Choď na obsah Choď na menu
 


Čarovný kvet lásky

fulmaya.jpg
Príbeh o vášni, ktorá ženie mladú ženu z jednej krajiny do druhej.
Príbeh o nutkaní vyskúšať si extrémy v himalájskych vrchoch aj v osobných vzťahoch.
Príbeh o potrebe pomáhať tým najbezbrannejším...
Dorota Nvotová je úkaz, niekomu možno nesedí, no táto kniha stojí za prečítanie.  Napísala ho na „plné pecky“, so všetkým, čo život prináša a môže ponúknuť. Úprimná, otvorená a priamočiara.  Z Nepálu cez Moskvu, domov na Slovensko.
Fulmaya v novom vydaní teraz aj ako e-kniha. Stiahnite si ju hneď teraz so zľavou 33%.

 

Fulmaya je nepálsky kvet lásky.
Je to aj meno, ktoré dostala Dorota Nvotová na treku okolo Annapurny, i názov jej cestopisnej knihy. Nie celkom tradičnej cestopisnej knihy.

Je to príbeh mladej herečky a speváčky, ktorá sa vydáva na cesty, aby spoznala a zmenila seba a tak trochu i svet. Kniha sa začína autorkiným rozpadajúcim sa manželstvom a jej rozhodnutím vydať sa úplne sama na trek do Himalájí. Napokon odcestuje s manželom na Srí Lanku a spolu precestujú aj Maurícius, Južnú Ameriku a Indiu. No a potom sa zamiluje do iného muža a do Nepálu už odchádza sama. Natrafí na inzerát, ktorý ju zavedie do sirotinca, kde začne pomáhať. Založí nepálsku cestovnú kanceláriu a svoj život delí medzi Slovensko a Nepál.

„Zdá sa, že život – pol roka tam a pol roka tam – mi vyšiel. Že to predsa len môže takto fungovať. Umelkyňa v Európe a manažérka sirotinca a organizátorka zájazdov v Nepále... Zdá sa, že to funguje...“ hovorí Dorota.

 

Fulmaya v novom vydaní má vyše 350 strán a 16 strán prílohy. Je to nádherný príbeh o tom, ako sa meníme. Ako nás mení láska, iní ľudia, samotný život.
Pomedzi živé opisy krajín, zvykov a ľudí, mení sa totiž výrazne aj Nvotovej život. Na cestách ju sprevádzali aj rôzne choroby, kedy si myslela, že koniec je už blízko. Zobrala ich však ako výzvu.

„Každý máme pred objektívom nejaký filter. Niekto čierny, niekto modrý iný ružový. A budeme sa do krvi biť, že vidíme jasne.“

Fulmaya je tak trochu denník i sebaanalýza. Vstupujeme do mysle mladej ženy, sledujeme jej uvažovanie, komplexy i optiku chápania všetkého navôkol. Je to výpoveď o živote a láske. O svete, ktorý Dorota videla, o ľuďoch, ktorých stretla či o svojom osobnom živote zahŕňajúc mamu Anku Šiškovú či biologického otca Jara Filipa.