej forme.

radsej-nikdy.jpgRadšej nikdy

 

Návykové a dobrodružné čítanie
Camryn je obyčajné americké dievča, ktorému však osud prichystal ťažkú skúšku. Rodičia sa rozviedli, brata zavreli do väzenia, jej životná láska tragicky zahynula a najlepšia priateľka ju obvinila, že jej chce prebrať partnera. Stačil jediný deň práce v obchode s oblečením, aby zistila, že sa nechce zaradiť medzi meštiakov, čo celý život chodia do toho istého otravného zamestnania. Vidí jediné riešenie.

 

Novinka Radšej nikdy vychádza v Edícii Svetový bestseller a právom. Tisíce pochvalných recenzií na Amazone, či  60.000 hodnotení s výsledkom 4,5 hviezdičky na najväčšej sociálnej sieti pre milovníkov kníh Goodreads...to hovorí za všetko. „Návykové, rýchle a dobrodružné čítanie,“ píše magazín RT Book Reviews.

Ale späť k príbehu.
Camryn teda hodí všetko za hlavu a vyberie sa na cestu naprieč Amerikou. V autobuse sa zoznámi s talentovaným a trochu tajomným Andrewom Parrishom. Ten má vlastné dôvody na to, aby sa odstrihol od sveta.

Rýchlo sa zblížia, no zhodnú sa, že ani jeden z nich nehľadá viac než len letný výlet po Amerike. Dodržať tento sľub však nebude ľahké, rodí sa vzájomná náklonnosť, a hoci sa jej obaja tvrdohlavo bránia, príťažlivosť a láska sú silnejšie než ich odhodlanie.

„Príbeh Radšej nikdy ma zrazil k zemi a nechal ma lapať po dychu,“ píše sa v recenzii na GliteralyGirl.com. „Každý kúsok bolesti, všetky tie intímne chvíle a hlbokú lásku, ktorú cítili hlavné postavy, to všetko som prežívala s nimi.“

 

 

stastie-na-mna-spadlo-z-neba.jpgŠťastie na mňa spadlo z neba

 Nikdy si nebuďte isté, že viete, čo príde. Niekedy padá z neba šťastie a niekedy iba suché lístie... Aby dostala vysnívanú prácu, zatají Diana pri prijímacom pohovore svoje deti. Nové zamestnanie pre ňu znamená nielen postup v kariére, ale najmä východisko z doterajšieho života – plnú nádrž benzínu, pravidelné splátky hypotéky i zimné vetrovky pre deti. Nič však nemusí byť také priamočiare...

 Šťastie na mňa spadlo z neba je novinka v edícii Príbehy z kabelky a zaujme vás od prvých strán. Všetko sa totiž začalo jednoducho...čosi spadlo z neba.

 Šťastie na mňa spadlo z neba. Rovno do mláky. Dávidko ten rozmočený zdrap papiera starostlivo vylovil a ešte starostlivejšie prilepil na môj smotanovobiely kabát. Rovno pod pravé vrecko. A tam to stálo. Moja vstupenka do sveta finančne zabezpečených matiek. Moja šanca na nový kabát, plnú nádrž benzínu, bioparadajky a lyžiarske bundy pre deti:

Manažér oddelenia Online Marketingu

Medzinárodný koncern podnikajúci v oblasti...

 „To je ono, to je znamenie! Džob ako ušitý pre mňa,“ teším sa a poskakujem okolo syna sediaceho uprostred jesennej mláky v sídliskovom parku.

 Ani nevie ako, Diana sa ocitne v kolotoči pracovných porád, služobných ciest a zahmlievacích manévrov. A aby toho nebolo málo, na obzore sa zjaví muž, ktorý by stál za hriech. Len tak, nezáväzne...

Príbeh Šťastie na mňa spadlo z neba od Zuzany Širokej ponúka množstvo tajomstiev, ktoré sa len pomaly dostávajú na povrch. Sú šokujúce a vyžadujú si kus odvahy prijať ľudí takých, akí sú, a prejaviť im dostatok lásky a tolerancie...

 

navzdy-tvoj.jpgNavždy tvoj.

Romantické a prekvapujúce

 Príbeh Navždy tvoj sa začína ako príjemná romanca s komickými prvkami. Judita sa v supermarkete zoznámi s Hannesom, ktorý ju očarí. Ale romanca čoskoro nadobudne kriminálny nádych a končí sa ako psychotriler.

 Najnovší román od autora bestsellerov Priateľ do dažďa a Siedma vlna. Daniel Glattauer je dobre známy aj na Slovensku a jeho novinka prekvapí neošúchanou témou – stalkingom, čiže prenasledovaním, ktoré sa stalo fenoménom dnešnej doby.

Judita je totiž presvedčená, že našla muža svojich snov. Hannes sa zdá byť dokonalý pozorný partner, ktorý vystihne a splní Judite každé želanie. Postupne sa vkráda do jej života, ovplyvní jej priateľov a rodičov a vyzerá to, že žije iba pre ňu. Juditu čoskoro jeho nekonečná láska začína dusiť, cíti sa okradnutá o súkromie a začína sa ho báť. Navrhne mu rozchod, ale Hannes sa nemieni vzdať. Prenasleduje ju na každom kroku, až sa Judita nakoniec psychicky zrúti a on ju má v hrsti.

Odteraz slovo „miláčik“ bude právom u nejedného čitateľa vyvolávať zimomriavky. Navždy tvoj je výborne gradovaný príbeh, ktorý vás vtiahne do deja až natoľko, že si budete dávať otázku: Je Judita paranoidná? Prečo odmieta svojho princa, ktorý to s ňou myslí vážne?

Posledné strany však rozlúštia záhadu, ktorú Judita podvedome tušila, ale nevedela rozumne vysvetliť...
Glattauerovi sa podaril ďalší geniálny kúsok – spojil romancu s krimitrilerom, pridal slovný vtip a to celé zabalil do výbornej štylistiky, takže kniha sa číta sama. „Ľúbostný román, ktorý sa zmení na triler, napísaný ľahko, vtipne, napínavo, ale aj zábavne,“ chváli novinku Die Presse a Stuttgarter Zeitung výstižne dodáva: „Temný tanec na okraji priepasti. Kniha, ktorú tak ľahko neodložíte.“

poirotovevianoce.jpgPoirotove Vianoce

Agatha Christie

Keď sa na Štedrý večer zídu vo vile milionára Simeona Leeho jeho príbuzní, nikto z nich netuší, že rodinné stretnutie sa skončí tragicky. Starého patriarchu totiž nájdu ležať na zemi s podrezaným hrdlom. Podozriví zo spáchania toho ohavného činu sú všetci, keďže každý z nich mal dôvod starého tyrana nenávidieť. Prípad ako stvorený pre slávneho detektíva Hercula Poirota...

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.