Choď na obsah Choď na menu
 


Jediný deň vám zmení život

iba-jeden-den.jpg
Milujeme Gayle Formanovú. Ak zostanem, Kam zmizla, Iba jeden deň a Iba jeden rok.

Tieto jej knižky zbožňujeme – množstvo emócií, pekné myšlienky a príbeh, ktorý vás chytí. Keď sa raz začítate do jej knihy, nechcete ju pustiť, chcete pokračovať, jednu kapitolu za druhou...a najlepšie mať ju stále pri sebe.

Aby ste ju nemuseli nosiť v taške, kriviť si chrbticu, máme tip :-)

 

Iba jeden deň už je aj ako e-kniha. Na Rajknih.sk si ju môžete stiahnuť do minútky a ušetriť takmer 4 eurá.

Iba jeden deň je kniha, ktorá je priama, jednoduchá, nekomplikovaná a práve preto úžasne krásna. Práve to je umenie Gayle Formanovej – dokáže nenásilne písať o radostiach a krásach nášho každodenného života. A predovšetkým štýlom, ktorý mladí milujú.

„Spomenula som si na mamine slová, že človek má byť vďačný a to, čo má a netúžiť po niečom, čo nemôže získať. Konečne som pochopila, čo znamená prestať  najlepšom.“

Hlavná hrdinka knihy, čerstvá maturantka Allyson je dievča z dobrej americkej rodiny. Počas výletu do Európy stretne na netradičnom pouličnom predstavení Shakespearovej hry Večer trojkráľový bezstarostného holandského herca Willema. Okamžite to medzi nimi zaiskrí. A osud ich zavedie dokopy opäť...možno preto, aby jediný deň urobil v jej živote neuveriteľné zmeny.

Keď Allyson opäť stretne Willema, urobí niečo nečakané a úplne bláznivé: zmení svoje cestovné plány a vyberie sa s ním do Paríža. Po jedinom spoločne strávenom dni a noci sa iskra rozhorí a horí jasným plameňom... až kým sa Allyson nezobudí a zdesená nezistí, že Willem je preč a s ním nielen jej drahé hodinky, ale aj sny o veľkej láske.

„Presne o to som ho žiadala. Iba jeden deň. Nemohla som myslieť na nič iné. Na to, ako sa skomplikuje situácia. Na oneskorené lety. Na svojich nahnevaných rodičov. Záležalo mi iba na tom jednom.“

Za jediný deň sa Allysonin život prevráti naruby. Kniha Iba jeden deň rozpráva o jej sebaobjavovaní - ako poslušná dcéra podľa želania rodičov nastúpi na vysokú školu a pripravuje sa na budúce povolanie. Plná nezodpovedaných otázok a pochybností sa počas prázdnin vydá na cestu po odpovede – a to rovno do Paríža. Uniká pred životom plným obmedzení, aby našla skutočnú vášeň, a možno dokonca aj pravú lásku.

Narodili sme sa v jeden deň.
Zomierame v jeden deň.
Za jeden deň sa môžeme úplne zmeniť.
Vieme sa zamilovať za jeden deň.
Za jeden jediný deň sa dokáže stať všeličo...