Choď na obsah Choď na menu
 


Tak mi treba

Silvia Koscelanská Hajdučeková

Tak mi treba

Ikar 2013

tak-mi-treba1.jpgDovolenkový románik v Egypte

 Keď ju švagriná zlákala na dovolenku do Egypta, splnil sa jej tajný sen – ocitnúť sa aspoň raz v živote na africkom kontinente. Netušila však, že táto nádherná krajina jej poriadne zamotá život a v srdci narobí chaos.

Hlavnou hrdinkou nového Príbehu z kabelky Tak mi treba! je Lea. Žena v domácnosti, ktorá spolu s manželom a dvoma dcérami žije pokojne, aj keď skromne. So švagrinou teda odlieta do Egypta na dovolenku a v letovisku čoskoro spozná očarujúceho mladého barmana Hassana a vďaka nemu opäť zažije pocit, aký sa z jej stereotypného manželstva dávno vytratil – že je krásna a výnimočná.

„Vedel zaujať pohľadom, správal sa nežne, citlivo, lásku preukazoval každým gestom...cítila, že jeho dotyk ju doslova paralyzuje. Stojím tu ako dajaká pubiška, zahundrala si v duchu a dlaň rýchlo odtiahla...“

Ako sa Lea zachová? Dokáže potlačiť city k svojmu nápadníkovi? Je predsa vydatá žena, navyše matka... „Vždy som rada pozorovala dovolenkujúcich ľudí a v Egypte som si skutočne prišla na svoje. Poniektoré dámy - mladé či staršie, štíhle či až príliš plnoštíhle sa mi doslova pred očami menili na krásne, atraktívne aj sebavedomé ženy. Stačili k tomu sladké slová a podmanivé pohľady Arabov,“ spomína autorka novinky Tak mi treba! Silvia Koscelanská, pre ktorú sa práve odpozorované dovolenkové dobrodružstvá stali námetom pre jej najnovší román.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.