Choď na obsah Choď na menu
 


Julinkina pekáreň

Táňa Keleová-Vasilková

Julinkina pekáreň 

 

Vasilkovú zlákalo v novej knihe voňavé Francúzsko

Ikar 2014

tana3d-julinkina-pekaren-paska.jpg

Znova ma zobúdza môj sen. Stále ten istý... čarovný a voňavý. Zobudí ma jeho vôňa. Vôňa čerstvo upečeného chleba s chrumkavou kôrkou, lákavá a hladkajúca srdce. Zobudí ma, pretože túžim tú vôňu žiť, dotknúť sa jej, stať sa jej súčasťou.“ Takto sníva Klára, hlavná hrdinka novej knihy od Táni Keleovej-Vasilkovej Julinkina pekáreň. Klára je slobodná a bezdetná štyridsiatnička, ktorej život je naplnený. Láskou, priateľstvom aj snami. Tými, ktoré sa jej snívajú v noci, a tými, ktoré sníva cez deň.

 

Klára túži ísť do Francúzka, pre ňu čarovného a príťažlivého, chce sa očami dotknúť miest, ktoré zatiaľ pozná len z internetu a časopisov.
Keď do jej života vstúpi Anna, otcova bývalá milenka, jej dni sa začínajú meniť... a sny dostávajú celkom inú podobu.

Kniha Julinkina pekáreň je o sile lásky, o sile rodinných vzťahov i priateľstva, ale aj o snívaní. A tiež o pečení chleba, dodáva najobľúbenejšia a najpredávanejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková. Celý príbeh je doslova prevoňaný...tak ako keď vstúpite vo Francúzsku do pekárničky a vás obklopí vôňa chrumkavej bagety, či lahodného croissantu.

tana-usmev.jpg

Keleová-Vasilková priznáva, že občas inšpirovaná vlastnými riadkami nejaký chlieb upiekla aj ona, čomu sa jej rodinka zakaždým potešila. „Zvláštnosťou pri tejto knihe bolo, že som vedela jej názov skôr, než som ju začala písať. Jednoducho to zafungovalo celkom opačne než zvyčajne: najprv bol názov, potom vznikla kniha,“ vysvetľuje autorka na svojej oficiálnej stránke www.vasilkova.sk. Verí, že si čitateľky obľúbia hlavné postavy tak, ako ona a ako dodáva – „moja obľúbenkyňa bola AnnaJ

S vydaním knihy Julinkina pekáreň sa spúšťa aj veľká súťaž pre čitateľky Vasilkovej-Keleovej o luxusný víkendový pobyt v hoteli Chateau Appony v Oponiciach. Na štyri čitateľky čaká úžasný víkend plný prekvapení v exkluzívnom kaštieli, kde kedysi bývala šľachta. Teraz tam výherkyne môžu stráviť víkend s najúspešnejšou slovenskou spisovateľkou, ktorá predala vyše 1 milión kníh.

 

tanatkv_sutaz_box.jpg

 

Náhľad fotografií zo zložky Táňa Keleová - Vasilková

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.