Choď na obsah Choď na menu
 


Už viem, že chcem teba

 

Ružena Scherhauferová

Už viem, že chcem teba

Obrázok

Obrázok Po čase opäť nová slovenská romanca. „Donča bola odjakživa moja najlepšia priateľka. Vlastne aj je, hoci naše cesty sa rozišli. Život je už taký. Vždy stratíš to, čo máš najradšej. Musíš sa s tým zmieriť a žiť ďalej.“ Už prvé riadky knihy Už viem, že chcem teba dávajú tušiť silný, smutný a zároveň oslobodzujúci príbeh. Autorka sa v ňom dotkla témy, o ktorej sa v súčasnosti veľa hovorí – o alkoholizme žien.

 

Donča je výnimočne pekná žena, no rada si vypije a v stave opitosti často nevie, čo robí. Ani v dospelosti sa nevie vyrovnať so svojím detstvom, ktoré nebolo práve najšťastnejšie. Otec, s ktorým sa matka rozviedla, bol alkoholik a mama si vodila do bytu stále nových a nových priateľov. Rodinné pomery zrejme Donču poznačili natrvalo.

 

Janka má zasa pokojnú, vyrovnanú povahu a snaží sa jej pomôcť. Žiaľ, keď ide o dedičný alkoholizmus, takejto neresti sa dá ťažko zbaviť...

 

Donča si síce našla milého a dobrého priateľa Olivera, no piť neprestala, podvádzala ho a stretávala sa s pochybnými ľuďmi. Na svoje nerozvážne konanie napokon dopláca – znásilnia ju a čaká dieťa, ktoré nemusí byť Oliverovo. Keď ju zrazí auto a utrpí vážne poranenia, začína sa boj o jej život. Navyše na svet prišla cisárskym rezom malá Danielka.

 

Janka ako dobrá priateľka neváha a je ochotná vzdať sa dobrého pracovného miesta, len aby Oliverovi pomohla. Situácia sa skomplikuje tým, že Janka sa zaľúbi do Olivera. Podarí sa Donči dostať z područia alkoholu? Prekoná Janka svoje city k Oliverovi? A čo bude s malou Danielkou? Ako sa skončí vrúcny príbeh o priateľstve a láske?

 

Výborne napísaný príbeh slovenskej autorky, ktorý chytí za dušu a srdce každú vnímavú čitateľku. A nežije ktosi čosi podobné aj vo vašom okolí?

 

Prečítajte si ukážky z knihy „Už viem, že chcem teba“.

 
 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.