Choď na obsah Choď na menu
 


RECENZIA: Dve tváre dvoch mužov

dve-tvare-dvoch-muzov.jpgDiana nemala vo svojom živote šťastie na mužov. Osud jej však doprial dve zdravé a krásne dcérky. Julkin otec bol násilník a bitkár. Vzťah mladá žena ukončila. Po čase sa jej do cesty priplietol Braňo. Ani tento zväzok nedopadol najlepšie, ale svoje šťastie našla v druhej dcérke Kristínke. Jej otec skončil za mrežami. Zrazu sa do pokojného a nudného života osamelej ženy vracia Braňo, muž, s ktorým už nepočítala. Jeho prvé kroky po prepustení z väzenia smerujú k Diane a svojej dcére. Je odhodlaný získať si lásku oboch dievčat a ich matky.

 „Toto nie, Diana. Na toto nikdy nepristúpim. Neoberieš ma o dievčatá. Mám svoje práva.“ Chytil ma za rameno. Stlačil, až mi bolesť vystrelila do celého tela. Mykol mnou. Vynútil si môj pohľad. „Neskončili sme. Poznáš ma, Diana, ja sa nikdy nevzdám. Urobím ti zo života peklo, ak postavíš dievčatá proti mne.“

Diana je bezradná, už nechce byť Braňovou súčasťou. Jeho návratom sa jej vrátila bolesť v srdci a na povrch vyplával aj pocit zrady. V tejto zložitej situácií spoznáva príťažlivého otca spolužiačky svojej dcéry. Osamelej mamičke lichotilo Róbertovo dvorenie. Predviedol svoj vzorový rebríček hodnôt a ukázal sa ako zodpovedný a milujúci otec. Diana je ním doslova nadšená. Po dlhej citovej abstinencií sa vrhá do vzťahu s pánom doktorom. Kto sa skrýva za príťažlivou tvárou pána dokonalého? Odhalí Diana jeho tajomstvá? Dokáže odpustiť svojmu bývalému partnerovi a dať mu druhú šancu? 

„Vôbec sa nesnažíš. Nech urobím čokoľvek, nestačí to. Navaril som. Pre nás,“ hovoril monotónne, súkal zo seba slovo za slovom. „Si obyčajná nevďačnica!“ pritvrdil. „Suka!“ zrúkol. Rukou sa zaprel o vozík a poháňaný hnevom ho prevrátil.

Eva Dedinská nie je pre slovenskú verejnosť neznámym pojmom.
Svojou prvotinou Zmätok v srdci oslovila čitateľov v roku 2010. Odvtedy už pretieklo veľa vody a autorka nás každý rok prekvapí novou knihou.
Jej novinka Dve tváre dvoch mužov na nás zaútočila hneď po novom roku. Spisovateľka sa vo svojom najnovšom románe retrospektívne vracia do minulosti. Detailne opisuje ako sa v jej živote objavili dvaja muži. Autorka poukazuje na dnešnú dobu, keď ľudí hodnotíme podľa výzoru, úspechu a plnej peňaženky. V príbehu odkryla ženskú naivitu a to, ako málo nám stačí, aby sme podľahli falošnému šťastiu. Celý dej je pútavý, dynamický, s príchuťou napätia a kvapkou nebezpečenstva. Kvitujem výborný rozprávačský talent. V knihe nie je núdza o šokujúce odhalenia a prekvapivé zvraty. Svojim citlivým a farbistým opisom som sa dokonale zžila s hlavnou hrdinkou. Prenikla do duše a myšlienok Diany s veľkou dávkou odvahy. Dokonca odkryla aj malé detské dušičky, čo sa hlboko dotklo môjho srdca. Detailne opísané pocity, obavy o svoje deti a boj o holý život vám postavia všetky chĺpky na tele. Silná a veľmi emotívna knižka, ktorá si vás získa hneď od prvej strany.

Takže, pozor milé dámy! Nie všetko, čo sa vám na prvý pohľad zdá o človeku, napovie pekná tvár, dobré postavenie, či galantné správanie. A platiť by to malo aj opačne. Každý z nás občas zíde na zlú cestu, ale vždy je šanca vrátiť sa a nájsť ten správny smer. Každý si zaslúži druhú šancu a pomocnú ruku.

Recenzovala: Simona Rošková

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.