Choď na obsah Choď na menu
 


Čriepky Táni Keleovej-Vasilkovej po prvýkrát ako e-kniha

criepky.jpg
Najúspešnejšia a najobľúbenejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková už dlhé roky odmieta vydávať svoje knihy v elektronickej forme. Nedá totiž dopustiť na klasickú papierovú podobu a sama miluje vôňu knihy. Aj preto chce, aby si čitateľky vychutnávali jej príbehy prostredníctvom knihy, ktorú držia v ruke, prehŕňajú stránky, načúvajú šušťaniu papiera a cítia jeho nezameniteľnú vôňu. Tentoraz však urobila výnimku a jeden z jej obľúbených románov Čriepky vyšiel aj ako e-kniha.

 

Doteraz sa také čosi nestalo. No čoraz viac ľudí číta elektronicky na čítačkách, či tabletoch, a bombardovali vydavateľa i Táňu, aby vychádzali jej knihy aj elektronicky. Nemusíte si tak na dovolenku brať niekoľko kníh, ale ušetríte v kufri miesto a vezmete len čítačku, do ktorej si viete stiahnuť tisícky kníh. Napríklad tu nájdete plno skvelých romancí a románov pre ženy.

Táňa nad vydávaním e-kníh dlhšie váhala a nedala sa presvedčiť.
O svojej prvej e-knihe Čriepky hovorí:  „Naozaj mám rada skôr klasické knihy, ktoré voňajú a ktoré môžem držať v ruke. Ale rozumiem súčasným trendom, a preto som si povedala - prečo nie? Jedna e-kniha môže vyjsť aj mne.“

Obľúbený román Čriepky rozpráva príbeh Ivany, ktorá si žije šťastný a spokojný život. Miluje svojho manžela, dvoch dospievajúcich synov a prácu prekladateľky historických románov. Je obklopená dobrými priateľkami a dostatkom lásky a nehy. Na svojom živote by nechcela nič meniť.
Lenže v živote to vždy dopadne inak, ako by si človek želal... a platí to aj pre Ivanu.

 

Stiahni si Čriepky o takmer 4 eurá lacnejšie.

 

Táňa Keleová-Vasilková nemá na Slovensku konkurenciu. Ako prvá autorka dosiahla milión predaných výtlačkov svojich kníh. Doteraz vydala 30 románov a ich predaj presiahol 1,2 milióna kusov.
Odteraz je po prvýkrát jej román prístupný aj v elektronickej verzii. Čriepky vyšli pôvodne v roku 2001, v druhom vydaní vyšli v januári 2016.
"S knihou sa mi spája zvláštna situácia,“ spomína Táňa Keleová-Vasilková. „Na jednej besede na Východnom Slovensku sa usadila v prvom rade sympatická svetlovláska ostrihaná „na mikádo“. Ivana prišla, pomyslela som si... a v tej chvíli som sa zasekla. Ako mohla prísť „moja Ivana“ z mojej knihy, keď príbeh je vymyslený?
Príbeh aj jeho hrdinka. V duchu som sa pobavila a následne sa venovala už len svojim čitateľkám a ich otázkam.

Po besede za mnou táto „moja Ivana“ prišla a povedala mi: „Volám sa Ivana, a rovnako ako vo vašom románe mám manžela lekára, dvoch dospievajúcich synov... jednoducho, keď som čítala prvé strany knihy, bola som presvedčená, že mi stojíte za plecom a opisujete môj život. No príbeh vo vašej knihe potom zišiel na iné chodníčky.“ 

Keď som jej povedala, čo mi napadlo pri pohľade na ňu sme sa pobavili...
No, aj takéto veci sa mi občas stávajú. Vymyslená hrdinka, svetlovlasá Ivana, zrazu príde na moju besedu...“

 

Stiahni si Čriepky o takmer 4 eurá lacnejšie.

 

Táňa Keleová-Vasilková sa venuje písaniu románov od roku 1994. Záujem o jej príbehy neutícha ani po rokoch. Jej prvotina vyšla v náklade päťsto kusov, dnes sa z každej jej knihy predajú desaťtisíce výtlačkov.
Okrem iných ocenení sa pravidelne umiestňuje medzi TOP autormi v sieti kníhkupectiev Panta Rhei Awards. Každoročne patrí aj medzi najoceňovanejších autorov Ikariády a pravidelne si odnáša ocenenie Platinová kniha. 

 

Prečítajte si krátky úryvok z knižky Čriepky:

„Vieš,“ pokračuje Zlatica s úsmevom, „nedávno som Braňa stretla. Trochu sme debatovali a ja som si uvedomila, že je to naozaj pekný muž. Večne obkolesený mladými sestričkami...“
„Pôjdem,“ Ivana vstáva. Nikto ma neprinúti toto počúvať!
„Ponáhľaš sa?“ medový hlások, hrajúci nepochopenie. „Ak som sa ťa dotkla, tak prepáč!
nemyslela som to však zle, ver mi. Sme predsa kamarátky.“
„Možno,“ vzdychne Ivana a opäť si sadá. „Aj keď momentálne o tom pochybujem. Nechápem totiž, čo si mi tým všetkým chcela povedať.“
„Len to, že by si sa mala viac snažiť... aby vaše manželstvo zostalo aj naďalej také, aké je.“
„To sa mám premeniť na ustráchanú kôpku nešťastia? Strážiť jeho príchody domov a visieť mu v pätách? Nie, to neurobím. Išla by som proti sebe. A v konečnom dôsledku aj proti nášmu manželstvu.“ medzi nami je niečo, čo ty nemôžeš pochopiť. Súhra, vzájomné porozumenie, tolerancia...

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Táňa Keleová - Vasilková