Choď na obsah Choď na menu
 


Súčasné

Príspevky

Tri ženy. Pravdivé príbehy a osudy

tri-zeny.jpg
Neuveriteľná kniha, ktorá vás zaskočí, prekvapí, možno šokuje, ale určite vás prinúti zamyslieť sa nad osudmi žien. Aj nad tým svojím. Naozaj žijete šťastný, spokojný a hodnotný život? Možno aj ten váš príbeh ukrýva nešťastie, smútok, nebodaj ponižovanie... prečítajte si novinku Tri ženy od Lisy Taddeo. Kniha, akú ste už dlho nečítali.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Nevinné ženy. Alebo skutočné vrahyne?!

nevinne-zeny.jpg
Novinka Nevinné ženy je inteligentný príbeh o vzťahoch, minulých i súčasných konfliktoch, o sprisahaní. Nebudete sa vedieť od neho odtrhnúť...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Séria o Royalovcoch pokračuje novinkou Padlý dedič

padly-dedic.jpg
Myslím, že Hartley ma tak zaujala, lebo sa nudím. V Astore vídavam posledné tri roky stále tie isté tváre. Napríklad Felicity Worthingtonovú poznám už od plienok. Už vtedy bola otravná. Škola je nudná. Ani pani Mannová ma už ničomu nepriučí. Nemám najlepšie známky na svete, ale za to môžu triviálne osnovy. Pri testovaní lietadiel mi dobré známky aj tak nepomôžu. Stačí, že viem, čo robím. A to teda viem. Len sa mi to teraz nechce ukazovať.
​Hartley je príjemné rozptýlenie. Skladačka, ktorej dieliky do seba nezapadajú. A ak mám byť úprimný, som dobrá partia. Mala by šťastie, keby so mnou mohla byť. Takže by som to vážne nemal nechať tak. Už len kvôli nej.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Utiekla som pred dokonalým chlapom!

mame-iba-dnesok.jpg
Corinne Michaelsová je autorka bestsellerov podľa New York Times, USA Today a Wall Street Journal. Jej postavy často prežívajú hlboký žiaľ, bojujú s mnohými nepriaznivými životnými okolnosťami a napokon nachádzajú riešenia svojich trápení. Príbehy sú plné emócií, humoru, a, samozrejme, lásky. A presne taká je aj kniha Máme iba dnešok.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Moje srdce a život už nikdy nebudú rovnaké (After 5 - Pred nami)

after-pred-nami.jpg
​Mal ju, stratil ju, a potom ju v priebehu ďalších mesiacov znovu mal. No stále to nechápal. Miloval ju. Jeho láska k nej žiarila silnejšie než akákoľvek hviezda a on bol ochotný zvýrazniť pasáže v tisíckach jej obľúbených kníh, len aby jej to dokázal. Dala mu všetko a on sa prizeral, ako sa doňho zaľúbila, a dúfal, že dokáže prestať spôsobovať sklamanie. Jej viera v neho ho nútila byť lepším. Chcel jej dokázať, že má pravdu, a všetci ostatní sa mýlia. Vďaka nej živil v sebe nádej, ktorú predtým nepoznal. Ani netušil, že niečo také existuje...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Telefonát, akého sa bojí každý rodič...

noc-ked-som-spadla.jpg
„Spomenula som si, ako som mala ruky väčšie ako jej drobné telíčko, ako dobre mi zapadla do náručia, ako ma zaplavovala láska už len pri pohľade na ňu. Vraví sa, že čas letí, ale toto prešlo naozaj len ako žmurknutie. Každá sekunda medzi jej narodením a touto chvíľou preletela ako víchor....“

Abi Knightovú nadránom vytrhne zo spánku telefonát, akého sa desí každý rodič... 

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dve ženy a záhada ich rodného mesta

zuctovanie.jpg
​„Wrightovej sa podarilo napísať fascinujúci román,“ tvrdí časopis Christian Market. Na počiatku vzniku tejto skvelej knihy bola myšlienka – v meste, kde každý tak veľmi utajuje všetky hriechy, by sa mala stať nejaká búrlivá udalosť...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Čo keby vám zostalo len 99 dní života?

99-dni-s-tebou.jpg
​Vek dvadsaťsedem rokov sa nezdá ničím výnimočný. Nepredstavuje významný medzník. Nie je to ani okrúhle číslo. Aj napriek tomu som na tento rok čakal celý svoj život. Na rok, v ktorom zomriem.
Zvláštne, keď človek dokáže s absolútnou istotou povedať, že pozná svoj dátum spotreby. A to najmä vtedy, ak ho o ňom presvedčil hlúpy sen, čo sa mu stále vracia. Lenže mne sa sníval tak často, že už to musí byť pravda. Stojím na prahu svojho posledného roka a nedokážem s tým nič urobiť, ostáva mi len prežiť každý deň tak, akoby bol môj posledný...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Herečka a speváčka Zuzka Haasová vydala novú knižku

cirkus-romana.jpg
Zuzana Haasová so sestrou Ivetou spolupracujú dlhé roky v Divadle Haaf. Zuzka píše divadelné hry a Iveta robí kostýmy. Ich nová spoločná knižka pre deti Cirkus Romána súvisí s týmto divadlom, najmä z tej vizuálnej stránky. Zuzana jedného dňa povedala Ivete: „Kresliť vieš, tak mi nakreslíš knihu.“
A tak Iveta začala maľovať, strihala a lepila a vznikal tvorivý proces, do ktorého zapojili aj ich deti.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Sedem manželov a extravagantný život hereckej legendy

sedem-manzelov.jpg
Raz som sa Evelyn opýtala, či sa jej ten počet vlastných sobášov nezdá extravagantný.
„Vám neprekáža, že sa vaši manželia stali tvárami tituliek a spomínali sa tak často, až takmer zatienili vašu prácu i vás samu?“ opýtala som sa. „Ak príde na vás reč, každý začne hovoriť o vašich manželoch, nie o Evelyn Hugovej.“
Odpoveď, ktorú som dostala, presne vyjadruje pravú Evelyn.

Nie,“ usmiala sa, „pretože sú to iba manželia. Ale ja som Evelyn Hugo. A som si istá, že až sa o mne ľudia dozvedia pravdu, oveľa väčšmi ich bude zaujímať moja  manželka.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Mary Kubica, americká Slovenka a jej úspešný psychotriler

dobre-dievca.jpg
Dobré dievča je vynikajúci psychologický triler, ktorý napísal americká autorka so slovenskými koreňmi Mary Kubica. Bol to jej debut, no rýchlo sa stal bestsellerom, predalo sa z neho viac ako milión výtlačkov a preložili ho do mnohých jazykov.

„Som nadšený, že som si tento výnimočný psychologický román prečítal. Napätie od začiatku do konca a potom šokujúci, absolútne neočakávaný záver. Už teraz viem, koľkým mojim kamarátom, ktorí milujú trilery, ho na Vianoce podarujem,“ pochvaľuje si herec Vlado Kobielsky.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Iba láska občas proste nestačí...

matkino-tajomstvo-kniha.jpg
​Jeho hlas mi je skoro taký blízky ako môj. Chodili sme spolu od vysokej školy a manželia sme osem rokov. Poznám všetky odtiene jeho prejavu aj ich význam. Stačí mi aj krátky pozdrav, aby som vedela, že práve zíza na počítač a telefón drží medzi uchom a krkom. Je neskoro popoludní, takže zrejme má už aspoň piatu šálku kávy. Počas štúdia práva sa svoj zlozvyk usiloval zredukovať a aj sa mu to podarilo. Ibaže kým sa z neho stal spoločník najväčšej firmy v New Yorku, zvýšil denný príjem na šesť až osem šálok.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Po Sľúbenej a Zakázanej prichádza Odhalená

odhalena.jpg
„Sľúb mi, že ma nikdy neopustíš.“
„Sľubujem,“ odvetil bez zaváhania. A predsa sa mi zazdalo, že to nestačí. Nebola som si istá, čím by ma ešte presvedčil. Možno opätovaním mojej lásky. Stále váhal a to sa mi nepáčilo. Ustavične som sa bála, že ma zasa opustí, hoci proti svojej vôli.
„Chcem to mať na papieri,“ vyhŕkla som. „Nejaký právny dokument ako dôkaz, že ma nikdy neopustíš.“ Bože, kolosálna hlúposť. Zvesila som plecia. „To vyznelo hrozne.“
„To teda hej!“ Zakašľal a od prekvapenia takmer padol na zadok. Možno som to nemyslela doslova, ale jeho neskrývané znechutenie ma ovalilo ako facka.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Nová romantická komédia Spolubývajúca

spolubyvajuca.jpg
Spolubývajúca je správna letná oddychovka, pri ktorej sa skvele zabavíte. Pridajte si ju do svojho whishlistu, pretože poteší beznádejných romantikov, aj tých, čo majú chuť na svieži zaláskovaný príbeh.

Tiffy a Leon sa delia o byt, dokonca aj o posteľ.
Tiffy Moorová si po nepríjemnom rozchode s priateľom hľadá nové bývanie. Čo najrýchlejšie a čo najlacnejšie. Lenže ponúkané londýnske byty sú príliš drahé a so svojím nízkym príjmom pomocnej editorky si ich nemôže dovoliť.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Fascinujúci príbeh Vzdelaná

vzdelana.jpg
Prešla neuveriteľnú cestu za vzdelaním, ktorú si málokto z nás dokáže vôbec predstaviť.
Ako 17-ročná po prvý raz prekročila prah školy.
Dovtedy vyrastala v chudobnej rodine na vidieku, vystavená poranoi a tyranii despotického otca, násiliu brutálneho brata a bezcitnej matky. A jednako sa nakoniec dostala na prestížne školy ako Cambridge a Harvard.
Novinka Vzdelaná je úžasná výpoveď o tŕnistej ceste tínedžerky, ktorá očarí a inšpiruje každého čitateľa. Jedna z najúspešnejších kníh minulého roka v USA.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Zabudni na minulosť (Katarína Gillerová)

zabudni-na-minulost.jpg
Pútavý príbeh dvadsaťsedemročnej Saše a jej mamy, ktoré sa každá po svojom vyrovnávajú s tragédiou, čo postihla ich rodinu... Bol to ôsmy román jednej z najobľúbenejších slovenských spisovateliek. Rýchlo sa však vypredal a teraz vydavateľstvo prichádza s novým vydaním.
Zabudni na minulosť.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Erotická šteklivá séria Jedna noc pokračuje

zakazana.jpg
„Konečne ďalšia knižka podľa môjho gusta! Novinka Zakázaná je ženská, zmyselná kniha plná napätia a vášnivých okamihov. Odporúčam každej, ktorá má rada romantiku s erotickým nádychom. Už teraz sa teším na pokračovanie a to som ešte nedočítala!“ hovorí známa a obľúbená influencerka Jana Hrmová.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Na čom najviac v živote každého človeka záleží? Láska

kym-budem-zit-a-dychat.jpg
​Pokiaľ ide o lásku, vždy existujú pochybnosti, myslí si svetoznámy autor romancí Nicholas Sparks. Zamilovanosť je tou jednoduchou časťou príbehu. Ale urobiť všetko pre to, aby láska odolala rozmanitým životným výzvam, je pre mnohých len prchavým snom. „Ak si však tento príbeh prečítate s rovnakým pocitom zázračnosti, aký som prežíval pri písaní, možno to obnoví vašu vieru v tajomnú silu, ktorou môže láska ovplyvniť ľudské životy,“ dodáva autor.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Milujete happy endy? Tak skúste tento príbeh

pockajte-si-na-happy-end.jpg
Je možné, že slová Hermanna Hesseho – v začiatku každom čaro je, sú pravdivé, ale Ella bola pevne presvedčená, že čaro prichádza až na záver. Pretože akokoľvek okúzľujúci môže byť začiatok, ak má zlý koniec, všetko je márne. Na odstránenie tohto nedostatku založila pred štyrmi rokmi blog...

Počkajte si na happy end je čarovný a vtipný román o prešľapoch, pádoch, vzostupoch a o tom, či sa naozaj všetko musí končiť ako v rozprávke.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Požierači neba (Paulo Giordano)

pozieraci-neba.jpg
Letá na juhotalianskom vidieku pri mestečku Speziale sú pre Teresu časom nesmiernej nudy. Práve ona je rozprávačkou a tak hneď cítime nudu, ktorú prežíva počas prázdnin na zapadnutej dedine. Môže tak akurát sledovať babičku, ako číta svoje obľúbené detektívky...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Kráľovná romantických trilerov

krvave-spomienky.jpg
Sandra Brownová vie, ako rozprávať pútavé príbehy, ktoré majú iskru. Nielen tú napínavú, ale aj romantickú, vášnivú, plnú lásky a nehy. Je kráľovnou romantických trilerov a presne taká je aj jej novinka Krvavé spomienky. Podarilo sa jej v nej majstrovsky spojiť napätie a romantiku do dynamického, strhujúceho príbehu o cene hrdinstva a pomste, ktorá nepozná zľutovanie.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dokonalý život mala na dosah...

ako-odist.jpg
Ako odísť je nezabudnuteľný príbeh o láske a o tom, že radosť možno nájsť aj za tých najhorších okolností. Margaret má totiž množstvo dôvodov, prečo by to mala vzdať, opustiť sa, podľahnúť porazeneckej nálade. Ale neurobí to a rozhodne sa bojovať. Chce nájsť aj v zložitej a smutnej situácii aspoň niečo dobré, čoho sa dá držať a napredovať.
Veď ktovie, možno napokon z takej situácie vyjdete ešte silnejší...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Sex bez lásky? Dá sa to vôbec?

ziadnu-lasku-len-sex.jpg
Vi Keelandová je americká spisovateľka, autorka pikantných romantických bestsellerov, ktoré doteraz preložili do 16 jazykov. Z jej tvorby sa predalo vyše jeden a pol milióna výtlačkov.
A jej novinka 
Žiadnu lásku, len sex určite stojí za to.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Ženy z rodu Springovcov si zamilujete

zeny-z-rodu-springovcov.jpgVenované všetkým „malým ženám“ tam vonku,
ktoré sa snažia prísť na to, čo znamená byť ženou.

Ženy z rodu Springovcov je moderná verzia slávneho románu Malé ženy od Louisy May Alcottovej. Príbeh o láske, rodine, dospievaní, ale aj vojne či tínedžerskej úzkosti.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Chcel odo mňa jednu noc. Jednu jedinú...

slubena.jpg
Strácala som sa v jeho modrých očiach a zúfalo sa nádejala, že povie niečo iné – niečo, čo mi pozdvihne náladu. Smiešne, ale akoby ma podviedol. Sotva som ho poznala, ale predstava, že s týmto mužom smiem stráviť iba jedinú noc, ma ničila.
„Chceš ma iba na jednu noc?“ opýtala som sa. Bolesť zosilnela. Iba na jednu noc? Prečo ma to prekvapuje? Už predtým spomínal najlepší sex v živote. Nič viac.
„Jednu noc,“ potvrdil. „A modlím sa za to, aby si súhlasila.“

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Príbeh troch stratených duší...

strateni.jpg
Príbeh o mladých ľuďoch a samote, ktorej niekedy podľahneme.
Príbeh o obrovskej úteche, ktorú nám vedia poskytnúť iní ľudia, neraz neznámi, ktorí majú podobné starosti a problémy.
Krásny a citlivý príbeh Stratení je o troch stratených dušiach, ktorých náhodne prepojil osud.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Navždy spolu. Sexi a vzrušujúce

navzdy-spolu.jpg
Nevedel som, čo je láska, kým mi ju nedala. Netušil som, čo znamená, keď niekto pohlcuje celú tvoju bytosť a uctieva každé zákutie tvojej duše.

Po nádherných príbehoch Všetko pre ňu a Jedine tvoja prichádza Alexa Rileyová s ďalšou romantickou a šteklivou lahôdkou Navždy spolu. Sexi, napínavé a vzrušujúce. Budete si vychutnávať pikantné scény a sexuálne napätie medzi hlavnými hrdinami. Zamilujete si postavy, aj čítavý štýl Alexy Rileyovej.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Láska je zázrak. Prečo na to zabúdame?

molo-nasich-zivotov.jpg
​Tento príbeh je určený najmä ženám, ktoré môže povzbudiť, no mali by si ho prečítať aj muži, aby lepšie pochopili dušu svojich polovičiek. Láska je zázrak. A nik, z tých, ktorých milujeme, tu nie je večne. Život vie byť vrtkavý a nevyspytateľný.

Možno vás tento pútavý príbeh zastaví a prinúti trošku sa zamyslieť. Možno si uvedomíte, ako veľmi máte radi a ako bytostne potrebujete lásku. A možno vstanete a pôjdete objať tých, na ktorých vám najviac záleží. Pretože budete radi, že sú s vami a že sú tu pre vás. Že máte koho milovať z hĺbky duše...

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Royalovci prichádzajú v 3.knihe!

palac-klamstiev.jpg
„Keď sme na jeseň roku 2015 začali písať Papierovú princeznú, písali sme ju jedna pre druhú. Posielali sme si navzájom jednotlivé kapitoly e-mailom. Slová sa nám doslova sypali na papier,“ spomínajú si autorky skryté pod pseudonymom Erina Wattová.

Ako priznali, zamilovali sa do vlastného diela, no nikdy by nečakali, že zažije taký ohlas u čitateľov po celom svete. Tí sa doslova zamilovali do ich série o Royalovcoch. Po Papierovej princeznej a Prekliatom princovi je tu teraz Palác klamstiev.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

Dostanú sa zničené duše von z temnoty?

najtemnejsi-usvit.jpg
„Pripravte sa na niečo výnimočné... niečo neuveriteľné...niečo absolútne srdcervúce. Pripravte sa na ľúbostný príbeh, ktorý vás úplne pohltí,“ píše Shayna Renee's Spicy Reads.

"Najtemnejší úsvit je úžasná kniha, ktorú doslova hltáte a pritom vami lomcujú všetky emócie... Už sa teším na pokračovanie," hodnotí knihomoľka Janka.

 
Celý príspevok | Rubrika: Súčasné | Komentáre: 0

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »