Choď na obsah Choď na menu
 


LÁSKA JE ZÁZRAK

will_grayson.jpg
Možno si sa do niekoho zaľúbil a bojíš sa mu prihovoriť.
Máš strach, že ťa odbije, že sa ti vysmeje. Že si z teba budú ostatní uťahovať.
Áno, možno to bude bolieť, lebo na citoch vždy záleží. Ale čo ak to vyjde?

Láska je ZÁZRAK a môže prísť kedykoľvek a v rôznych podobách.

 

John Green spojil svoje majstrovstvo s Davidom Levithanom. Spolu napísali vôbec prvý román s tematikou LGBT, ktorý sa dostal na rebríček najpredávanejších kníh podľa prestížneho denníka NY Times.
Je tu novinka Will Grayson, Will Grayson.

 

Zoznám sa s Willom Graysonom. Na prvý pohľad je to svojský chalan, akého máš určite aj ty vo svojom okolí. Má strapatý účes, na sebe vždy pokrčené handry, nosí čierne conversky a vyznáva dve jednoduché pravidlá:
1. Na všetko zvysoka kašli
2. A drž hubu!


Will sa od piatej triedy kamoší s Drobcom. Jeho prezývka je presným opakom toho, ako vyzerá. Je to veľký chalan s veľkým telom a navyše je to aj gej. Gej s veľkým srdcom.

Vieš ty čo? Som celkom vyrovnaný s tým, že mám veľké kosti. A bol som gej ešte predtým, než som pochopil, čo je sex. Jednoducho som taký a to je super. Netúžim byť chudý ani konvenčne krásny, heterosexuál ani génius. V skutočnosti chcem – a nikdy to nedosiahnem –, aby ma ľudia ocenili. Žiadam iba to – urobiť niečo dobré. nie kvôli sebe, chcem to kvôli svojim kamošom, kvôli iným ľuďom.

 

Willa Graysona len tak ľahko niečo nevykoľají. Keď sa však v jeden sychravý večer náhodou spozná v sexshope s neznámym chalanom a zistí, že sa volá presne ako on – Will Grayson - , neostane ľahostajný. A ľahostajným neostane ani Drobec, ktorý sa do druhého Willa zamiluje na prvý pohľad.

Mám pocit, akoby môj život bol celkom roztrúsený. Akoby to boli útržky papiera a niekto zapol ventilátor. Ale keď sa s tebou rozprávam, zdá sa mi, akoby niekto na chvíľu ten ventilátor vypol. Akoby všetko malo zmysel. Pri tebe sa necítim vôbec roztrúsený a to si fakt cením.
 

green-lev.jpg

„Najlepšia Greenova kniha,“ zhodujú sa viaceré recenzie.
John Green patrí jednoznačne  medzi najobľúbenejších YA autorov. Na svojom konte má hity, akými sú Na vine sú hviezdy, Papierové mestá a Hľadanie Aljašky. Takmer všetky jeho príbehy sa hneď po vydaní stali bestsellermi a získal si milióny fanúšikov na celom svete. Citlivo, zo života a s perfektnou dávkou humoru odkrýva ďalšie tabu a zdôrazňuje  SILU PRIATEĽSTVA. Lebo vzťah je čosi, čo si sám zvolíš. Ale priateľstvo je to, čo si.

 

 „Budú si z toho ľudia robiť srandu? Jasné, dofrasa. Ale je to úprimné, zábavné a presné, a rozhodne to nie je plné blbostí. Ukazuje to gejov ako úplných, komplexných ľudí – nie ako chudákov, ktorí si hovoria: ‚Ach bože, musím povedať otcovi, že mám rád chlapcov, bla-bla, to bude ťažké.‘“

Táto kniha ťa dostane svojou otvorenosťou a priateľským postojom. Veď napokon, keď nejde o život, nejde o nič...
 

Oveľa viac young adult príbehov nájdeš na
 
www.YOLi.sk.
 

Will Grayson, Will Grayson je výnimočnou knihou v záplave YA príbehov – áno, je veselá, dojímavá, pútavá, ale zároveň otvára mnohé zaujímavé otázky, ktoré bývajú občas tabu. Po knihe siahli okamžite aj vydavatelia v Austrálii, Nemecku, Taliansku a ďalších krajinách.
Spoluprácu dvoch vynikajúcich rozprávačov cítiť na každej kapitole, pri ktorých sa striedajú. Má to šťavu, energiu, nechýbajú dospievajúce lásky, intrigy, vášeň, ale aj hnev, bolesť a pravé priateľstvo.

„Will Grayson, Will Grayson je zábavný, drzý a originálny zároveň.
Dokonca aj tí, ktorí odmietajú hudbu, sa zabavia.“

The New York Times Book Review

Aneta Korenčíková, YOLi.sk