Choď na obsah Choď na menu
 


Keď preskočí iskra

Meg Cabotová

Keď preskočí iskra

Obrázok

V originále: Boy Meets Girl

Vydal: Ikar

Obrázok Kniha Keď preskočí iskra voľne nadväzuje na knihu s názvom Môj sused je božský!. Takisto sa odohráva na pôde novín New York Journal, hrdinka Kate Mackenziová je personálna referentka na oddelení ľudských zdrojov a pracuje pod despotickou tyrankou Amy Jenkinsovou. Kate spáva na gauči u kamarátky Jen, lebo sa rozišla s priateľom, ktorý sa ani po desiatich rokoch známosti nechcel oženiť. Mladé dievča nemôže v celom New Yorku nájsť vhodnú garsónku. Myslí si, že už to ani nemôže byť horšie, ale môže... Tyranka ju donúti, aby vyhodila najobľúbenejšiu pracovníčku jedálne, ktorá však vzápätí zažaluje noviny pre neoprávnené ukončenie pracovného pomeru. Kate musí vypovedať ako svedok pred Mitchom Hertzogom, potomkom jednej z najbohatších právnických rodín na Manhattane. Tento muž zosobňuje všetko, čo Kate nenávidí..., ibaže má milý úsmev a telo ako Apolón. Kate Mackenziová ani náhodou nečaká, že pri súdnej arbitráži nájde lásku. Ale také čosi sa stáva..., keď chlap stretne kočku.

 

 Obrázok

Na túto knihu som náhodou narazila v knižnii a povedala som si prečo nie, veď historické romance od Cabot nemali chybu. Tak ale potom ma dosť odradilo že celá kniha bola písana formou mailov a rýchlych správ medzi jednotlivými postavami. Preto sa i o vzťahu hlavných hrdinov dozvedáme v podstate z druhej ruky, ale naoniec som si zvykla, a treba povedať, že to bolo svižné ľahké a zábavné čítanie, ktoré navodí dobrú náladu a zanechá úsmev na tvári. Takže táto odbočka od kníh ktoré zvyčajne čítavam sa celkom podarila, ak na knihu narazíte neváhajte stojí za to :)

 

 

Boy
She Went All the Way (2001)
The Boy Next Door (2002) - Môj sused je božský / Ikar 2008
     aka The Guy Next Door
Boy Meets Girl (2004) - Keď presočí iskra / Ikar 2009
Every Boy's Got One (2004)

 

Ukážka:

 

Komu: Kate Mackenziová kacicka@freemail.com
Od koho: Jen Sadlerová j.sadlerova@thenyjournal.com
Predmet: TAK AKO?????????

Páni moji! Hľadajte a nájdete... To je teda príbeh.
No prepáč, kamoška, a čo sa ty máš čo zaujímať o sexi opravára kopírky, keď ti už jeden sexi chlap zobe z ruky? Chápeš, poskytnúť odbornú radu mladšej sestre prežívajúcej krízu sexuálnej identity je najlepšia cesta, ako zabodovať! Mitch si teraz určite myslí, že si druhý doktor Phil alebo čo. Ibaže bez plešiny a s kozami.
Už sa vykašli na jeho sestru. Čo si chcela povedať tým: „Vďakabohu, že sa Sean zjavil v hodine dvanástej, inak by som možno urobila niečo veľmi, veľmi hlúpe“? Mitch je milý chlap, Kate. Prečo by si si s ním nemala zasexovať? Lebo sa ti nepáči jeho povolanie? Alebo že ťa videl s hlavou v Dollinej hajzľovej mise?

 

J P. S. Dostal sa ti aspoň do podprdy? Prosím, povedz, že áno.

 

Náhľad fotografií zo zložky Patricia Cabot

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

.....

(janulka21, 18. 11. 2010 14:11)

...dnes mi prišla...a v práci som sa do nej pustila...par stran prečííítanýých a som zatuaľ nadšená....