Choď na obsah Choď na menu
 


S dvojkou v názve (RECENZIA)


perly-tej-druhej.jpgAutorka sa tentoraz nebála zamerať na odvrátenú stranu mimomanželského pomeru, a hoci hlavná hrdinka Adela nie je žiadne krehké stvorenie, ľahko si dokáže získať vaše sympatie. Má chyby ako každý z nás, azda preto pôsobí ľudskejšie a uveriteľnejšie. Túžba po láske a pochopení ju dovedie na rázcestia, na ktorých si možno nevyberie vhodný smer, no všetky skúšky ju posilnia...

Adela sa už od študentských čias „potýka“ s Richardom – nielenže bol kedysi dôvodom jej rozchodu so snúbencom, navyše sa momentálne nachádza v pozícii jeho kolegyne a zároveň milenky. To znamená neistotu, čakanie na jeho možný príchod a sklamanie plynúce z vedomia, že je iba „tou druhou“. Takto si to teda rozhodne nepredstavovala. Aspoň že v reklamnej agentúre, kde pracuje, sa jej darí postupovať. No ani to nie je napokon úplná ružová záhrada. Nečakaným spestrením a zásahom do Adelinho života sa stáva Marek – prednášajúci na kurze diagnostiky aury – ktorý ju má, zdá sa, celkom prečítanú. Mladík obklopený závanom tajomna a mystiky ju priťahuje, no zároveň sa má na pozore. Vie, že pred ním sotva niečo ukryje, a to ju robí priveľmi zraniteľnou. Bude schopná opäť niekomu bezvýhradne veriť?

            Síce to v poslednom čase vyzerá, že vydavateľstvo Marenčin PT nabehlo na vlnu ženských románov „do kabelky“, ale Martina Monošová určite nezapadne medzi inými autorkami. Má osobitý štýl, jej myšlienky sú trefné a často tnú do živého. Jej hrdinovia sa neboja popasovať s neľahkými situáciami, so zmenami sa vyrovnávajú postupne a nie vždy správne, ale taký je aj sám život. Perly tej druhej ponúkajú pohľad na rôzne osudy a vzťahy – partnerské, priateľské či rodinné. Príbeh je navyše okorenený miernou mystikou, čo ho robí ešte pútavejším.

Recenzoval Marek Zákopčan, Knižná revue č.5, 11.3.2015

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Martina Monošová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.