Choď na obsah Choď na menu
 


Tiene vášne

Beata Štrauchová

Tiene vášne

Slovenský spisovateľ, 2011

Filip, úspešný realitný maklér v strednom veku, žije spokojným životom so ženou Veronikou a dospelým synom Jakubom až do chvíle, keď Jakub privedie domov svoju príťažlivú priateľku Kiaru, do ktorej je až po uši zaľúbený a chystá sa s ňou oženiť. Kiara však nie je iba pekná a sebavedomá, ale aj mimoriadne vypočítavá a materiálne založená mladá žena. A šarmantný, dobre situovaný Filip je presne ten muž, akého už dlhšie hľadá...

 

Bea Štrauchová prednedávnom vydala už svoj tretí román po tituloch Sudoku lásky a Amnestia v nebi. Tentoraz nám ponúka príbeh, v ktorého dejovom strede sú štyri postavy. Manželský pár Filip a Veronika, ich syn Jakub a jeho priateľka Kiara. Práve ona je tou postavou, ktorá zamieša karty osudu a rozmetá city ostatných na nepoznanie. 

Život klasickej rodinky plynie pomerne pokojne. Filip je úspešný realitný maklér, Veronika nachádza uspokojenie vo vlastnom obchodíku a Jakub si žije vo svojom vlastnom svete mladosti. Všetko sa zmení vo chvíli, kedy rodičom dovedie predstaviť svoju novú priateľku - príťažlivú a nespútanú Kiaru. Lenže čo čert nechce, do oka jej padne ešte stále dobre vyzerajúci Filip a rozhodne sa ho získať. 

Filip si síce uvedomuje, že podviesť manželku nie je správne, a už vôbec nie zradiť syna tým najhorším možným spôsobom, ale Kiarina mladosť a vytrvalosť vo zvádzaní napokon dosiahnu svoj cieľ. Hoci ho trápia výčitky, nedokáže sa oslobodiť od divokej dračice, ktorá si bezohľadne užíva s frajerovým otcom, nehľadiac pritom na city zúčastnených. Navyše dôjde za nočnej chumelice aj k jednej nešťastnej udalosti, ktorá Filipa doženie k ešte väčšiemu zmätku a alkoholu...

Nebola by to však Bea Štrauchová, keby si odkrývanie tajomstiev nechala až na záver. Príbeh sa odvíja postupne a vy ako čitatelia ste prekvapení pekne postupne. Najmä pokiaľ ide o Kiaru a jej motiváciu. Je to podľa môjho názoru najzaujímavejšia postava z celého príbehu a hoci je negatívna, neviete, či ju nenávidieť, alebo ľutovať.

Príbeh je vystavaný dokonale, sledujeme reakcie a osudy všetkých štyroch postáv. Záver je reálny, netečie z neho med, všetko sa ale končí pomerne harmonicky (vzhľadom na to, čo kto počas príbehu postváral ). Knihu vám určite odporúčam, pretože hoci je slovenských románov v poslednej dobre neúrekom, nie všetky stoja za to. Tiene vášne sú ale príjemným spestrením času stráveného s knihou v ruke 

Spracoval Marek Zákopčan


 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

dobrá kniha

(Kika, 1. 6. 2013 22:30)

Kniha sa mi páčila, je plná zvratov a dobre sa číta. Možno by bolo dobré napísať jej pokračovanie hlavne kvôli záveru.

výborná kniha

(Martina, 10. 5. 2012 19:00)

Knihu som prečítala jedným dychom, je pútavá a okamžite vtiahne človeka do deja. Doporučujem prečítať.

Táto kniha rozhodne stojí za prečítanie

(jana, 14. 3. 2012 12:08)

Nechápem ten názor, ktorý tu je napísaný, aj keď koľko ľudí, toľko chutí :) Mne sa naopak veľmi páčila, je napínavá a postavy sú reálne. Ja ju odporúčam kúpiť a prečítať.

nič moc kniha...

(mimi, 20. 2. 2012 18:10)

Táto kniha rozhodne nestojí za prečítanie, strata času. Postavy už radšej ani nekomentujem, jedna blbšia ako druhá. Mne osobne sa veľmi nepáčila táto kniha, čítala som aj lepšie.