Choď na obsah Choď na menu
 


Manželská pasca

stiahnut--3-.jpg

Jennifer Probstová

Manželská pasca

Ikar, 2014 

Anotácia: Príťažlivý a zatiaľ nezadaný milionár Michael Conte chce splniť sľub daný otcovi na smrteľnej posteli, a preto si hľadá nevestu. Poslušnú žienku domácu, ktorá zapadne do jeho tradičnej rodiny žijúcej v Taliansku. Musí to urobiť rýchlo, pretože podľa tradície sa má oženiť najprv najstarší brat, hlava a ochranca rodiny, a až potom prídu na rad mladšie sestry. Jedna z nich, Venezia, sa už nevie dočkať. Michael jej chce vyhovieť, sám však netúži viazať sa, preto formálne požiada o ruku temperamentnú, voľnomyšlienkarskú Američanku Maggie Ryanovú. Módna fotografka Maggie nemá s mužmi dobré skúsenosti, ale napokon súhlasí. Dohodnú sa, že ak ona bude počas fotografovania v Miláne hrať novopečenú manželku, Michael prestane pliesť hlavu jej najlepšej kamarátke Alexe, aby neohrozoval jej šťastné manželstvo.
Lenže osud sa s nimi nečakane zahrá a už krátky pobyt v Taliansku spôsobí, že medzi Michaelom a Maggie sa prudko rozhorí plameň vášne. Stane sa napokon ich manželstvo tou najvábivejšou pascou?

 

Recenzia:

Manželská pasca je druhou knihou z voľnej série o milionárskych manželstvách. Prvý diel - Dohodnuté manželstvo - zapôsobil sviežim, ľahkým štýlom, humorom a sympatickými hrdinami. Kým Alexa a Nick už našli svoje šťastie, Nickova sestra Maggie ostáva naďalej slobodná a nehodlá na tom nič meniť. Neverí ani čarom, ktoré vraj priviedli jej najlepšiu kamarátku Alexu do náručia jej brata. Je pragmatická, samostatná a veta "Žili šťastne až do smrti" patrí podľa nej do rozprávok. Preto ju nesmierne vytáča, že Nickov kamarát a obchodný partner Michael Conte si robí zálusk na Alexu a chce tak zničiť jediný trvácny vzťah, ktorý Maggie vo svojom okolí vidí. Alebo je všetko inak...? 

Michael je príťažlivý milionár z Talianska, ktorý chce v New Yorku otvoriť novú pobočku rodinnej pekárne. Pracovné kontakty s Nickom Ryanom prerastú do pevného priateľstva nielen s ním, ale i s jeho peknou manželkou Alexou. Pripomína mu jeho tri mladšie sestry a čiastočne mu pomáha mierniť smútok za nimi. Rodina je preňho všetkým, a preto nemôže ignorovať dlhoročné tradície ani vo chvíli, keď mu nečakane zasiahnu do života a obrátia ho naruby. Podľa zvyklostí sa musí najprv oženiť prvorodený syn, až potom môžu pomýšľať na sobáš ostatní súrodenci. Lenže jeho sestra Venezia už nechce dlhšie čakať, kým spečatí svoj vzťah, a Michael sa uchýli k narýchlo vymyslenému plánu - ak bude Maggie týždeň pred jeho rodinou predstierať, že je jeho manželka, preruší svoje styky s Alexou, aby neohrozil jej manželstvo. Maggie ako oddaná priateľka súhlasí a spolu s Michaelom odlietajú do slnečného Talianska, aby zohrali klamlivé divadielko  

Ako to už v podobne ladených príbehoch býva, počatočná nedôvera sa postupne mení na vzájomný rešpekt a nehynúcu lásku. Obaja hrdinovia však musia ešte prejsť neistou cestou, aby si uvedomili nielen vlastné chyby, ale tolerovali aj slabosti ostatných v bezprostrednom okolí. Maggie sa musí vysporiadať s démonmi minulosti a prelomiť obranný múr, ktorý si vybudovala pred nápadníkmi, a pre Michaela ako hlavu rodiny je nutné ponechať sestrám miesto pre ich vlastné rozhodnutia a nenútiť ich kráčať rovnakým smerom, akým sa kedysi vydal on sám...  

Jennifer Probstovej sa nedá uprieť neobyčajná ľahkosť, s akou vie poukázať aj na ťažké problémy, a štýl, čo vás vtiahne do deja a nepustí až do poslednej strany. Príbeh pritom nestojí iba na hlavných postavách, ale významné miesto majú aj tie vedľajšie - predovšetkým Michaelova mama - majsterka vo varení, udržiavaní rodinného tepla a životnej múdrosti, a jeho sestra Carina, umelecká duša, ktorej sebavedomie vzrastie vďaka Magginmu zásahu a ktorá čaká na svoj samostatný príbeh v ďalšej časti série  Plus tá nádherná atmosféra voňavého Talianska...!

Manželskú pascu rozhodne odporúčam. Ak ste náhodou nečítali prvý diel o Nickovi a Alexe, vôbec to neprekáža - síce sa ako postavy mihnú aj tu, ale na plynutie a pochopenie deja to nemá zásadný vplyv. 


Za recenzný výtlačok ďakujeme vydavateľstvu Ikar. Na stránke bux.sk si navyše môžete spomenuté knihy objednať a dozvedieť sa i ďalšie zaujímavé informácie 

Spracoval Marek Zákopčan

 

Milionárska manželská séria:

Dohodnuté manželstvo (The Marriage Bargain) - Ikar 2013
Manželská pasca (The Marriage Trap) - Ikar 2014
Manželský omyl (The Marriage Mistake) - vyjde v Ikare v júni 2014
Manželský zväzok (The Marriage Merger) - vyjde v Ikare v októbri 2014

 

Ukážka:

Vytiahol spod stola koženú stoličku a sadol si. Pozorne si prezeral fotografie, ktoré Maggie urobila od príchodu do Talianska. A neboli to len zábery peknej krajiny. Na každom zachytila niečo prchavé, farbu alebo tvar, ktoré zaujali na prvý pohľad. Díval sa na štyroch sesterniciných synov, na úprimné tváričky usmievajúcich sa nezbedných chlapcov s rukami zababranými od plastelíny. Opatrne položil fotoaparát na stôl a odrazu mu svitlo.
Zamiloval sa do nej.
A zároveň sa jej bál. Maggie nebola žena, akú si predstavoval po svojom boku. Obrátila jeho vnútro naruby, až kým sa neotriaslo v základoch, a dlhý rad žien, ktoré prešli jeho posteľou, premenila na ničotu. Bola pichľavá, tvrdohlavá. Priveľmi úprimná a nežná duša, ktorú v sebe skrývala, roztápala jeho srdce.
Najhoršie na tom všetkom bolo, že mala pravdu.
Nedodržal sľub.


 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.