Choď na obsah Choď na menu
 


Anjel v pekle, diabol v nebi (Marta Fartelová)

anjel-v-pekle.jpg
„Písanie je spôsob, ako prejaviť nahromadené emócie a nechať vyplávať na povrch môj vnútorný svet,“ povedala Marta Fartelová a podľa zoznamu jej knižiek je to veľmi citlivá mladá žena. Veď jej novinka Anjel v pekle, diabol v nebi je jej už 10. kniha.

Opäť v nej ide najmä o lásku, ktorej autorka dala iný rozmer, iný nádych...

Iveta a Richard sú zamilovaní,  pekní a perspektívni mladí ľudia.
Rozhodli sa vziať. Prípravy na svadbu vrcholia a všetko sa zdá byť dokonalé.
veď si chcú sľúbiť lásku a vernosť v dobrom i zlom, v zdraví i chorobe, v bohatstve i chudobe.

Posledným detailom, ktorý má umocniť dokonalosť tejto jedinečnej chvíle, má byť návrat Ivetinho strateného brata, ktorého nevidela viac ako pätnásť rokov.

„Bola som ešte dieťa, keď odišiel. Bol môj veľký brat, milovala som ho... Pamätám sa naňho ako na vážneho a tichého mladého muža. Vždy pôsobil o čosi staršie, ale možno to bolo väčším vekovým rozdielom medzi nami.“

Alanov odchod z domova tesne po dosiahnutí dospelosti je zahalený rúškom tajomstva a ani Richardovo naliehanie nedokáže prelomiť Ivetino tvrdohlavé mlčanie.
To však len znásobí jeho zvedavosť a chuť dozvedieť sa, prečo osemnásťročný chlapec opustil rodinu, priateľov, rodné mesto a nechal za sebou všetky väzby a nesplnené sny, prečo o ňom rodina nerozpráva, prečo je jeho meno tabu a prečo ho jeho milovaná sestra nevidela pätnásť rokov.

V momente Alanovho príchodu ešte nikto netuší, ako jeho návrat zmení osudy celej rodiny, aké vášne a emócie rozdúcha. Jeho prítomnosť je požehnaním i prekliatím zároveň a hranica medzi šťastím a nešťastím je veľmi krehká.

marta-fartelova.jpgAnjel v pekle, diabol v nebi je opäť pútavý príbeh o vzťahoch a ľuďoch, akí sa pohybujú aj vo našom okolí. Niekedy si ani nevšimneme, keď sa čosi zmení...alebo naopak, berieme určité situácie príliš dramaticky a ako „nenormálne“. Pritom život je neskutočne pestrý a miesto v ňom má každý...

Marta Fartelová je rodáčka zo Šale, ktorá s manželom a dvoma dcérami žije v Stupave. Po maturite zakotvila v obchodnej spoločnosti, ktorá sa zaoberala distribúciou ložísk a iných strojárskych komponentov, a hoci mala len slabú predstavu o tom, ako ložisko vyzerá a funguje, tejto práci je verná dodnes.

Popri zamestnaní a počas materskej dovolenky diaľkovo absolvovala inžinierske štúdium na Fakulte ekonomiky a manažmentu na SPU v Nitre. Jej najväčšou záľubou je písanie. Marta Fartelová je autorkou viac ako 9 kníh a jej životným mottom je heslo: „Šťastie je cesta, nie cieľ."