Choď na obsah Choď na menu
 


Slávka Koleničová

Slávka Koleničová

Obrázok  Víťazné prehry

Ikar 2010
V súčasnom svete sa kladie dôraz bojovať o prvenstvo za každú cenu, a tí, ktorí myslia inak, sú pokladaní za slabochov či bláznov. Cesta bláznov však skrýva v sebe nielen dobrodružstvo, ale aj odvahu vytvárať si vlastné pravidlá, ktoré sú zvyčajne pre okolie nečakané a len ťažko pochopiteľné. Začítajte sa do strhujúceho príbehu Martiny Bauerovej v knihe Víťazné prehry.
 Dcéra podnikateľa s realitami a vidiecky farmár, chovateľ koní. Láska na prvý pohľad či skôr súboj, kto z koho? Byť iný ako väčšina nemusí zákonite znamenať byť horší. Práve naopak. Často snaha nebyť prvým za každú cenu vedie v živote k víťazstvám... Aj o tom je novinka z pera Slávky Koleničovej, ktorá ponúka moderný príbeh plný napätia, lásky a priateľstva. Nielen hlavná hrdinka skoro zisťuje, že aj prehry môžu byť víťazstvami.
 
Koleničová debutovala románom Nádej stratených duší, ktorý sa stal jedným z najpredávanejších pôvodných románov v minulom roku. Dokázala do svojho príbehu vložiť vzrušenie, emócie, napätie a zručne ich premiešať v takom pomere, že čitateľky len ťažko odkladali túto knihu bokom. Zhodovali sa v jednom – jej kniha sa číta na jeden hlt.
Prečítajte si úryvok z knihy „Víťazné prehry“.

 

 

Obrázok

Ikar 2009

Obrázok Nádej stratených duší
 
Andrea s Róbertom žijú navonok pokojným, pohodlným životom. Aspoň Andrea je o tom presvedčená. Netuší, že v tom istom meste žije dvojica, ktorá jedného dňa prevráti celý jej život naruby...
 

Toto je hlavná línia novinky z pera slovenskej autorky Slávky Koleničovej „Nádej stratených duší“. Ďalšou postavou knihy je Juraj. Patrí k mužom, ktorý nadovšetko milujú svoju rodinu. Ako úspešný stomatológ môže manželke Mirke a dcérke Janke poskytnúť všetko, čo si len zažiadajú. Trápi ho len jedno – Mirkino čudné správanie k vlastnému dieťaťu a náhly chlad pri ľúbostných dôvernostiach. Všetko sa vysvetlí až po havárii, ktorá obe rodiny zvláštnym spôsobom spojí. V románe nechýba množstvo prekvapení a zvratov, autorka vťahuje čitateľa do deja nečaknými odhaleniami, čím ho dokáže udržať v napätí do poslednej stránky.

Obrázok

Obrázok Slávka Koleničová napísala moderný príbeh plný napätia, v ktorom sa vynárajú aj tiene z minulosti. Hoci ide o novú slovenskú autorku, veľmi šikovne a zručne rozuzľuje tajomstvá, ktoré mali byť navždy pochované... „Príslovia ako ´Lož má krátke nohy´, či ´Božie mlyny melú pomaly, ale isto´, platia. Zrejme každé tajomstvo raz bude odhalené,“ myslí si autorka. Písala odmalička do rôznych zošitov, ale nechávala si ich iba pre seba. Neskôr ju však inšpirovala najúspešnejšia slovenská spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková – Slávka sa rozhodla ponúknuť knihu vydavateľstvu. „Keď mi potom o nejaký čas i Ikaru volali a povedali, že nie som beznádejný prípad, nechcela som veriť vlastným ušiam,“ spomína nová autorka. Jej prvotina vychádza len pár dní po jej štyridsiatych narodeninách. „Mohla by som si želať krajší darček?“ pýta sa s úsmevom Slávka Koleničová.
 
Prečítajte si ukážky z knihy „Nádej stratených duší“.
 
 
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.