Choď na obsah Choď na menu
 


Súčasné

Príspevky

Naučila sa vidieť rukami

svetlo-je.jpg
„Mala som sotva jedenásť a svet sa mi zrazu pred očami strácal. Ako dieťa som tomu vôbec nerozumela, ale verila som lekárke, že je to banálny zápal očí. Tohto presvedčenia som sa držala, kým mi to zoslabujúci sa kontrast a jas zrakového vnemu dovoľovali a moja dôvera v neomylnosť autority v bielom plášti dostala trhliny až vtedy, keď vždy trpezlivej mame došla para,“ spomína Marianna.

Svetlo je aj za oponou je skutočný príbeh nevidomej sochárky Marianny Machalovej-Jánošíkovej. Je to príbeh o sile, láske a vnútornej kráse ženy, ktorá sa nikdy nemala stať tým, čím je...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Sladký život opatrovateľky v novom vydaní

sladky-zivot-opatrovatelky.jpg
Spomínate si na príbeh Sladký život opatrovateľky.

Veľký čitateľský ohlas vzbudil už pri svojom vydaní v roku 2011 a tak vychádza v novom upravenom vydaní.
Už vtedy čitatelia oceňovali najmä jeho autentickosť, keďže pri jej písaní autorka čerpala aj z vlastných skúseností. A zároveň šlo o knihu, ktorá ako prvá poodhalila závoj z práce opatrovateliek v cudzine.
Ten však vôbec nebol sladký, ako si mnohí predstavovali a väčšina žien možno aj očakávala, keď  sa vyberali na prvé opatrovateľské „výjazdy“. Aj preto sa možno kniha čítala jedným dychom – odľahčený štýl, svižný príbeh a výborne namiešané ingrediencie: láska i bolesť, trpkosť aj nádej, oduševnenie a láska k práci s ľuďmi.
Aj cez túto knihu môžeme pochopiť, aký obdiv si zaslúžia opatrovateľky starajúce sa o bezvládnych, postihnutých a starých ľudí...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Každý si zaslúži svoju LOVE STORY

ja-simon.jpg
​Simon Spier má pár malých tajomstiev. Tie by si najradšej nechal pre seba. Jedno je však jasné: túži po veľkej láske.
Ale preňho je to trochu zložitejšie. Nikto totiž netuší, že je gay. Ani rodina, či priatelia.
On zase nevie, kto je ten neznámy spolužiak, s ktorým si tak skvele rozumie cez e-mail. Už mesiace si intenzívne mejlujú.
Simon vie o Blueovi, že je to fakt zábavný, nenormálne múdry, no aj trochu plachý chalan. Blue zasa netuší, kto je Simon.
Chodia pritom do tej istej školy a už mesiace si píšu tie najintímnejšie tajomstvá.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Jojo Moyesová a Zakázané ovocie

zakazane-ovocie.jpg
Posledný list od milenca. Predtým ako som ťa poznala. Dievča, ktoré si tu zanechal. Strieborný záliv. Jeden plus jeden. Čo bolo potom.
Čítali ste?

Jojo Moyesová si získala milióny verných čitateľov po celom svete, vrátane Slovenska. Píše kvalitné ženské romány a novinka Zakázané ovocie sem určite zapadne. Hneď teraz si ju môžete stiahnuť s uvádzacou zľavou!

Ako povedala kedysi Virginia Woolfová, „každý má v sebe vlastnú minulosť ako stránky zatvorenej knihy, ktorú pozná naspamäť a jeho priatelia si môžu prečítať iba jej názov.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Fantastický i mrazivý. Príbeh služobníčky

pribeh-sluzobnicky.jpg
Lepšie neznamená vždy lepšie pre každého. Pre všetkých.
Vždy to znamená horšie pre toho druhého, pre niekoho iného...

Hoci tento príbeh vznikol pred viac ako 30 rokmi, stále je živý a dokonca teraz oveľa medializovanejší ako vtedy. Podľa románu Príbeh služobníčky totiž nakrútili úspešný seriál, ktorý dostal prestížnu cenu Zlatý glóbus. Rozhodne sa však oplatí prečítať si knihu, ktorá je fantasticky napísaná!

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Všimol som si ťa... viem, že existuješ... aj ja ťa ľúbim...

sleduj-ma.jpg
Pre ktorých sú online vzťahy neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.
Občas sa však môžu vymknúť spod kontroly. Vedú do slepej uličky a my si ani neuvedomíme, že robíme chybu. Niekedy je príliš neskoro...

Fanúšikovia hudobných hviezd. Sociálne siete. Slepé uctievanie kvázi celebrít...
Aj o tom je novinka 
Sleduj ma.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Vi Keelandová a jej Egomaniak

egomaniak.jpg
Egomaniak je ideálne oddychové čítanie pre všetky dámy.
Hoci je Drew namyslený alfa samec, je tiež dobrák od kosti, ktorý však nechce ukázať prípadné svoje slabosti. Emerie je zasa zdržanlivá, už tri roky tajne miluje kamaráta. Teraz ich dá osud dokopy a poriadne to iskrí. Nechýba dostatok sexu, ktorý však Keelandová vie podať správnym spôsobom. Bez nejakého preháňania, nechutných detailov, či urážlivo. A čo je dôležité, príbehu nechýba humor, podpichovanie hlavných hrdinov, ktoré vás bude baviť.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

John Green má novinku Všade samé korytnačky

vsade-same-korytnacky.jpg
Zamyslela som sa nad tým, prečo sa ma pýtal, či som už niekedy bola zaľúbená. Byť zaľúbená je zvláštna fráza, akoby láska bola more alebo mesto, v ktorom sa dá byť. S priateľstvom alebo s nádejou sa to slovo nespája. Môžete byť iba zaľúbená. A chcela som mu povedať, že hoci som ešte nikdy nebola zaľúbená, vedela som, čo znamená niečo cítiť: nebyť tým len obklopená, ale preniknutá, presne ako keď moja stará mama hovorila, že Boh je vo všetkom. A chcela som mu vysvetliť, že vďaka predstave zaľúbenosti dokážem pomenovať niečo, čo som predtým nevedela opísať, lebo tomu dáva formu. Netušila som však, ako to vyjadriť nahlas...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Nájdu šťastie aj bez nej?

bavilo-ma-zit.jpg
Silný príbeh plný emócií.
Príbeh o rodine, o živote a smrti, o láske a vzťahoch. Je to príbeh o strate, vyliečení, nádeji a sile pohnúť sa ďalej.
Bavilo ma žiť.

Striedanie časových rovín aj rozprávačov dodáva knihe dynamiku. Autorka skvele vystihuje pocity postáv, ich vnútorné prežívanie dramatických udalostí. Do textu šikovne vplietla rady do života, hodnotenie vzťahov, pohľad na život a svet. A.Fabiaschiová núti premýšľať, ponoriť sa do príbehu.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

A zaľúbi sa doňho ešte viac...

pre-nu-vsetko.jpeg
Alexa Rileyová je pseudonym autorskej dvojice – Melissy Kingovej a Ley Robinsonovej. Obe sú vydaté, obe sú matky, majú rady futbal, šišky a sú posadnuté hrdinami románov. Spojila ich záľuba v čítaní a už od roku 2013 sú neprestajne v kontakte.
Pri písaní sa orientujú na lásku na prvý pohľad, na sladké aj pikantné ľúbostné príbehy so šťastným koncom, ale nie siahodlhé. Presne ako v novinke Pre ňu všetko. Doteraz napísali viac ako tridsať kníh.

 

Strach z lásky nás dokáže ochromiť...

takmer-definitivny-zoznam.jpg
Aj vy máte nejaké strach, však? Z maličkostí, zvierat, ľudí, výšok či vystupovania na verejnosti. A možno aj z lásky... Každý z nás má nejaké obavy a viac či menej ich ukrývame. Ak sa bojíme, neznamená to, že nie sme odvážni. Odvážni sme pokiaľ sa nášmu strachu odhodláme čeliť.

Kniha Krystal Sutherlandovej s názvom Takmer definitívny zoznam najhorších nočných môr hovorí o slabostiach, zaváhaniach či neistote svojich hrdinov. A zároveň nás vnára do neuveriteľného sveta, kde kohúty prinášajú šťastie a smrť miluje orchidey...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Milovaný nevlastný brat

milovany-nevlastny-brat.jpeg
Cez smrť prichádza život. Cez nenávisť prichádza láska. Všetko, čo sa udeje má zmysel...len ho možno v danej chvíli nevidíme. A nevnímame.

Život sa podobá prehádzaniu písmen v slove. Raz prináša ťažké chvíle, inokedy požehnané. Ide o uhol pohľadu.

Niečo môže spočiatku vyzerať ako nepríjemnosť, pokašlaná vec, dokonca tragédia...a vzápätí sa to môže zmeniť na milostný príbeh.

A napokon sa to stane nedokonalým, ale pôsobivým románom o láske...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Láska je to, čo všetci hľadáme

ta-hudba.jpg
​...jeho nasadenie začínalo prinášať ovocie. Dve nové zmluvy mal už vo vrecku a niekoľko ďalších bolo na spadnutie. Takže dôvod na šampanské sa našiel vždy. Vedel rozprúdiť zábavu a odľahčiť situáciu. Navyše sa nám zlepšovala finančná situácia. Znepokojovalo ma však, aký je on, čo mal vždy zdravú farbu, bledý. Pochudol a svaly, čo nabral pri práci na stavbách, sa na ňom navidmoči strácali. Pod očami už nemal kruhy, ale vačky! Zmenil sa, únava a vyčerpanie mu však dodávali charizmu a robili ho v mojich očiach príťažlivejším.

Večer sme sa v posteli zmohli na letmý bozk na ústa, na niečo viac sme nenašli silu. No aj na tom sme sa vedeli zasmiať a sľubovali sme si, že keď sa situácia upokojí, všetko si vynahradíme. Jednoducho sme boli šťastní, že sme spolu a že sme obaja súčasťou veľkého dobrodružstva...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Bohatstvo, luxus, intrigy. Vydrží tam za každú cenu!

papierova-princezna.jpg
​Môj najväčší talent, ak vôbec nejaký mám, nie je na tanec. Je to moja schopnosť veriť, že zajtrajšok bude lepší. Naozaj neviem, odkiaľ čerpám toľko optimizmu. Možno som ho zdedila po mame. Vsugerovala som si, že ak sa prenesiem ponad zlé skúsenosti alebo prežijem zlý deň, zajtrajšok bude lepší, jasnejší a prinesie niečo nové.

Stále v to verím. Verím, že na mňa kdesi čaká niečo dobré. Iba sa nesmiem vzdávať, kým nenadíde môj čas...

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Jeden deň obyčajného tínedžera

najdlhsi-den.jpg
Ness je autor neuveriteľnej kvality a nepredvídateľnosti,“ napísal The Times a Bookseler dodáva: „S ľahkosťou vyrozprávaný portrét bohatého vnútorného života tínedžera.“

Najdlhší deň Adama T. je nový tragikomický a dojemný príbeh od populárneho autora Patricka Nessa, ktorý si môžete hneď teraz stiahnuť do mobilu alebo čítačky.
Je to príbeh o odvahe akceptovať samého seba a naplno žiť svoj život.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Láske sú všetky plány ukradnuté

mapa-ktora-vedie-k-tebe.jpg
„Romantické a nezabudnuteľné,“ napísal o tejto knihe svetoznámy Nicholas Sparks. Očarujúci román o láske, strate a o tom, že aj najlepšie premyslené plány dokáže život rozbiť na márne kúsky. A možno je to tak aj dobré...

Milé romantičky, pripravte sa na príbeh, pri ktorom sa bude vaše srdce topiť po kúskoch. Pripravte si vreckovky, pretože neudržíte slzy. Zažijete všetky emócie a budete si to vychutnávať. Nádherný príbeh o priateľstve a láske. O vernosti i nádeji. O tom, že hoci si niečo dokonale naplánujete, môže do vášho života vstúpiť ktosi, kto poprehadzuje všetky vaše priority a plány.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Príbeh, ktorý sa vás dotkne...

velke-malickosti.jpg
​Nie všetko, čomu musíme čeliť, môžeme aj zmeniť. Jednoducho to občas nejde. Ale ak sa tomu nepostavíme čelom, určite nič nezmeníme...

Jodi Pocoultová napísala majstrovský kúsok o stále večnej téme rasizmu, svedomia, nadradenosti a nedorozumení. Niekedy je až neuveriteľné, ako si dokážeme ubližovať. A niekedy je až neskutočné, ako dokážeme prekonávať ťažkosti a problémy, každý deň, krok za krokom.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dojímavý príbeh o rodičovskej láske

klukata-cesta-za-stastim.jpg
​Po tom, ako ma nazval svojou drahou a miláčikom, bolo v telefóne počuť, že je zdrvený a nešťastný, no ja som ďalej verila, že to nakoniec spolu zmeníme. Keď sa stretneme a pozrieme si do očí, všetko do seba zapadne: život, umenie, dieťa, láska, písanie... na gauči je miesto pre všetkých! Vždy predsa veril v pluralizmus, či nie?

Pripomeniem mu, že sme tí istí milenci, čo zbožňovali prechádzky ruka v ruke, a že bol vášnivým účastníkom aktu (vedome nechráneného), ktorý spôsobil túto dilemu.

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Plňte si sny. Každý jeden deň...

piesen-zajtrajska.jpgTom sa do Alice zaľúbil na prvý pohľad.
Tušil, že to s ňou nebude ľahké, nie je ako iné ženy. Trpí vrodenou nevyliečiteľnou chorobou, cystickou fibrózou, a uvedomuje si, že si musí užívať každý deň, lebo kedykoľvek môže byť jej posledným. Napriek tomu Alice nemá rada ľútosť. Túži jedine spievať.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Láska je to, čo sa ti stane, zatiaľ čo ju hľadáš...

stastie-je-ked-clovek-aj-tak-miluje.jpg
Podcenil som ťa, Isabelle Wagnerová. Vyzeráš celkom nevinne, ale si naozaj všetkými masťami mazaná.“
Chvíľu sme si mlčky hľadeli do očí. „Beriem to ako kompliment,“ usúdila som nakoniec.
Jens si odfrkol. „Ver mi, to nebol kompliment. Je to už všetko alebo mi chceš z vrecka vytiahnuť ďalšie peniaze?“
„Nie, nadnes by to stačilo,“ priateľsky som sa uškrnula. „Zastavím sa tu hneď zajtra ráno.“

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Každý deň sa počíta

kazdy-den-sa-pocita.jpg
Taliah má šestnásť a odkedy si jej najlepšia kamoška Harlow našla vážnu známosť, fakt super babu, Taline letné prázdniny sa premenili na nekonečnú nudu...
To sa však zmení jednou nečakanou návštevou...

Začína sa YA novinka Každý deň sa počíta. Príbeh o tom, že vždy je šanca začať odznova...

 
 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Štyridsať pravidiel lásky

styridsat-pravidiel.jpg
Poznáte 40 pravidiel lásky?
Úžasný príbeh, ktorý vás vtiahne a pohltí. Paralelné príbehy, na ktorých sa stanete doslova závislé a nebudete ich vedieť opustiť. Veľký čitateľský zážitok, ktorý si môžete stiahnuť hneď teraz do čítačky, či tabletu a začítať sa.
Turecká spisovateľka Elif Shafak má naozaj výborné renomé a tento jej román Štyridsať pravidiel lásky bol prvým preloženým dielom do slovenčiny.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Tri dvojice. Normálny víkend. Čo sa môže pokaziť?

kto-je-bezviny.jpg
Novinka od autorky bestsellerov Liane Moriartyovej Kto je bez viny rozpráva príbeh o troch manželských pároch, ktoré sú rozdielne a predsa ich spojí jediný okamih. Jedna dvojica je konzervatívna, bezdetná a tak trochu pedantná... Ďalší dvaja sú spokojnými rodičmi, ktorí si žijú svoj krásny život. A tretí pár predstavuje tak trochu bohénskych a veľmi spoločenských rodičov desaťročnej dcéry.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

On, ja a láska

len-nie-laska-nebeska.jpg
Máte chuť zahnať zimné blues, pobaviť sa a stráviť pohodové chvíle s príjemnou romancou?

Siahnite po novinke Len nie láska nebeská.
Emmu si okamžite obľúbite. Prešla si ťažkými chvíľami, život sa s ňou nemaznal, ale vždy sa z toho dostala. Vedela si poradiť aj so zradou blízkych, aj s nepriazňou osudu. V každom naokolo videla len to najlepšie. Pri čítaní sa možno budete cítiť súčasťou jej rodiny a možno sa zaľúbite do výnimočného suseda... :-)

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Návyková romantika, ktorá vás dostane!

sef.jpg
...odvtedy na teba myslím každý deň, či už si pri mne alebo nie. Vrátila si mi život a nie je nič, čo by som chcel viac, než ten život stráviť s tebou. Chcem byť mužom, ktorý sa bude každú noc pozerať pod tvoju posteľ a ktorý sa bude vedľa teba každé ráno prebúdzať. Zmenila si ma. Keď som s tebou, som sám sebou, len som tou lepšou verziou, pretože vďaka tebe chcem byť lepším mužom. Zvyšok svojho života chcem stráviť s tebou a chcem, aby to začalo už včera.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Neodolateľný sused sukničkár

mesacne-svetlo.jpg
Zamilujete si žartíky Logana a Grace. Budete fandiť ich vzťahu, ktorý sa postupne rozvíja ako lupene kvetu. Začali ako priatelia, obyčajní známi, no chémii tiel sa neubránite.
Samantha Youngová vie šikovne zabrnkať na romantickú strunu všetkých čitateliek, no rovnako emotívne ich vie dohnať k slzám. Vychutnajte si túto emočnú jazdu v novom príbehu. 

„Skutočne sexi,“ ohodnotili USA Today novinku Samanthy Youngovej Mesačné svetlo na Nightingale Way. Fanúšičky jej pikantnej série Dublin Street sa už nevedeli dočkať ďalšieho príbehu. Samantha štartuje novú sériu a po prečítaní tejto knihy si budete mädliť ruky.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Láska na prvý klik

laska-na-prvy-klik.jpg
Láska na prvý klik je zábavný a svieži príbeh od autorky viacerých svetových bestsellerov Rainbow Rowellovej. Vtiahne vás hneď prvou kapitolou, v ktorej sa zoznámite s dvomi 28-ročnými kamoškami, ktoré svoj život, starosti, radosti riešia cez firemné e-maily. Veď kto iný by to už čítal...

Kamarátky a kolegyne Beth a Jennifer vedia, že im niekto číta maily. V redakcii to nie je tajomstvo. Také sú firemné pravidlá.
Napriek tomu si však v pracovnom čase ustavične posielajú vtipné odkazy a rozoberajú svoje osobné životy.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Tajomstvo nadaného hudobníka

krajina-tienov.jpg
Krajina tieňov je úchvatný román, ktorý rozpráva o minulosti i súčasnosti a objavuje temné tajomstvá Bulharska. Krásnej i strašidelnej krajiny. Krajiny tieňov...
Kostovová má dar vtiahnuť vás do minulosti a zaviesť na miesta, zákutia, ktoré by ste nikdy neobjavili. Ani o nich netušíte a pritom sú neobyčajné, nádherné, tajomné a ona to vie dať na papier. 

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dva životy, dve lásky, jediná šanca

stratene-svetlo.jpg
Stratené svetlo je debut Jill Santopolovej. Romantický príbeh o pretrvávajúcej sile prvej lásky so šokujúcim, nezabudnuteľným koncom. Príbeh o Lucym ktorá stojí pred nesmierne ťažkým rozhodnutím. Prv než k nemu dospeje, musí si premietnuť celý ich spoločný príbeh od začiatku...

Lucy a Gabe sa zoznámia a zamilujú v poslednom ročníku na Kolumbijskej univerzite v New Yorku, v deň, ktorý sa im navždy vryje do pamäti – 11. septembra. Poznačení tragédiou pádu Dvojičiek sa obaja rozhodnú prežiť svoj život tak, aby mal nejaký vyšší zmysel, a ich cesty sa rozídu.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dievča z Brooklynu

dievca-z-brooklynu.jpg
Anna bola žena môjho života. O tri týždne sme sa mali brať. Samozrejme, že by som ju miloval bez ohľadu na to, čo by urobila. Prinajmenšom som si to myslel, no ona sa horúčkovito prehŕňala v taške a podala mi fotografiu.
 „Toto som spravila ja.“
Pozrel som sa na jej tajomstvo, absolútne omráčený...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »