Choď na obsah Choď na menu
 


Grafitové dievča (Miroslava Varáčková)

grafitove-dievca.jpg
Mirka Varáčková sa nevyhýba ťažším témam, práve naopak. A práve to sa nám páči.

Ani v príbehu Grafitové dievča nejde všetko ľahko. Hlavnú hrdinku Táňu život nešetrí.
Jej mama je alkoholička, nestará sa o ňu, nedáva jej peniaze.
A tak "grafitové dievča" musí kradnúť, aby malo čo jesť.
"Aj tínedžer má často veľké problémy, nie je to len o tom, že chodia po diskotékach a flákajú sa,“ vysvetľuje Mirka, prečo si zvolila takúto tému. „Mnohí z nich sa naozaj stretávajú s vážnymi problémami - od sexuálneho zneužívania cez šikanu až po to, že kde zobrať peniaze na to, aby mali vôbec dať čo do úst."

 

Táňa kráča v ústrety bezútešnej budúcnosti – doštudovať s odretými ušami, nájsť si najpodradnejšiu prácu v meste a dúfať, že ju už nechytia policajti.

Táňa to v živote nemá ľahké. Doma ju čaká len matka alkoholička, ktorá jej nedokáže dať ani pár drobných na jedlo, nieto ešte na niečo iné, bez čoho si žiadna sedemnásťročná baba nedokáže predstaviť svoj život. Z reality uniká len s kamošom Britvom pri drobných krádežiach. Keď ju osloví fotograf Ben, Táňa nadobudne pocit, že po rokoch trápenia a súženia jej bude konečne dopriate to dobré v živote. No vzťah založený na neúprimnosti a faloši nemôže vydržať. A nešťastie nikdy neprichádza osamote.

Grafitové dievča je čiastočne komiksový román s nezabudnuteľnou hrdinkou, ktorá sa v krutej realite nebojí postaviť osudu. Túži chytiť život do vlastných rúk a snaží sa vybudovať si svetlejšiu budúcnosť.
Ak máte chuť na takýto sladko-trpký príbeh, stiahnite si ho hneď teraz do čítačky a môžete okamžite čítať. Rajknih.sk ponúka navyše zľavu takmer 4 eurá.

Hoci to možno tak na prvý pohľad nevyzerá, Grafitové dievča je dievčenský román.
Zaujímavá hrdinka, neľútostné prostredie, tínedžerské problémy.
Do toho vstupuje ON, módny fotograf, ktorý ju môže dostať z finančného dna. Zachrániť ju.
Zamilovanie, smrť, žiarlivosť, sklamanie i bolesť. To všetko nájdete v knižke Grafitové dievča od Miroslavy Varáčkovej.

Stiahnite si Grafitové dievča do čítačky.

Autorka žije a tvorí v Trnave. Je vydatá a má dve malé deti. Píše príbehy pre young aldults (mladých dospelých) a väčšina jej kníh sa radí do žánru fantasy. Je verná novým, originálnym témam. Vo voľnom čase sa venuje svojej rodine, s ktorou často chodí do hôr. Miluje svoje deti, manžela, knihy, turistiku, cestovanie, dobré filmy a rockovú hudbu. Bojí sa hlbokej vody a neznáša faloš.