Choď na obsah Choď na menu
 


Semester zakomplexovaného sviniara

Majo Kluvanec 

Semester zakomplexovaného sviniara


 Slovenský spisovateľ 2014

semester.jpg

Šteklivý a škandalózny pohľad na vysokoškolský život. Lásky, odmietnutia, pokusy o stratu panenstva, rýchlovky...ale aj drogy, klebety o milenkách profesorov a nočné vyprázdňovanie pivom naplnených močových mechúrov do veľkých kvetináčov. Vysokoškolské internáty si žijú svojím neopakovateľným životom, na ktorý sa tak rýchlo nezabúda.

 

Semester zakomplexovaného sviniara je pravdivý príbeh o tom, ako prísť o panictvo, prežiť nástrahy vysokoškolského života a preraziť vo svete médií – a to všetko za menej ako tisíc dní...

Odohráva sa v istom slovenskom internáte na prelome tisícročí, keď si svet vrátane Slovenska vydýchol, že ohlasovaný počítačový kolaps Y2K bol iba planý poplach. V tých časoch ešte Rytmus nemal ambíciu sedieť v porote česko-slovenskej Superstar, Facebook bol len vlhkým snom jedného amerického tínedžera a slovíčko kríza sa týkalo všetkého možného, len nie svetového hospodárstva.

Kniha talentovaného slovenského autora je príťažlivou sondou do života dnešných vysokoškolákov a problémov, s ktorými sa musia dennodenne pasovať. Zavedie vás na okraj istého západoslovenského mestečka, kde stojí vysokoškolský internát. Ošumelá, za socializmu postavená dvojkrídlová budova s vrátnicou uprostred spojovacej chodby. Miesto, kde vo víre hlasov a za dupotu stoviek nôh vznikali nové známosti, odohrávali sa letmé stretnutia a rýchle rozhovory, vtedy nazývané small talk.

„Podľa princípu „raz za čas sa tam ukážem, aby nezabudol, že existujem“ mi napadlo, že by nebolo od veci zavítať na Malého prednášku. Len tak pre istotu. Kolovali o ňom totiž chýry, že rád robí ľuďom zo štúdia peklo... Už som spomínal, že na každej legende je zamak pravdy?
Bol štvrtok ráno, veľmi skoré ráno...“

Autorom novinky Semester zakomplexovaného sviniara je Majo Kluvanec, ktorý vyštudoval žurnalistiku a nemecký jazyk. Živil sa ako novinár na voľnej nohe, bankár a pedagóg na dievčenskej strednej škole. Na toto obdobie má zvlášť milé spomienkyJ

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.