Choď na obsah Choď na menu
 


Vychytávky začiatku roka

chase-lord.jpgLoretta Chase

Lord Belzebub

Ikar 2013

Sebastian, markýz z Dainu, má už od studií přezdívku Belzebub. Po matce zdědil vášnivost i snědou pleť a černé vlasy, takže se "knížeti temnot" podobá fyzicky i svou ďábelsky nevyzpytatelnou povahou. O své panství se příliš nestará: tráví čas v Paříži, popíjením s kamarády, hraním karet a v náruči prodejných žen. Trvá to však jen do chvíle, kdy do Dainova života vstoupí tvrdohlavá Jessica. Když se jejich cesty v jednom pařížském starožitnictví poprvé zkříží, staré zásady a nevraživosti jdou stranou. Prudká fyzická přitažlivost převrátí jejich životy naruby. Ovšem dokáže touha přerůst v něco trvalejšího a silnějšího, ve skutečnou lásku?

522527.jpgTamara McKinley

Mať krídla a letieť

Slovensky spisovateľ 2013

Obľúbená spisovateľka Tamara McKinley nás tentoraz zavedie na exotický ostrov Tasmánia, kde sa odohráva fascinujúci príbeh mladej ženy, hľadajúcej pravdu o sebe a svojej najbližšej rodine. Krásna a talentovaná Lulu Pearsonová má pred sebou prvú výstavu svojich sôch v Londýne. Jej sľubne sa rozvíjajúcu umeleckú dráhu však preruší záhadný list z rodnej Tasmánie, podľa ktorého je Lulu majiteľkou vzácneho jednoročného žrebca. Dievčina sa rozhodne odcestovať do Tasmánie a vypátrať tajomstvá spojené s jej detstvom a neznámym darcom koňa.

quick-zahrada.jpgAmanda Quick

Tajuplná záhrada

Baronet 2013

Spisovatelka a profesionální společnice Evangeline Amesová si pronajme dům na předměstí městečka Little Dixby, daleko od Londýna, kde byla před nedávnem napadena. Fascinována paranormální energií vycházející z nedalekých Křišťálových zahrad potají přeleze zeď, aby pozemky prozkoumala. A když se znovu ocitne v nebezpečí, instinktivně zamíří právě do těchto zahrad.Lucas Sebastian je gentleman, který by nikdy neodmítl pomocnou ruku dámě v nouzi, i když mu neoprávněně vstoupí na jeho pozemek. Rychle se zbaví útočníka a trvá na tom, aby vše uchovali v tajnosti. Už tak o něm koluje spousta řečí, povídá se, že je na jeho zahradě ukrytý poklad a že jeho strýc - který zemřel za záhadných okolností - pořádal v domě okultní botanické experimenty. Lucas a Evangeline k sobě okamžitě pocítí silnou přitažlivost, avšak musejí se vypořádat s nejedním problémem. Ať už se ji snažil zabít kdokoliv, zkusí to znovu. Ale kdo to může být?
Brzy odhalí, že mají společného nepřítele. A jelikož energie vyzařující z Křišťálových zahrad narůstá, začíná jim být jasné, že pokud chtějí přežít, musí najít to, co bylo před dávnými dobami pohřbeno.

519898.jpgJohanna Lindsey

Tajomný dar

Ikar 2013

V rodinnom sídle Maloryovcov žije tretí markíz z Haverstonu – Jason Malory. Keď sa pred tridsiatimi rokmi zaľúbil do slúžky Molly a mal s ňou syna Dereka, vtedy mu ani nenapadlo, že by sa s ňou mohol oženiť. Za manželku si zobral grófku Frances a jej zveril aj synovu výchovu. Čoskoro zistil, že to bolo zlé rozhodnutie. S grófkou sa rozviedol a s Molly celý život udržiaval ľúbostný vzťah – navonok ďalej vystupovala ako gazdiná na panstve a rodina netušila, aký príbeh sa odohráva v pozadí.
V predvianočných dňoch sa ako každý rok všetci stretávajú na panstve. Na stolíku pred kozubom sa z ničoho nič objaví slávnostne zabalený dar. Je stredobodom pozornosti, vzrušenia, dohadov... Nikto netuší, že v pravý čas prichádza posolstvo predkov, ktoré im pomôže odhaliť minulosť.

Ďalší diel zo série pôvabného, zmyselného sveta Maloryovcov.

513833.jpg

E. L. James

50 odtieňov temnoty

Päťdesiat odtieňov temnoty je druhý diel erotickej série Fifty Shades, ktorá sa stala celosvetovým bestsellerom číslo 1. Celá séria Päťdesiat odtieňov je jedinečná spôsobom, akým nás odvádza do temných fantázií pána Greya a Anastasie, ktorá spolu s ním padá ešte nižšie a hlbšie do jeho intríg, fantázii a hlavne neobyčajne vynaliezavých sexuálnych praktík.
Keď sme v prvom diely 50 odtieňov šedej zatvárali prečítanú knihu, medzi Anou a Christianom to, zdá sa skončilo. Ana sa rozhodla ho opustiť. Teraz sa cíti osamelá a túži po tom mužovi, ktorý úplne prepadol kúzlu BDSM. Vypadá to, že ani Christianovi nie je ľahostajné, že nemá obľúbenú hračku po ruke, kedykoľvek sa mu zachce, a tak celý rozchod trvá len päť dní. Christian Grey sa ozve a Päťdesiat odtieňov temnoty sa môže začať.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

fifty shades darker päťdesiat odtieňov temnoty

(Janka, 18. 3. 2013 20:55)

Táto kniha je výborná, myslím si, že je lepšia ako jednotka! To jednotku som už prečítala veľmi rýchlo, pretože ma ku knihe vracala neskutočná zvedavosť. Myslím si, že som v tejto časti celú dobu hľadala odpovede na otázky, ktoré som našla práve v tomto druhom diele. Preto si myslím, že dvojka je ešte pútavejšia. Každou kapitolou som sa dozvedala stále viac viac vecí, ktoré má ďalej nútili čítať. Mimochodom kúpila som ju veľmi lacno na super stránke tak ak by niekto chcel tu je link: http://www.preskoly.sk/p/232395-fifty-shades-darker-patdesiat-odtienov-temnoty/

Len tak ďalej :)

(Lucia, 10. 1. 2013 18:46)

Loretta Chaseová - Kráľ zhýralcov (Lord Belzebub) je úžasná kniha, práve ju čítam už asi po stí krát ale ešte stále ma neomrzela. Určite stojí zato mať ju doma. Johanna Lindseyová - Tajomný dar, tak toto ma potešilo :) Zatiaľ mám o Maloryovcoch len tri knihy (aj keď by som ich chcela všetky) ale stoja zato, aj keď sú to ževraj tie slabšie o tejto rodine. Dúfam, že raz sa mi podarí mať ich všetky, takže aj po tejto určite siahnem.

knihy

(Jana, 9. 1. 2013 18:03)

Ak sa nemýlim, tak Lord Belzebub u nás už raz vyšiel v roku 2011 pod názvom Kráľ zhýralcov. No a konečne sa dočkáme aj príbehu Jasona a Molly zo slávnej série rodiny Maloryovcov :) Okrem príbehu o Jasonovi a Molly sa odvíja aj príbeh ich prababičky Anastásie (o ktorej sa hovorilo, že je cigánka) a Christopherovi Malorym. Najlepšie na knihe je, že celá rodina Maloryovcov je na Vianoce pokope :) Príjemné čítanie