Choď na obsah Choď na menu
 


Prebuď sa

Daniela Peleščáková

Prebuď sa!

Ikar 2010 projekt Mám talent

Obrázok Edícii Mám talent vychádza ďalšia novinka, ktorá má vynikajúce ohlasy. „Mám talent je čosi, čo potrebujeme ako soľ. Fandím tomuto projektu a vidím, že bude čo čítať,“ odkazuje herečka Emília Vášáryová. Dospievajúce dievča z mesta dajú rodičia na prázdniny k tete na dedine – dostane sa do iného prostredia, prežije prázdninovú lásku či dvojnásobné očarenie.
 
 
Román Prebuď sa! rieši prvé lásky, citový zmätok a prebúdzanie sa do dospeláckeho života. Hlavná hrdinka Táňa musí nedobrovoľne prežiť niekoľko prázdninových dní na vidieku. Napriek jej počiatočnému hnevu sa zdá, že to budú jej najlepšie prázdniny. Zoznámi sa s dvoma chlapcami, ktorí v nej vyvolajú citový zmätok a vďaka ktorým prežije prvé dotyky s rodiacou sa láskou. Tim a Marko sú celkom rozdielni, a predsa ich niečo spojí. Po nehode, ktorú Táňa prežije, ich spája starosť o jej zdravie, ale aj súperenie o jej náklonnosť. Ktorý z nich bude úspešný? Komu Táňa otvorí svoje srdce?
 
Autorka veľmi jemne a bez surovosti či hrubosti, na aké sme si v súčasnej próze už zvykli, opisuje príbeh, aký mohol zažiť ktokoľvek z jej generácie. Opisuje ho však veľmi čítavo, pútavo a zasvätene. „Na to, aby vznikol román Prebuď sa!, som mala dva dôvody,“ hovorí autorka D.Peleščáková. „Prvým je nostalgia za rokmi mladosti. V každej žene sa skrýva dievča, ktoré si spomína na roky svojho dospievania, na prvé lásky, citový zmätok, prebúdzanie sa do dospeláckeho sveta. Pre všetky dievčatá je to viac či menej bolestivý prerod, ktorý nás vytrhol z detskej nevinnosti.“

No a druhým dôvodom bolo ponúknuť dnešným dievčatám alternatívu ku knihám a filmom z amerického prostredia, ktoré je nám cudzie. Dej románu Prebuď sa! sa totiž odohráva na slovenskom vidieku a jeho hrdinami sú naši mladí ľudia.

Viac sa dozviete TU.

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.