Choď na obsah Choď na menu
 


Striptíz duší

Adriana Macháčová

 

Striptíz duší.

Ikar 2013

Striptíz duší od Adriany Macháčovej je príbeh o niekoľkých ženách, ktoré sú napohľad každá iná, no predsa majú čosi spoločné – osud si s nimi zahrá nevšednú hru. Trápení je veľa, pribúdajú nechcené tajomstvá, rúcajú sa sny.

striptiz-dusi.jpgEvu dusí malomesto a vzťahy v ňom. Pritom by chcela úplne obyčajné ľudské šťastie s dobrým mužom po boku. Keď zistí, že jej vysnívanú budúcnosť rozbila iná žena, rozhodne sa opustiť rodné mestečko a s pomocou dávnej priateľky začať nový život v Bratislave. Hra osudu však býva neraz krutá a náhoda môže zničiť všetko, čo bolo a ešte len bude.

Eve sa pri pohľade na jeho neoholenú spiacu tvár rozšírili zreničky.
Ležal vystretý, s hlavou zaborenou do vankúša, nahý, iba do pása zakrytý paplónom. Hlasno chrápal.
Premklo ju pokušenie zbaviť sa toho chrápajúceho hoväda, prisadnúť jeho bezbranné telo, zobrať vankúš a pritisnúť mu ho na pootvorené ústa, kým naposledy nevydýchne...
Presne toto si zaslúži, pomyslela si, skoncuje s ním raz a navždy. Na perách sa jej objavil škodoradostný úsmev, v duši pocítila vzrušenie. Nenávidí ho!
V okamihu vedela, že to urobí.
Zabije ho, ľahostajne sa usmiala. Bude znášať následky, všetci sa budú verejne a hlasno pohoršovať nad jej činom. No a čo, nevadí, nepripúšťala si to, v tej chvíli ju nič netrápilo. Asi robí chybu, môže sa to podariť... Čo ak sa to podarí? Chce, aby sa to podarilo! Nebola schopná logicky uvažovať.
Opatrne si kľakla na posteli, oboma rukami pevne zovrela ok-raje svojho vankúša, nadvihla ho a jediným hladkým pohybom prikryla jeho tvár. V sluchách jej divoko pulzovala krv. Som cvok, som cvok! vykrikoval dotieravý hlas v jej hlave.
V duchu počítala – jeden, dva tri... Čakala, že nejako zareagu-je, začne sa metať, zmätene mávať rukami vo vzduchu, tak ako to videla v nejednom filme. Štyri, päť... Nič. Neodstrčil ju, ne-strhol si vankúš z tváre...
Pocítila sladké uspokojenie.

machacova.jpgZamotávať sa začne aj jej priateľka Klaudia. Tá sa rozhodne nemôže sťažovať na partnera a možno preto, alebo práve preto, podľahne dávnej láske, stále šarmantnému záletníkovi Edovi. Nezáväzný flirt skomplikuje vzťah nielen s manželom, ale aj s najlepšou priateľkou.

Soňa sa od manželovej tragickej smrti nevie zbaviť pút minulosti. Straší ju stuha zo smútočného venca od neznámej ženy a snaží sa vypátrať pravdu.

 Prečítajte si hneď teraz v novinke Striptíz duší na BUX.sk.

 

Adriana Macháčová (autorka)

autorku už z našich stránok poznáte:

Doteraz vo vydavateľstve Ikar vyšlo:  Dobré dni sa začínajú v noci,

Žena vplyvného muža

Cudzie vzťahy

Recenzia:

Adriana Macháčová opäť raz dokazuje, že vie napísať príbeh, ktorý čitateľa zaujme, udrží pri knihe od prvej strany až do konca.

Keď som otvorila knihu a začítala sa do prvých riadkov / viď ukážka vyššie/ vedela som, že tento príbeh rozhodne zaujme :) Autorke sa perfektne podarilo vzbudiť moju zvedavosť. Veď nie každý deň sa vám dostane do rúk príbeh zo súčasnosti, ktorý vybočuje z radu mnohých a hlavná hrdinka ma hneď v úvode vražedné úmysly.

No nebojte sa, kriminálka to nie je, hoci v Stripíze duší o odhaľovane skrytých tajomstiev nebude núdza.

Eva - mladá učiteľka z malého mestečka na východe Slovenska precitá zo zamilovanosti nie práve príjemným spôsobom. Namiesto žiadosti o ruku, ktorú po niekoľko ročnom vzťahu očakávala, príde pravý opak. Jej priateľ si našiel inú a Eva sa so všetkým vyrovnáva po svojom. Zbalí si kufre a rozhodnutá zmeniť svoj život, odcestuje do Bratislavy za svojou priateľkou Klaudiou.

Kliaudia, šťastne vydatá žena, ktorá by mala byť spokojná, pretože má skvelý život, žije v pokojnom a vydarenom manželstve s právnikom Rudom, ibaže... život sa jej zamotá v okamihu, keď sa zapletie s bývalou láskou Edom a pohoda manželstva je preč. Neviazaný sex, vášeň a vina majú vplyv nielen na dovtedy nekonfliktný vzťah s manželom, ale aj s priateľkou.

Dve rodiny, vzťahy a tajomstvá z minulosti sú navzájom prepojené a pridávajú sa nové, krôčik po krôčiku nám ich autorka poodhaľuje ako striptíz. S každým kusom oblečenia stúpa napätie i zvedavosť, kým nie je koža nahá...

Skrátka, autorka namiešala naozaj vydarenú porciu napätia, tajomna, zložitých vzťahov a pripravila skvelú lahôdku, vhodnú do každej kabelky. Tí, čo preferujete romány zo súčasnosti a špeciálne túto edíciu, máte sa na čo tešiť. Striptíz duší prečítate na jeden šup.

 

Náhľad fotografií zo zložky Adriana Macháčová

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.