Choď na obsah Choď na menu
 


Holly

Jude Deveraux

Holly

 

Vydavateľstvo: IKAR 2005

Originál: Holly

Obrázok anotácia:

 

Keď mala Holly Lathamová trinásť rokov, zaľúbila sa do Lorrieho Beaumonta, dediča veľkého majetku. Na istý čas sa ich cesty rozdelili, no Hollina láska nikdy celkom nevyhcladla. Do jej života však náhle vstúpi Nick Taggert, s ktorým prežije nádherný, vášnivý víkend. Aj keď ju priťahuje, vie, že sa nechce ženiť. No Holly netuší, že Nick je zámožný muž, ktorého predchádzajúce priateľky chceli len pre peniaze a pôvod. Dá Holly prednosť Lorrieho majetku a pohodlnému životu alebo si zvolí Nicka, ktorý jej ponúka čistú lásku? Odpoveď sa dozvie v jednu vianočnú noc, keď vášeň, nenávisť a chamtivosť odhalia trpkú pravdu a navždy zmenia jej život.

 

Je to veľmi útla knižočka, ktorá sa dá prečítať sa pár hodín, samozrejme ak máte dostatok vôle.

Ako sa hovorí: „Aj majster tesár sa utne“, tak tuto platí na 100%. A teda uťala poriadne. Takú knižku by napísala nejaká sopliačka, ktorá píše svoj prvý román a nie spisovateľka ako Jude. Je to totálny gýč, aj mnoho harlequin, love story sú omnoho lepšie ako toto.

 Holly stretne drsne pôsobiaceho motorkára, ktorý jej zachráni život a hneď v ten večer sa spolu vyspia. Potom sa vráti k svojmu snúbencovi, ktorého vidí po dlhej dobe. Lenže Nick na ňu nemôže zabudnúť tak sa zamestná u jej otca (chcela by som vidieť, úspešného doktora, ktorý sa kvôli žene zamestná ako záhradník). No a kým noci trávi s Nickom, tak na rande chodí s Lorrim, pričom netuší, že Nick je rozprávkovo bohatý.

 Ak nemáte po ruke nič lepšie tak sa dá prečítať aj toto, ale zase nie je to žiaden skvost. Pol srdiečka dávam, pretože oproti Láske a vzdor sú hrdinovia aspoň spolu.

Od Jude som čítala, z prítomnosti ešte jednu knižku, ktorá bola podstatne lepšie ako táto, ale tiež iba priemer.

Spracovala Janka

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Jude Deveraux

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

súhlasím,

(Marek Z., 29. 1. 2010 11:12)

je to trochu gýčové a miestami nezáživné, ale v podstate sa celkom dalo :o)) až na pár prekladateľských prešľapov (napr. Prasacia zátoka miesto Zátoky svíň, ehm) a tiež mi pripadalo divné,že Holly oslovovala svojho otca "pane"...

....

(janka, 24. 10. 2008 19:45)

písanie kníh z minulosti jej ide určite lepšie

1. súčasná

(knihovnica, 24. 10. 2008 18:06)

Takže tu máme prvú hviezdičku román zo súčasnosti a ako tak čítam, nie príliš vydarenú...
No to postavenie u nás prvej jej už nikto nevezme...
Na to ako Jude píše historické romány jej pri tomto asi horel termín...