Choď na obsah Choď na menu
 


Slovenské

Príspevky

Hubertove ženy (RECENZIA)

hubertove-zeny.jpg
Adriana Macháčová s každým ďalším románom dokazuje, že jej právom patrí popredné miesto medzi slovenskými autormi.  
Jej najnovšia kniha 
Hubertove ženy otvára otázku rozbitých rodinných vzťahov, poznačených neverou, klamstvom, neschopnosťou odpúšťať. Mapuje rôzne charaktery hlavných postáv, motívy ich konania, hľadá odpovede. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Adriana Macháčová | Komentáre: 1

Láska cez oceán (Katarína Páleníková)

laska-cez-ocean.jpg
Mať dobrú sestru nie je na zahodenie. Je dôležité držať pri sebe v každej jednej situácii, nech je akokoľvek dobrá či zlá. Sestry sú niekedy dôležitejšie ako nejakí chalani, ktorí prídu a odídu. Máte ich na to, aby ste pri sebe stáli, keď vám už z rodiny nikto iný nezostane. Sestrami ste totiž navždy.

Hanka a Zuzka sú nerozlučné sestry, dvojičky, ktoré si ako deti sľúbia, že ich nič nerozdelí a budú naveky spolu, ale ich cesty sa nečakane rozdvoja. Po rozvode rodičov sa každá z nich rozhodne žiť s niekým iným. Oddeľuje ich iba pár kilometrov cesty električkou a autobusom, ale i to spôsobí, že sa medzi nimi vytvorí malá jamka, ktorú musia vždy prekročiť, ak sa k sebe chcú vrátiť. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Silnejšia ako osud (Jana Šulková)

silnejsia-ako-osud.jpg
Jana Šulková už vydala knihu Dievča s maskou, no mnohí ju poznali najmä ako knižnú blogerku.

Hlavnou hrdinkou jej novej knihy je Lara, ktorá má takmer všetko. Práve začala študovať na výške, má skvelých priateľov a záľubu, ktorú jej mnohí závidia. Skoro všetok voľný čas trávi na ranči, kde je ako doma. V jedno popoludnie, keď sa chystá vysadnúť na svojho obľúbeného žrebca, vrazí do akéhosi mladíka. Vtedy ešte netuší, že do jej rutinného života vstúpil milovaný človek, ktorého bude musieť čoskoro opustiť. Ani to, že to bude také ťažké... 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Viete, kde prebýva láska?

laska-prebyva-na-kilimandzare.jpg
Čo sa musí stať, aby sa človek rozhodol uskutočniť svoj dávny sen?
Aká sila ho núti nebrať ohľad na nič a na nikoho, pretrhať putá a riskujúc všetko, zaťato sa vybrať za svojím cieľom, hoci s veľmi neistým výsledkom?

Aj tieto otázky si budete klásť po prečítaní novinky Láska prebýva na Kilimandžáre od Petra Holku.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Piková sedma (Alica Bartková)

pikova-sedma.jpg
Alica Bartková je slovenským čitateľom dobre známa teraz opäť prekvapila – prichádza s výborne napísanou detektívkou, ktorej nechýba nadhľad, dynamika, nevtieravý humor a štýl jej vlastný. Piková sedma je zložitý kriminálny prípad o nepochopiteľných vraždách, ktoré navzájom nesúvisia...

Keď kriminalista Peter Jablonský zakaždým objaví na mieste činu pikovú sedmu, uvedomí si, že ide o sériového vraha. Napriek intenzívnemu vyšetrovaniu motív prvej vraždy zostáva zahalený, piková sedma však naznačuje, že vrah trestá svoju obeť.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Čo ak vás zradia najbližší? (VIDEO z krstu)

hubertove-zeny.jpg
Žena vplyvného muža, Cudzie vzťahy, či Dobré dni sa začínajú v noci. To je len pár úspešných kníh Adriany Macháčovej. Tentoraz napísala príbeh o láske, zrade, manipulácii a krivde medzi dvoma sestrami, ktoré rozdelila láska k jednému mužovi.

Novinka Hubertove ženy má detektívnu zápletku a spolu s hrdinami sa budete snažiť rozlúsknuť tajomstvá dvoch rodín pomocou záhadného denníka...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Adriana Macháčová | Komentáre: 0

Zlo nemá na kúzlo (Roman Brat)

zlo-nema-na-kuzlo.jpg
​Zo sveta dnešných tínedžerov

Tínedžeri milujú knihy Romana Brata a teraz sa dočkali ďalšieho príbehu zo sveta puberťákov a dokonca sociálnych médií, ako je Facebook.

Zlo nemá na kúzlo ponúka 20 historiek z každodenného života Mati – napríklad o ročníkovej práci, o mobile a exotickom ovocí, historku o nevydarenej stávke, či o nečakanej žiarlivosti.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Lucia Sasková o Zlatokopke 2

zlatokopka-2.jpg
Zlatokopka pokračuje druhou knihou!

Tak sme sa dočkali! Keď vyšla pred dvomi rokmi prvá Zlatokopka, bol to neuveriteľný hit. Pamätáte sa? Na slovenské pomery rozhodne bestseller a priznajme si to – už sme sa nevedeli dočkať pokračovania, hoci úplne prvotný rukopis Zlatokopky mal za nejasným koncom vetu "Až sa mi podarilo otvoriť oči." Rátalo sa s dvojkou, no po dohode s vydavateľom sa táto veta vyškrtla, keďže pokračovanie nebolo naplánované hneď a človek nikdy nevie...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Lucia Sasková | Komentáre: 6

Hlavolam lásky (Lucia Božiková)

hlavolam-lasky.jpg
„Nikdy sa nevzdávajte a choďte si za svojím snom,“ tvrdí slovenská autorka Lucia Božiková a presne o tom sú aj jej knihy.

 „Sú o hľadaní svojho vnútorného ja, svojej identity, hodnoty a slobody vo vzťahu k okoliu i k sebe samej,“ tvrdí autorka. V jej knihách je láska, pestrá paleta emócií, trápenia i každodenné starosti a radosti.

Podobne je to aj v novinke s názvom Hlavolam lásky.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 1

Cudzinca nemiluj (Ivana Ondriová)

cudzinca-nemiluj.jpgUveríte chlapovi alebo sestre?

Tento príbeh sa môže stať aj vám. Žijete si pokojným životom, máte svoje plány, túžby a myslíte si, že viete o ľuďoch vo svojom okolí všetko. Alebo takmer všetko. No občas aj drobný detail, ukrývané tajomstvo, či nevypovedané slová dokážu zmeniť váš život od základov...

Ivana Ondriová má už na konte niekoľko kníh a jej novinka Cudzinca nemiluj ponúka opäť napätie, drámu i lásku.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 1

Punková princezná sa vracia (Dominika Ponechalová)

ponechal2.jpgSpomínate si na Punkovú princeznú?

Vyšla v roku 2008 a kniha sa stala bestsellerom. Jej autorka Dominika Ponechalová mala vtedy iba 16 rokov, stala sa objavom roka vydavateľstva Slovenský spisovateľ a do ich histórie sa zapísala ako najmladšia autorka.

Teraz sa po siedmich rokoch vracia s Punkovou princeznou.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Tajomstvo bábik (Denisa Martincová)

tajomstvo-babik.jpg
Sú ľudia, ktorí všetko okolo seba menia na popol.

Príbeh Tajomstvo bábik je o rodine, v ktorej takýto človek šikanoval každého jej člena...

Denisa Martincová si vybrala ťažkú tému, no dokázala o nej napísať noblesný a pútavý príbeh, ktorý vás určite zaujme.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 1

Čítanie na pokračovanie: Malinový sen

malinovy_sen.jpgKonečne sme sa dočkali ďalšej knihy Jany Benkovej!

"Moja novučká, veselá kniha na leto k sviežemu drinku alebo k rannej káve s názvom MALINOVÝ SEN v exkluzívnom prebale vyjde oveľa skôr, než sme predpokladali," prezrádza obľúbená autorka.

O čom jej nový román je?
A pridáme aj 2 úryvky, tak čítajte:

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Jana Benková | Komentáre: 0

Šura (RECENZIA)

sura.jpgŠura je mladé dievča, ktorého svet je poetický, plný detailov, vôní, chutí a najmä snov. Často veľmi smutných snov a taktiež smutných vzťahov. 
Šura ako dievčatko sa nevie zmieriť s tým, že rybky „kamarátky“ končia ako večera na tanieri, Šura ako mladé dievča sa nevie zmieriť so životom v malomeste, napriek tomu, že na balkóne chová „kamarátky“ srnky. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Až čas ukáže (RECENZIA)

az-cas-ukaze.jpg

V živote nás nestretávajú len krásne a pozitívne zážitky, ale aj pády, náhody či sklamania. Každý sa občas ocitne v situácií, keď nevie, ako bude ďalej, každý sa občas ocitne na dne. Život je niekedy  aj krutý, no musíme bojovať. Musíte nastaviť svoje srdiečko tak, aby si verilo a dúfalo, že to bez  problémov zvládne. Život je krásny, keď sa riadite tým, čo hovorí vaše srdce, nie rozum.

Ako odhodlane, obetavo a vytrvalo bojovala hlavná hrdinka najnovšieho románu Až čas ukáže z pera Andrei Novosedlíkovej sa dozviete práve teraz.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

City bokom! (Mária Ďuranová)

city-bokom.jpgKonečne má všetko, po čom túžila

Občas musíte vo svojom živote urobiť radikálne zmeny, aby ste sa pohli ďalej...a najmä bližšie ku svojím snom a túžbam. Musíte začať na sebe pracovať, pretože nič nepríde samo a zadarmo. Presne v takej situácii sa ocitla redaktorka časopisu, ktorá nevyzerala najlepšie, no rozhodla sa zmeniť to. A každá zmena prináša nové možnosti, otvára obzory a stretávate nových ľudí. Potom je len na vás, ako si ustrážite svoj vlastný život... City bokom! tvrdí v novinke slovenská autorka Mária Ďuranová.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Výhybky osudu (Slávka Koleničová)

vyhybky-osudu.jpgJe taká nemožná alebo je to jej osud?

Dá sa zvrátiť krutý osud? Existuje nejaký zázračný leukoplast na trápenia, ktoré nám prináša život? A najmä – dokážeme prehodiť výhybku a presmerovať osud na inú koľaj? 
„Možno nám nie je daný len jeden osud.... Možno ich máme viac a ostáva na nás, ktorý si vyberieme,“ píše v úvode novej knihy Výhybky osudu Slávka Koleničová.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Návrat (Alica Bartková)

navrat.jpgNÁVRAT je príbeh o tom, čo nám môžu priniesť skutočné návraty...ale aj vziať.

Návrat v tejto knihe znamená návrat z USA do Anglicka, do rodného domu, k divadlu, k fotografovaniu, k otcovi, k pokračovaniu predchádzajúceho života a záverečnej smrti.

 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Freska v dome od Veroniky Šikulovej (RECENZIA)

V úvodnej poznámke autorka spresnila žánrový charakter knižky takto: 

freska-v-dome.jpg„Freska v dome sú eseje, črty, rozhovory, poviedky či spoviedky o literatúre, výtvarnom umení či hudbe, o konkrétnych ľuďoch, ktorí dnes patria alebo svojho času patrili aj do môjho života, a nielen tým, čo vytvorili.“ 

Prečo freska? Autorka si spomína, že ako dieťa sa chodila dívať do domu maliara Ľ. Kellenbergera na fresku, namaľovanú na „plafóne“. Čo bolo na nej, nespomína, ale jej knižka je naozaj freskou, teda celkom zloženým z drobných, pestrých častí rozličného zafarbenia. Napokon, je to evidentné už z citovanej žánrovej charakteristiky. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Doplácame v láske na prílišnú dôverčivosť? (RECENZIA)

dve-tvare-dvoch-muzov.jpgEva Dedinská (1980) má na konte už päť prozaických diel: Zmätok v srdci (2010), Až na dno (2011), Budem tvojimi očami (2012), Keď slzy liečia (2013), najnovší titul Dve tváre dvoch mužov vyšiel tento rok vo vydavateľstve Ikar v edícii Príbehy z kabelky.

Tému vzťahov a hľadania pravej lásky či vyrovnávania sa so životnými nástrahami tentoraz obohatila o prvky psychotrileru a detektívky.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

S dvojkou v názve (RECENZIA)

perly-tej-druhej.jpg

Spisovateľka Martina Monošová (1972) priniesla nedávno čitateľom už ôsmy román Perly tej druhej (Marenčin PT 2014) a ako obvykle, opäť v ňom nájdeme niekoľko zaujímavých námetov.

V záplave spoločenských románov s prvkami romantiky sa snaží vždy priniesť niečo nové, iné, čím dáva najavo rešpekt voči sebe ako autorke i voči svojim fanúšikom.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Martina Monošová | Komentáre: 0

Pohodové čítanie nielen pre blondínky:-)

aj-blondinky-to-vedia.jpg„Toto je pohodové čítanie, pri ktorom sa dá nielen zamyslieť a poučiť, ale aj schuti zasmiať,“ odporúča novinku Aj blondínky to vedia speváčka Beáta Dubasová. Vtipné, milé a láskavé postrehy, ktoré pohladia každú ženskú dušu.

Ideálne čítanie do vlaku, do čakárne k lekárovi, alebo len tak si v nej listovať večer pred spaním.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

RECENZIA: Tajomstvo tvojho rodu

tajomstvo-tvojho-rodu.jpgAdriana Langová pracuje ako redaktorka časopisu Živé dejiny. Miluje záhady a kvôli skvelým článkom neváha prenocovať na tajomných miestach. Téma, ktorú si tentoraz vyberie, prevráti jej život hore nohami. Privedie ju na miesto, kde prestane rozumieť samej sebe, kde ju klamú všetky zmysly a kde netuší, čo je sen a čo skutočnosť. Ako to, že pozná reč, ktorá jej má byť cudzia? Kto je ten nevšedný muž, čo žije na tajuplnom hrade v horách? A prečo ju tak neodolateľne priťahuje? Akoby to nestačilo, Adriana sa zamotá do príbehu starého rodu a vôbec netuší, že je ohrozený jej život. A nielen ten jej... 

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

RECENZIA: Krvavý erb

krvavy-erb.jpgKým predošlý román Jany Pronskej Kliatba obsahoval aj mysteriózne prvky, jej kniha Krvavý erb sa vracia späť k čistej historickej romantike.

Za základ stredovekého príbehu si berie skutočnú udalosť – pokus o zabitie kráľa Karola Róberta z Anjou a jeho manželky. Veľmož Felicián Zach vzal do rúk meč, aby pomstil zneuctenie jeho dcéry Kláry. Autoritatívny kráľ však potrestal Zachov rod do tretieho kolena – celá jeho rodina mala byť popravená, zbavená práv i majetkov...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Jana Pronská | Komentáre: 0

RECENZIA: Dve tváre dvoch mužov

dve-tvare-dvoch-muzov.jpgPredstavte si, že sa jedného dňa preberiete v posteli v cudzej miestnosti a máte spútané ruky. V hlave vám blikajú otázniky, ale vy neviete nájsť správne odpovede.
Čo sa stalo? Kde ste?  Kto vás uniesol? A prečo?
Veď ste len obyčajná šedá myška, pohltená povinnosťami v práci a starostlivosťou o svoje dve dcérky. V rukách cítite bodavú bolesť, ste celá obalená strachom a omámený mozog nevie triezvo uvažovať.

Bojujete s myšlienkami na svoje deti a zvádzate boj o vlastnú existenciu...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Životom nekráčam sama (Darina Hamarová)

zivotom-nekracam-sama.jpg„Sú chvíle, keď si myslíte, že už hlbšie padnúť nemôžete, že už nevstanete, že je všetkému koniec. A potom sú chvíle, keď vám zrazu osud dá druhú šancu, postavíte sa opäť na štartovú čiaru a je len a len na vás, ako tú šancu využijete.“ Áno, prehrávať môžete, no prehrať nie. Dokazuje to aj novinka obľúbenej slovenskej autorky Dariny Hamaroveh Životom nekráčam sama.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

RECENZIA: Perly tej druhej

perly-tej-druhej.jpgKeď sa Adela a Richard pár rokov po škole znovu náhodne stretnú, vzplanie medzi nimi nečakane prudká vášeň. Adela pochopí, že Richard vždy bol a navždy bude jej druhá polovica, že obaja iba potrebovali dozrieť. Nadšená svojou staronovou láskou, necháva voľný priebeh svojim emóciám. Až neskoro zistí, že Richard už nie je voľný. Vtedy ho už nedokáže opustiť a postupne sa zmieruje s úlohou „tej druhej“...
Vzdá sa navonok nezávislá a rozhodná Adela milostného puta, ktoré jej vlastne iba ničí život? Dokáže opustiť ženatého milenca, aby po rokoch tajeného vzťahu konečne zmenila svoj osud?

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Martina Monošová | Komentáre: 0

RECENZIA: Odsúdená pre život (Soňa Rebrová)

odsudena-pre-zivot.jpgKeď sa povie vojna, väčšina z nás si predstaví vojakov, zbrane a straty na životoch. Ale vojna, to sú aj osudy žien, ktoré museli prežiť bez mužov. Žien, na pleciach ktorých ostala starosť o rodinu, jedlo, prežitie. A boli to práve ženy, ktoré po vojne budovali celé mestá a snažili sa dať do poriadku to, čo vojna napáchala.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Čo sa stalo v Dome anjelov (Marta Gergelyová)

co-sa-stalo-v-dome-anjelov.jpgSpomínate si ešte na knihu Most nad riekou Liffey o slovensko-írskom páre a mrazivom tajomstve? Autorka Marta Gergelyová vie písať pútavo, vystihnúť postavy a niekedy nezvyčajné vzťahy a situácie. Aj jej novinka Čo sa stalo v Dome anjelov je príbehom o láske, vášni, nenaplnených túžbach a nevyspytateľnej ľudskej povahe. A opäť nechýba tajomstvo, ktoré dokáže ovplyvniť ľudské osudy...

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Komentáre: 0

Čo to bude? (Táňa Keleová-Vasilková)

co-to-bude.jpgHoci sa nový príbeh Táni Keleovej-Vasilkovej začína pohrebom Márie, s ktorou má Peter malú dcérku Sáru a množstvo nedokončených plánov a nesplnených snov...nie je to smutný príbeh. Je to rozprávanie predovšetkým o láske, súdržnosti priateliek, vzájomnej pomoci v rodine i mimo nej. Keď začnete čítať Táninu novinku, nebudete môcť prestať, pretože osud Jany a jej dcérky Zorky, ako aj Petra a jeho trojročnej dcérky Sáry vás pohltia...budete chcieť vedieť, ako sa s nenávidenou svokrou vysporiada Janina kamarátka Kamila...prečo sa fiflena pani Fialová vráti do Janinho kaderníctva so stiahnutým chvostom...ale aj to, čo je zač nový Zorkin priateľ.

 
Celý príspevok | Rubrika: Slovenské | Fotografie: Táňa Keleová - Vasilková | Komentáre: 1

« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »