Choď na obsah Choď na menu
 


Divoké dítě

Chapman Janet

Divoké dítě

Obrázok

The Man Must Marry

LK 2010

Obrázok

Abram Sinclair, milionář a ředitel prosperující přepravní společnosti, umírá. Jen těžko by uměl sám určit, který z jeho tří milovaných a schopných vnuků má zaujmout místo v čele společnosti. Proto volí zdánlivě nehorázné řešení - ředitelem se stane ten vnuk, kterého vybere Willa Kentová, mladá žena, s níž tráví několik posledních týdnů. Z nějakého důvodu se ten prohnaný starý muž rozhodl, že by se jeden z jeho tří vnuků měl s Willou oženit, a snaží se dosáhnout svého..

Nejstarší vnuk, Sam Sinclair, je přesvědčen, že cesta k zachování rodinné firmy musí vést i jinudy, že bude stačit se s Willou rozumně domluvit. Je odhodlán strávit s ní tolik času, kolik bude třeba, aby se společne vyvlékly z dědovy intriky. postupne mu dochází, jak úžasnou ženu si děd vybral do rodiny a svým vnukum tak poslal největší dar, cennejší než všechny firmy světa...

Je rozhodnut učinit ju šťastnou, s údivem ale shledáva, že je to těžší, než by se mohlo na první pohled zdát. Willa Kentová je totiž pozoruhodná žena, která má za sebou kromě jednoho zpackaného manželství nečekané stíny minulosti, jimž musí čelit....

 Obrázok

Knihy od Janet Chapmann mi vždy pomôžu troška sa odreagovať a oddýchnuť si od historických romancí. Už som sa niekoľkokrát presvedčila, že jej romány zo súčasnosti ma nesklamú.

 

Willa je presne ten typ hrdinky, ktorý mám rada. Inteligentná, ale nešikovná, tak trocha chodiaca katastrofa, ktorú nemôžete nemilovať. Sam je silný, vyrovnaný muž, ktorý vždy robí správne veci, a to aj vtedy, ak je to proti Willinmu presvedčeniu. Willa a Sam podľahnú spoločnej vášni, ale ich problémy sa tým ešte len začínajú a nejde len o multimiliónovú firmu, ale hlavne o lásku. Willa je až prehnane starostlivá o svoje okolie a až príliš si pripúšťa tragédie, ktoré ju v živote postihli, preto má obrovský strach milovať niekoho, aby mu svojou láskou neublížila. Sam bude nútený použiť všetok svoj dôvtip inteligenciu a všetky dostupné zbrane, aby Willu prinútil zamyslieť sa nad svojím životom a vytiahol ju z jej ulity.

 

Tak som si zas pochutnala na bravúrne napísanom príbehu zo súčasnosti a znova mám chuť pustiť sa do niečoho historického, ale ako náhle znova narazím na knihu od Janet Chapmanovej určite sa do nej s chuťou pustím. 

 

Takže sa dajte do čítania, určite neoľutujete!

 

Strašne som žrala Willin podnik a jej zamestnancov.

 

Spracovala LENKA

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Janet Chapman

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super

(plosky, 12. 10. 2010 21:07)

Táto kniha sa určite oplatí kúpiť dobre som si pri nej oddýchla :-)