Choď na obsah Choď na menu
 


Na vlásku

Mariana Čengel Solčanská

 Láska na vlásku so Celeste Buckingham!


 Ikar 2014

laska-na-vlasku.jpg

Aktuálne v našich kinách vynikajúci film, ku ktorému vychádza aj jeho knižná podoba. Dlhoočakávaná Láska na vlásku režisérky Mariany Čengel Solčanskej v hlavnej úlohe so Celeste Buckingham a Samuelom Spišákom. Pozrite si trailer, aj ústrednú skladbu v podaní Celeste.

Celovečerný hraný film Láska na vlásku sa odohráva v polovici 15. storočia a je inšpirovaný jedným z najkrajších príbehov svetovej literatúry - románom Marka Twaina Princ a Bedár. Láska na vlásku tak prichádza nielen ako film, ale aj ako kniha, ktorú si určite užijete minimálne tak ako film.

 

Pozrite si trailer na film i knihu:

 

Kováčov syn Tomáš (hrá ho Samuel Spišák, ktorý má dvojrolu – hrá aj princa Mateja Korvína) je večne nespokojný. Chcel by dosiahnuť viac, učiť sa písať a čítať, vidieť svet. Keď mu hrozí sobáš s Hanou, jednoduchým dievčaťom od susedov, vezme nohy na plecia a zamaskovaný v skupine komediantov príde na kráľovský hrad. Tam sa pripletie do cesty korunnému princovi Matejovi.

 

Matej je osamelý, každý jeho krok sledujú dvorania, jeho svet sa skladá iba z povinností. Princ vidí v Tomášovi šancu na jeden deň si vyskúšať, aké je to byť obyčajným chlapcom. Vymenia si šaty a zistia, že vyzerajú rovnako a nik ich nerozozná.

 

Výmena sa im obom pozdáva, ale len dovtedy, kým princovi na druhý deň ráno stráže neuveria, že je skutočným následníkom trónu. Nezostane mu nič iné, ako vyhľadať Tomášovu rodinu, aby mu dosvedčili, že v paláci je v skutočnosti ich syn. Po ceste stretne krásnu Hanu a zachráni ju pred vlkmi. Chce s ňou zostať dlhšie, preto Tomášovým rodičom radšej nič neprezradí.

 

Starý komediant Gašpar pomôže falošnému princovi vžiť sa úlohy dočasného náhradníka. Tomášovi sa začne dariť najmä po tom, čo sa na prvý pohľad zamiluje do smutnej princeznej Beatrix, ktorú hrá Celeste Buckingham.

 

Kniha Láska na vlásku vychádza tento týždeň, filmové spracovanie začína v kinách od 8. októbra. Deň predtým bude v bratislavskom obchodnom centre Eurovea autogramiáda, súťaže a slávnostná premiéra.

 

Oficiálna pesnička k filmu Láska na vlásku
Celeste Buckingham – Love in Your Soul

<center><iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/Bd0A0BPtfOU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe></center>

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.