Choď na obsah Choď na menu
 


Sľub

Táňa Keleová Vasilková

Sľub

Obrázok

Ikar 2010

 Obrázok Najúspešnejšia slovenská spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková prichádza s novinkou, ktorá je už jej 21. knihou. Doteraz predala približne 750.000 kníh a aj najnovšia má podľa prvých ohlasov potenciál zaradiť sa medzi najpredávanejšie slovenské tituly. Kniha Sľub rozpráva o dvoch priateľkách a dvoch rozličných osudoch, no ako to býva, naše cesty sa môžu kedykoľvek preťať...aj v tých najnečakanejších chvíľach.

 Veterinárka Alica je šťastne vydatá, má dve deti, sučku Doru, prácu, ktorá ju teší a kopu snov. Ten najväčší z nich je cestovať a spoznávať iné krajiny, a práve preto s manželom plánujú cestu po Európe. Novinárka Iveta je slobodná a bezdetná. Miluje svoju prácu, domček na okraji Bratislavy, psa Dána a výlety po Malých Karpatoch. K svojmu šťastiu chlapa ani dieťa nepotrebuje, ako s obľubou vravieva.
Dve šťastné ženy. Cesty osudu sú však nevyspytateľné...
Keleová-Vasilková opäť ponúka to, čo milujú desaťtisíce jej čitateliek, ale aj čitateľov. Kniha Sľub sa ľahko číta, má pútavý a silný príbeh, v ktorom sa nejeden z nás nájde. Táňa píše aj preto, aby sa v jej knihách ľudia videli, aby im prostredníctvom písmen vstúpila tak trošku do svedomia. „Aby naprávali nedostatky a chyby v svojich partnerských a manželských vzťahoch kým sa ešte dá. Veď láska, priateľstvo za to stoja,“ myslí si úspešná spisovateľka.
 Keleová-Vasilková opäť stavila na predpoklad, že každý život vydá na román. Majstrovsky splieta pavučinu príbehu, vykresľuje vzťahy, poukazuje na vrtkavosť šťastia a pritom dojemne opisuje osudy žien, hlavných hrdiniek. Autorka vtiahne už klasicky dialógmi, ktoré sú veľmi živé, akoby ste stáli obďaleč a načúvali im...až máte niekedy chuť zasiahnuť a pridať sa. Všetky moje knihy spája spoločná myšlienka: ak nič neurobíš, nič sa nestane,“ vyznáva sa Táňa Keleová-Vasilková. Ak ste so svojím životom nespokojní, ak ste nešťastní a len čakáte, kedy sa to konečne zmení, môžete čakať večnosť... a nič sa neudeje, odkazuje všetkým svojim čitateľom. Podľa nej treba bojovať, niečo podniknúť, chytiť núkajúce sa príležitosti a to je vlastne aj odkaz jej novinky Sľub.
 

Prečítajte si ukážky z knihy „Sľub“.

 

Náhľad fotografií zo zložky Táňa Keleová - Vasilková

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

"Sľub" mi niečo dal...

(Andrea B., 17. 10. 2010 14:36)

Keď som za začítala do knihy, nečakala alebo čakala? som nejakú zápletku. A stala sa... Je to román o živote jednej vydatej a bezproblémovej ženy, ktorá má a ľúbi svoju rodinu - manžela, dve deti, psa a aj prácu veterinárky a slobodnej Ivy, ktorá nemá žiadne starosti o deti, lebo ich zatiaľ nemá. Medzitým sa rozíde aj s priateľom, len tie hodiny tikajú... Veľmi pekne napísaný príbeh, ibaže ten koniec bol otvorený... čo ďalej...? Žeby napísala p. Vasilková pokračovanie...? :-)