Choď na obsah Choď na menu
 


Vo víre života

Marta Fartelová

Vo víre života

Motýľ, 2008

Mladá umelkyňa Lara, poznačená rodinnou tragédiou, ovplyvnená netradičnou výchovou starej matky, stretáva svoju životnú lásku. Vo svojom vysokoškolskom profesorovi nachádza nielen nežného milenca, ale tiež chápavého priateľa, trpezlivého učiteľa, a tak trochu aj starostlivého otca, ktorý jej doteraz tak veľmi chýbal. Zdá sa, že jej život konečne dostal ten správny smer. Avšak len do okamihu, kedy nečakane vstúpi do jej života a srdca ďalší muž. Lara je postavená pred neľahké rozhodnutie...

 

 

Knihy z Motýľa majú častokrát pomerne nejasné anotácie, ale táto je celkom výstižná. Lara je vysokoškolská študentka, ktorá žije sama, ale oporou je jej stará mama. Mimochodom, veľmi príjemná a múdra pani, určite si ju zamilujete .
Lara má sklon meškať na hodiny a ako obvykle, aj na prednášku príde s miernym oneskorením. Profesor jej dá patrične pocítiť, čo si o tom myslí, ale keď zistí, akým nadaním Lara oplýva, prehodnotí svoj prvotný dojem a, ako už zrejme tušíte, vznikne medzi nimi hlbší vzťah. Dokonca jej vybaví aj vernisáž v galérii, a práve tu spoznáva ďalšieho muža, tentoraz niekoho jej veku bližšieho . Aké je jej prekvapenie, keď na chate, kde je so svojím priateľom, Lara zistí, že tajomný neznámy je v skutočnosti jeho syn...

Príbeh sa síce točí predovšetkým okolo Larinho vzťahu k dvom mužom, ale to nie je všetko. Svoju úlohu zohráva aj minulosť - konkrétne smrť Lariných rodičov a obraz, ktorý Lara maľuje. Práve podľa neho je kniha pomenovaná a má svoje opodstatnenie pre celkový dej. Knihe nechýbajú momenty prekvapenia a napätia, čo ju vymedzuje spomedzi iných romantických kníh. Marta Fartelová je obľúbená autorka a ani sa nečudujem. Jej postavy sú ľahko uveriteľné a ich osudy zaujímavé. Koniec je možno trochu prirýchly, ale, pravdupovediac, hodí sa k spádu knihy.

Spracoval Marek

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Krásne

(Jožka, 6. 9. 2011 20:59)

Jej , toto som čitala, ale už velmi dávno, super kniha:)......odporučam,a zaver je taký prekvapujuco krásny:) naozaj, je to dobre kniha, a mna velmi bavila.)