Choď na obsah Choď na menu
 


Zradná vášeň

Marek Zákopčan

Zradná vášeň

Obrázok

 

Vydal Ikar 2008

Obrázok Lucia a Miriam pracujú ako servírky. Žijú ako väčšina mladých dievčat, zabávajú sa a snívajú o veľkej láske, ktorá jedného dňa istotne príde. Všetko sa však zmení od chvíle, keď sa Luciu pokúsil neznámy surovec znásilniť. Pri vyšetrovaní prípadu sa kamarátky zoznamujú so sympatickým policajtom Danielom a jeho priateľom architektom Adamom. Ich postupné zbližovanie prechádza priam osudovými skúškami. Miriamino šťastie ohrozuje závistlivá sestra Lýdia, Lucia zasa ustavične cíti neviditeľnú prítomnosť útočníka, ktorého sa polícii nedarí zatknúť, a navyše, Adamov otec robí všetko pre to, aby sa s ňou jeho syn rozišiel. K jeho intrigám sa pripája aj Adamova bývalá snúbenica. Kto vyjde zo súbojov o lásku ako víťaz? Podarí sa rozmotať klbko lží a poloprávd? A akú úlohu hrá postihnutý Samko v tomto spletitom príbehu?

Priznám sa, romány zo súčasnosti čítam len sporadicky, a detektívky takmer vôbec. Zradná vášeň má v sebe oboje. Akonáhle som ju však vzala do ruky a začala čítať, príbeh mi odtekal po desiatkách strán. Včera poobede som ju zluskla ako malinu, viac než sto strán na šupu. 

Marek presne vie, ako stupňovať dej, aby ste sa od knihy neodrhli, ako vás previesť dejom plným zvratov, nečakaných udalostí, ako z obyčajného príbehu dvoch priateliek urobiť niečo výnimočné a pritom tak ľahko čitateľné. 

Miriam a Lucia, ako už napovedá vcelku výstižná anotácia, žijú v Banskej Bystrici (  že je to bydlisko autora v tomto príbehu bezpečne spoznáte  ) a pracujú ako servírky. Majú svoje sny, túžby a vzťahy s mužmi ich života sledujeme v knihe súbežne, Miriam spolu s policajtom Danielom a Lucia s Adamom, ktorý pochádza z majetnej rodiny, prežívajú zoznámenie, rozchody a nezhody, tragédie aj šťastné chvíle.

Priznám sa, neraz ma Marek vykreslením niektorých situácii prekvapil, nečakala som taký podraz od Daniela voči Miriam, a neviem neviem, či by som niečo také dokázala odpustiť, nech už by bol dôvod akýkoľvek, ale aj také  veci sa stávajú... 

V každom prípade túto Marekovu knihu hodnotím veľmi pozitívne. Páčila sa mi, páčilo sa mi ako skombinoval súčasné ľúbostné vzťahy mladých žien s detektívkou, ako dokázal vystupňovať napätie až takmer do poslednej strany. Svoje si tu nájdu milovníci románov zo súčasnosti, aj tí, ktorí maju bližšie ku kriminálnym príbehom. Ešte keby tam bolo o kúščok viac romatiky, nemal by chybu...  

Marek v súčasnosti pracuje na ďalšom románe Nevinní zmätkári...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nuž...

(Marek Z., 24. 1. 2010 9:59)

tentokrát som to pozmenil ja, aby tam tých dejových línií nebolo priveľa... ktovie, možno si Erikov príbeh nechám do zálohy ako voľné pokračovanie :DD Veru, Lýdia nás opustila... :o)

redaktor(ka) ???

(knihovnica, 24. 1. 2010 9:23)

...nám z príbehu usekla? No a Lýdia v príbehu skončila fakt akosi otvorene... Mám si domyslieť? Zomrela pri ťažkom pôrode?

dodatok

(Marek Z., 24. 1. 2010 9:11)

čosi prezradím - v pôvodnej verzii vystupovala v románe aj postava Adamovej sestry - Natália, ktorá si začala napokon s Erikom :o)) a iný koniec postretol aj Lýdiu,ale aký, to ostane zahalené rúškom tajomstva :DDD

waaau

(Marek Z., 20. 1. 2010 18:43)

Janka, ďakujem, potešila si ma, asi aj slzu vyroním :D hoci... ja by som dal o srdiečko menej :DDD