Choď na obsah Choď na menu
 


Súčasné

Príspevky

Príbeh troch stratených duší...

strateni.jpg
Príbeh o mladých ľuďoch a samote, ktorej niekedy podľahneme.
Príbeh o obrovskej úteche, ktorú nám vedia poskytnúť iní ľudia, neraz neznámi, ktorí majú podobné starosti a problémy.
Krásny a citlivý príbeh Stratení je o troch stratených dušiach, ktorých náhodne prepojil osud.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Navždy spolu. Sexi a vzrušujúce

navzdy-spolu.jpg
Nevedel som, čo je láska, kým mi ju nedala. Netušil som, čo znamená, keď niekto pohlcuje celú tvoju bytosť a uctieva každé zákutie tvojej duše.

Po nádherných príbehoch Všetko pre ňu a Jedine tvoja prichádza Alexa Rileyová s ďalšou romantickou a šteklivou lahôdkou Navždy spolu. Sexi, napínavé a vzrušujúce. Budete si vychutnávať pikantné scény a sexuálne napätie medzi hlavnými hrdinami. Zamilujete si postavy, aj čítavý štýl Alexy Rileyovej.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Láska je zázrak. Prečo na to zabúdame?

molo-nasich-zivotov.jpg
​Tento príbeh je určený najmä ženám, ktoré môže povzbudiť, no mali by si ho prečítať aj muži, aby lepšie pochopili dušu svojich polovičiek. Láska je zázrak. A nik, z tých, ktorých milujeme, tu nie je večne. Život vie byť vrtkavý a nevyspytateľný.

Možno vás tento pútavý príbeh zastaví a prinúti trošku sa zamyslieť. Možno si uvedomíte, ako veľmi máte radi a ako bytostne potrebujete lásku. A možno vstanete a pôjdete objať tých, na ktorých vám najviac záleží. Pretože budete radi, že sú s vami a že sú tu pre vás. Že máte koho milovať z hĺbky duše...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Royalovci prichádzajú v 3.knihe!

palac-klamstiev.jpg
„Keď sme na jeseň roku 2015 začali písať Papierovú princeznú, písali sme ju jedna pre druhú. Posielali sme si navzájom jednotlivé kapitoly e-mailom. Slová sa nám doslova sypali na papier,“ spomínajú si autorky skryté pod pseudonymom Erina Wattová.

Ako priznali, zamilovali sa do vlastného diela, no nikdy by nečakali, že zažije taký ohlas u čitateľov po celom svete. Tí sa doslova zamilovali do ich série o Royalovcoch. Po Papierovej princeznej a Prekliatom princovi je tu teraz Palác klamstiev.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dostanú sa zničené duše von z temnoty?

najtemnejsi-usvit.jpg
„Pripravte sa na niečo výnimočné... niečo neuveriteľné...niečo absolútne srdcervúce. Pripravte sa na ľúbostný príbeh, ktorý vás úplne pohltí,“ píše Shayna Renee's Spicy Reads.

"Najtemnejší úsvit je úžasná kniha, ktorú doslova hltáte a pritom vami lomcujú všetky emócie... Už sa teším na pokračovanie," hodnotí knihomoľka Janka.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Znesie pravá láska neodhalené tajomstvá?

jedine-tvoja.jpg
Venujeme silným ženám.
Dovoľte mužovi, aby vás miloval presne takú, aká ste.

Takéto venovanie si zvolila Alexa Rileyová, ktorú tvoria dve skúsené autorky. Obe sú vydaté, obe sú matky, majú rady futbal, šišky a sú posadnuté hrdinami románov :-) Spojila ich záľuba v čítaní a už od roku 2013 sú neprestajne v kontakte. Pri písaní sa sústredia na lásku na prvý pohľad, na sladké aj pikantné ľúbostné príbehy so šťastným koncom, ale nie siahodlhé.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Bez rozlúčky (Samantha Youngová)

bez-rozlucky.jpg
Jeho láska k tebe bola sebecká. Chcel ťa mať iba pre seba, váš vzťah by sa bol skončil katastrofou. Ale ty... ty, zlatko, vedz, že hoci si ho neľúbila tak ako on teba, vďaka tebe prežil vo svojom krátkom živote krásne roky...
A slzy jej zataiľ stekali po peknej tvári.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dojímavý príbeh Dobrá matka

dobra-matka.jpg
Kladiete si občas otázku, čo je najlepšie pre vaše dieťa? Ako ho urobiť šťastným a vychovať z neho milujúceho a milovaného človeka?

A čo ak sa jedného dňa dozviete, že vaše dieťa umiera?!
Dobrá matka je príbeh, ktorý sa číta ťažko, no aj taký je život. A odkazuje jediné - žiaden rodič by nemal stáť pre takým rozhodnutím. Stiahnite si ho hneď teraz do čítačky a začítajte sa...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Prežite vášeň z pohľadu Christiana Greya

darker.jpg
Som v šoku, lapám po dychu, akoby som dostal ranu do brucha. Pod čiernym sakom má šaty, ktoré mám veľmi rád – tie fialové. Obuté má čierne lodičky na vysokom podpätku, vlasy sa jej v podvečernom slnku lesknú, pri chôdzi jej povievajú vo vánku. No nie sú to ani tak šaty či vlasy, čo ma upútali. Ana má bledú, takmer priesvitnú tvár, tmavé kruhy pod očami a je chudšia.
Kriste.
Aj ona trpí...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Šteklivý príbeh Posvätný pokoj

posvatny-pokoj.jpg
​Najlepšie na tom bolo, že sme na našu lásku nepotrebovali papiere ako mnoho iných, ktorým vzťah aj napriek tomu stroskotal. Naša láska sa nestane súčasťou rozvodovej štatistiky ako láska mojich rodičov. Mal som v pláne nikdy sa neoženiť. Naším putom bude moje slovo a moja krv. Keď nastane ten správny čas, urobím pre ňu obetu...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Anna Gavalda. Vychutnajte si jej novú knihu

presvitnutia.jpg
Máte rady francúzsku spisovateľku Annu Gavaldu?
Možno si spomínate, zaujala už ľúbostným dopisom niekedy v 90.rokoch, s ktorým vyhrala súťaž jedného francúzskeho rádia. Potom prišla prvá kniha, z ktorej sa predalo takmer 2 milióny kusov.
A po nej ďalšie ako Pár gramov pohody, Miloval som ju, či Chcel by som, aby ma niekto niekde čakal.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Neverte klamstvám o vašej neschopnosti!

vzchop-sa-dievca.jpg
​Nie som očarujúca. Na tisíc percent som jedným z najčudáckejších ľudí, akých kedy pravdepodobne stretnete. Ak sa mi akosi podarilo presvedčiť vás o opaku, lebo prevádzkujem web o životnom štýle s peknými fotkami, alebo preto, že sa mi vlasy na Instagrame občas neskutočne lesknú, dovoľ, sestra, aby som ťa vyviedla z omylu. Nie som dokonalá žena ani dokonalá matka, ani dokonalá kamarátka, ani šéfka a rozhodne nie som dokonalá kresťanka. Ani zďaleka. V ničom, čo robím, nie som dokonalá – okrem prípravy a konzumácie jedál so syrovým základom. Ale v tom ostatnom? V živote? Dievča, bojujem.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Danielle Steelová a Milenka

milenka.jpg
Milenka je ďalší skvele napísaný príbeh Danielle Steelovej, v ktorom nás zavedie do prostredia nepredstaviteľného bohatstva a moci.
Tam, kde láska a sloboda sú najnebezpečnejšie túžby.
Príbeh o tom, že bez ohľadu na to, čo sa udeje vo vašom živote, vždy sa môžete naučiť dôverovať sám sebe a nenechať sa ovládať druhými.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

O sile priateľstva. O skutočných citoch

vsetci-za-jedneho.jpgSvetoznáma modelka a herečka Cara Delevingne napísala pútavý príbeh o sile priateľstva, skutočných citoch a o tom, že netreba ľudí súdiť podľa toho, ako vyzerajú.

Dospievanie je jedno z najzaujímavejších období života. Chaos, rozbúrené hormóny, samé zmeny, samý extrém. Zažívame počas neho dramatické chvíle poznačené silnými emóciami, ktoré z nás vyformujú dospelých. Väčšina ľudí spomína na pubertu ako na najlepšie roky života.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Zmyselný príbeh dvoch stratených duší. Absint

absint.jpg
„Nezačínajte čítať tento príbeh, ak nemáte dostatok času,“ upozorňuje jedna z nadšených čitateliek. Absint vás totiž chytí a nepustí. Za pár hodín ho prečítate a až potom si zhlboka vydýchnete, roztrasená ako študentka po prvom bozku.

Je to jedinečný príbeh plný emócií, zúfalstva, vášne, túžby a snov. Príbeh s odvážnymi postavami a celou zložitosťou lásky, aká na svete len existuje. Zmyselný príbeh dvoch stratených duší, ktoré jedného dňa na seba narazia...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Príbeh o krehkom spojení človeka a prírody

pribeh-vciel.jpg
Ak by ste si mali toto leto prečítať iba pár knižiek, táto musí byť medzi nimi. Román Príbeh včiel sa stal najpredávanejšou knihou roku 2017 v Nemecku a celosvetovo sa z neho predalo viac ako milión výtlačkov. Rozvíja osudy troch rodín v troch časových obdobiach: v minulosti, súčasnosti a budúcnosti.

Geniálny Albert Einstein kedysi vyhlásil, že po smrti poslednej včely do päť rokov zahynie aj naša planéta. Naozaj je náš osud tak úzko spätý s obyčajnými včelami?

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Čo bráni ich láske?

keby-zavolal.jpg
Ich stretnutie nie je náhodné. Malo zmysel. Akoby ho naplánoval sám osud...
Je to príbeh o Sarah, ktorá prichádza každý rok cez leto do Anglicka, odkiaľ pred rokmi utiekla do Kalifornie. Jazdí tam na výročie autonehody... Tentoraz sa stretne s Eddiem a zapáčia sa jeden druhému. Prežijú spolu jeden intenzívny týždeň , po ktorom má Eddie odísť na surfársku dovolenku s kamošom.
Bol to úžasný týždeň, takže Sarah nepochybuje, že sa Eddie ozve. Zatelefonuje, ako sľúbil.
No on nezavolal...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Štyria najlepší priatelia a potom jeden zmizne

studeny-vystrel.jpg
Spomínate si na Dani Pettreyovú a jej sériu Aljašská odvaha, ktorá mala päť kníh? Pod hladinou, V lavíne, V pasci, Ako skala a Sabotáž – Dani získala za ne viacero literárnych ocenení. A nedávno odštartovala nová séria – rovnako dobrodružná, akčná, napínavá, ale aj romantická. Vychutnajte si príbeh o bývalom uznávanom ostreľovačovi Griffinovi a forenznej antropologičke Finley, ktorí pátrajú po záhadnom vrahovi...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Jedna cesta vlakom. Dvaja cudzí ľudia

laska-a-ine-vykolajenia.jpg
Dívam sa na tohto chalana, ktorého poznám sotva dve hodiny. Na romantika, čo chce byť stoj čo stoj doma načas, aby získal späť svoju čoskoro ohromenú priateľku. Svojím spôsobom je to milé. Aj keď klišé. Hoci si myslím, že v tomto skazenom svete je romantika absolútnou stratou času. Aj tak je to milé...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Nikto netvrdí, že život je ľahký...

medvedovce.jpg
"Nikto netvrdí, že život je ľahký.
Byť rodičom značí cítiť sa ako krátka prikrývka.
Akokoľvek sa usilujete zakryť všetkých, vždy sa nájde niekto, kto mrzne.“

Fredrik Backman sa rád hrá so slovíčkami, píše originálne príbehy a vie rozosmievať. A občas aj rozplakať, ale takým katarzným, očistným spôsobom. Medveďovce sú jeho doteraz najvážnejším príbehom, no nestráca nič na čare a čítavosti. Je to príbeh o láske a spoločnosti, o identite a túžbe ukázať, akí sme v skutočnosti. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Skutočný príbeh o láske, strate a prežití

kym-prisla-burka.jpg
Kniha Kým prišla búrka je skutočný príbeh o tom, ako sa Tami zázračne podarilo po štyridsaťjeden dňoch doplávať do bezpečného prístavu, hoci jej nefungoval motor a nemala sťažne.
Napínavé rozprávanie, miestami dojímavé a srdcervúce, inokedy zasa dobrodružné. Úžasný príbeh o prežití uprostred nehostinného oceána, ktorý vás miestami doženie k slzám, ale predovšetkým – uvedomíte si, aká sila sa skrýva aj vo vás.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Získa späť svoju princeznú?

prekliaty-princ.jpg
Milióny čitateliek na celom svete podľahli Royalovcom a hoci osudom druhých dielov býva sklamanie, prípadne pocit zbytočnosti, pri novinke Prekliaty princ sa nič také nekoná! Séria Royalovcov je návykové čítanie s množstvom wow efektov. Čítavý, pútavý a pohodový príbeh o túžbe a stratenej láske.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Nevšíma si krásavcov, čo by jej mohli zlomiť srdce

vecna-vasen.jpg
Večná vášeň je sexi osviežujúce čítanie, ktoré vás rozosmeje, aj rozplače.

Niekedy bojujú srdce a hlava proti sebe. Nevyhneme sa tomu.
Občas nám srdce hovorí čosi, s čím rozum nesúhlasí a snaží sa vás odhovoriť...čo by ste v takom prípade urobili? Dáte skôr na rozum? Alebo na čisté city vo svojom srdci?

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Občas nájdeme lásku na úplne nečakaných miestach

leto-bez-vody.jpg
Anise plánuje stráviť každú minútu letných prázdnin so svojimi priateľmi: surfovaním, pojedaním dobrôt na pláži a posedávaním pri ohni až do úsvitu.

Ale po vážnej autonehode, pri ktorej si jej teta, ovdovelá matka troch detí, zlomí obidve nohy, je Anise po prvý raz nútená rozlúčiť sa so Santa Cruz, oceánom, priateľmi a dokonca aj so svojím sľubne sa začínajúcim vzťahom a odletieť do Nebrasky. Život v stredozemí však nie je jednoduchý.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Len láska spriaznenej duše jej môže otvoriť srdce

ako-sa-zamilovat-do-blazna.jpgPred pár mesiacmi jej rodičia oznámili, kde strávi leto. Otec zdvihol ruku a zapichol ukazovák do mapy. „Zander, je to presne tu. Tu sa nachádza tábor,“ vyhlásil. „Vidíš? Michigan má tvar rukavice.“ Tábor Padova má sedem častí. Chlapčenskú, dievčenskú, jedáleň, pláž, lukostrelecké ihrisko, stajne a to najdôležitejšie – Kruh nádeje.
Toto leto by mala byť zábava.
Alebo žeby nie?

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Naučila sa vidieť rukami

svetlo-je.jpg
„Mala som sotva jedenásť a svet sa mi zrazu pred očami strácal. Ako dieťa som tomu vôbec nerozumela, ale verila som lekárke, že je to banálny zápal očí. Tohto presvedčenia som sa držala, kým mi to zoslabujúci sa kontrast a jas zrakového vnemu dovoľovali a moja dôvera v neomylnosť autority v bielom plášti dostala trhliny až vtedy, keď vždy trpezlivej mame došla para,“ spomína Marianna.

Svetlo je aj za oponou je skutočný príbeh nevidomej sochárky Marianny Machalovej-Jánošíkovej. Je to príbeh o sile, láske a vnútornej kráse ženy, ktorá sa nikdy nemala stať tým, čím je...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Sladký život opatrovateľky v novom vydaní

sladky-zivot-opatrovatelky.jpg
Spomínate si na príbeh Sladký život opatrovateľky.

Veľký čitateľský ohlas vzbudil už pri svojom vydaní v roku 2011 a tak vychádza v novom upravenom vydaní.
Už vtedy čitatelia oceňovali najmä jeho autentickosť, keďže pri jej písaní autorka čerpala aj z vlastných skúseností. A zároveň šlo o knihu, ktorá ako prvá poodhalila závoj z práce opatrovateliek v cudzine.
Ten však vôbec nebol sladký, ako si mnohí predstavovali a väčšina žien možno aj očakávala, keď  sa vyberali na prvé opatrovateľské „výjazdy“. Aj preto sa možno kniha čítala jedným dychom – odľahčený štýl, svižný príbeh a výborne namiešané ingrediencie: láska i bolesť, trpkosť aj nádej, oduševnenie a láska k práci s ľuďmi.
Aj cez túto knihu môžeme pochopiť, aký obdiv si zaslúžia opatrovateľky starajúce sa o bezvládnych, postihnutých a starých ľudí...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Každý si zaslúži svoju LOVE STORY

ja-simon.jpg
​Simon Spier má pár malých tajomstiev. Tie by si najradšej nechal pre seba. Jedno je však jasné: túži po veľkej láske.
Ale preňho je to trochu zložitejšie. Nikto totiž netuší, že je gay. Ani rodina, či priatelia.
On zase nevie, kto je ten neznámy spolužiak, s ktorým si tak skvele rozumie cez e-mail. Už mesiace si intenzívne mejlujú.
Simon vie o Blueovi, že je to fakt zábavný, nenormálne múdry, no aj trochu plachý chalan. Blue zasa netuší, kto je Simon.
Chodia pritom do tej istej školy a už mesiace si píšu tie najintímnejšie tajomstvá.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Jojo Moyesová a Zakázané ovocie

zakazane-ovocie.jpg
Posledný list od milenca. Predtým ako som ťa poznala. Dievča, ktoré si tu zanechal. Strieborný záliv. Jeden plus jeden. Čo bolo potom.
Čítali ste?

Jojo Moyesová si získala milióny verných čitateľov po celom svete, vrátane Slovenska. Píše kvalitné ženské romány a novinka Zakázané ovocie sem určite zapadne. Hneď teraz si ju môžete stiahnuť s uvádzacou zľavou!

Ako povedala kedysi Virginia Woolfová, „každý má v sebe vlastnú minulosť ako stránky zatvorenej knihy, ktorú pozná naspamäť a jeho priatelia si môžu prečítať iba jej názov.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Fantastický i mrazivý. Príbeh služobníčky

pribeh-sluzobnicky.jpg
Lepšie neznamená vždy lepšie pre každého. Pre všetkých.
Vždy to znamená horšie pre toho druhého, pre niekoho iného...

Hoci tento príbeh vznikol pred viac ako 30 rokmi, stále je živý a dokonca teraz oveľa medializovanejší ako vtedy. Podľa románu Príbeh služobníčky totiž nakrútili úspešný seriál, ktorý dostal prestížnu cenu Zlatý glóbus. Rozhodne sa však oplatí prečítať si knihu, ktorá je fantasticky napísaná!

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »