Choď na obsah Choď na menu
 


Dohodnuté manželstvo

Probstová Jennifer

Dohodnuté manželstvo

The Marriage Bargain

Ikar 2013

dohodnute-manzelstvo.jpgMajiteľka kníhkupectva Alexa Maria McKenzieová chce zachrániť rodinné sídlo, a preto sa musí čo najrýchlejšie vydať. Láska ju však akosi obchádza. Ale ani vo sne si nepredstavovala, že jej osud privedie do cesty brata najlepšej priateľky, ktorý jej v detstve zlomil srdce.
Miliardár Nicholas Ryan neverí v manželstvo, no ak chce zdediť strýkovu firmu, musí sa čo najskôr oženiť. Keď sa dozvie, že sestrina priateľka zúfalo potrebuje peniaze, urobí Alexe ponuku, aká sa jednoducho neodmieta.
Manželstvo dôsledne podľa zmluvy - nijaké záväzky a najmä nijaké city. Rok to hádam vydržia, alebo nie?
Osud však zamotá aj tie najpremyslenejšie plány...

RECENZIA:

Po tejto knihe som poškuľovala od kedy ju Ikar predstavil v upútavkách a edičnom pláne. Zaujímavá anotácia a krásna obálka predpovedala, že z toho môže byť pútavé čítanie. Teda, úprimne som tomu verila a urobila som dobre.

Práve som knihu dočítala a musím podotknúť, že za pár hodín a na ex Pozor, prudko čitateľné!

Príbeh začína v minulosti, keď štrnásťročná Alex ochutná svoj prvý bozk s o dva roky starším synom milionára a ten jej zlomí dievčensky nevinné srdce. O pár rokov neskôr sa stretávajú opäť. Ona potrebuje peniaze a on manželku.

Priznávam, nie je to žiadny originálny príbeh, zápletka, ktorú by sme my - vášnivé čitateľky - neprečítali v ďalších románoch od tých zo stredoveku, cez naše i vaše obľúbené viktoriánske obdobie, až po súčasnosť, no Dohodnuté manželstvo bolo napísané fakt dobre...veľmi, veľmi, veľmi dobre :) Knihu som neodložila od prvej po poslednú stranu. Netvrdím, že mi celkom padla sánka, no strávila som pri nej príjemné popoludnie a nenudila ani na chvíľu.

Z Alex vyrástla krásna, vášnivá žena, ktorá má otvorené srdce, potrebuje zachrániť svoju rodinu, Nick je zase muž, ktorý s podmienkou zdedil miliardy, má úspešnú firmu, ktorá sa zaoberá architektúrou a potrebuje ženu, ktorá mu nebude komplikovať život. A tak dôjde k podpísaniu zmluvy. Alex za rok manželstva dostane 150 000 dolárov, Nick svoje miliardy a možnosť uchádzať sa o zákazku.

Jednou z podmienok dohody je aj vzájomný ročný celibát.

No osud a vzájomná príťažlivosť je však veľmi silný súper. Chladný a rozumný Nick čoskoro spoznáva, že žena, ktorá ho dokázala rozosmiať, pobaviť, rozzúriť do nepríčetnosti, je tá pravá, že sex s ňou je ako uragán, že napriek predsudkom a zaručeným radám, stojí za to o ňu bojovať.

Moderná Popoluška v novom šate, napriek tomu naozaj skvelé čítanie! Už teraz sa teším na voľné pokračovanie, ktoré autorka naznačila v epilógu a my sme už videli cz upútavku. Pevne verím, že ani Ikar. sk nesklame. 

manzelska-past.jpg Manželská past

Hrabě Michael Conte si musí najít manželku. Ne že by pohledný multimilionář nějak zvlášť toužil vlézt do chomoutu, ale podle staré italské tradice, na které lpěl Michaelův otec, se nejprve musí oženit on, a teprve potom se může vdát jeho mladší sestra. A ta po sňatku doopravdy touží. Aby Michaelova rodina nepojala podezření, že si historku o náhlé svatbě vymyslel, rozhodne se jim přivézt důkaz a uzavře dohodu se svou známou Maggie Ryanovou.
Pokud bude temperamentní fotografka během své pracovní cesty do Milána předstírat, že je Michaelovou novomanželkou, přeruší hrabě na oplátku jednou provždy veškeré kontakty s Alexou, ženou Maggiina bratra Nicka, kterou podle Maggie tajně miluje. Ani jednoho ze zúčastněných by zpočátku nenapadlo, jakou past na sebe právě nachystali…
 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Dohodnuté manželstvo

(Barbora, 13. 1. 2014 18:27)

táto kniha je jednoducho úžasná, čítala som ju už dávnejšie a velmi sa mi páčila:-))) vrelo ju odporúčam... už sa teším na ďalší diel, ktorý vyjde už čoskoro:) a ešte som chcela, že romantika je skvelá stránka, rada sem chodím a vždy sa tu dozviem niečo nové... len to tu je trošku neprehladné a niekedy sa mi stane, že ked si kliknem na nejakú knihu, tak mi to neukáže jej obsah:-) ale verím, že čoskoro to dáte do poriadku:) inak fajn stránka:)

Re: Dohodnuté manželstvo

(knihovnica, 14. 1. 2014 6:50)

Presne tak Barborka, keď estránky prechádzali na nový server, prevádzali sa všetky príspevky, ktoré sme mali povkladané a navzájom prepojené, všetko sa vynulovalo a preto sa musia odznova povkladať. Pri cca 1500 príspevkoch to je riadna fuška a voľného času málo :) Verím, že to však čoskoro bude fungovať. Základ je už v zoznamoch kníh urobený :))
Ďakujeme. Nech sa ti u nás aj naďalej páči :)
Jana