Choď na obsah Choď na menu
 


Modré z nebe

Judith McNaught

Paradise (1991) –  Modré z nebe

(Baronet, 2003)

 Obrázok

anotácia:

    Půvabná plavoláska Meredith Bancroftová a přitažlivý magnát Matthew Farrell spolu v mládí prožijí hluboký vztah, který bolestně skončí. Když je obchodní impérium rodiny Bancroftových ohroženo nepřátelskou snahou o ovládnutí, Meredith je nucena obrátit se na Matta. Přestože mezi nimi panuje napětí, hořkosladké, bolestné vzpomínky vyplují na povrch a vyvolají v nich nejistotu a neklid. Mladí lidé se do sebe opět zamilují.

 

Obrázok

  Prvýkrát sa stretli, keď ona mala osemnásť, on dvadsaťšesť. Meredith, bohatá dcéra a dedička obchodného domu Bancroftovcov zo Chicaga a  Matthew, robotník z oceliarne z akéhosi bohom zabudnutého mesta v Indiane. Náhodou sa stretli na večierku pre chicagskú smotánku, kde mal Matt spôsobiť škandál, ale vďaka citlivej Meredith sa z toho vykľul krásny večer. Ktorý mal však pokračovanie. Tehotenstvo, sobáš, láska, potrat, zrada, rozvod. Stretávajú sa po jedenástich rokoch. Matt je stelesnenie amerického sna, z chudáka sa stal magnát a milionár, Meredith pracuje u Bancroftovcov, očakáva, že sa stane prezidentkou spoločnosti a práve sa zasnúbila s láskou z detstva. Nemali by už mať nič spoločné, keby Meredithin dominantný otec stále nebažil po Farrellovej krvi ... a keby bol ich rozvod právoplatný. Všetko by to malo byť len o biznise, ale na povrch sa vyplavujú staré city, nedorozumenia sa vysvetľujú, zrady sú odhalené a Matt je rozhodnutý druhýkrát Meredith nestratiť. Púšťa sa do boja, v ktorom môže prísť o veľa, ale tiež získať svoju jedinú lásku ... Ako to skončí, je jasné hádam každému. Recenzenti na Amazon.com túto knihu milujú, má v priemere 5 hviezd (z piatich), ale mňa až tak neoslovila. Na môj vkus je príliš moderná, príliš realistická, a hlavne je tam kopa strán a kapitol o kariére jedného či druhého. Iste to má svoj význam, ale pre mňa to nebolo zaujímavé. Komu sa však Meredith a Matt zapáčia, môže sa s nimi stretnúť v románe Dokonalá (Perfect). Upozornenie: nezmýľte si túto knihu, v originálnom názve Raj, s knihou Remember When (Spomeň si), ktorá v češtine vyšla ako Ráj.

Spracovala Kristína

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Judith McNaught

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nazor

(lubica1995, 30. 5. 2011 13:17)

Čaute baby. Knihu som dočítala včera večer. Gorila mi ju poslala. Je to druhé vydanie. Môžem povedať, že môj názor na knihu je jednoznačný a nemenný. Sú knihy, ktoré sú na prvé prečítanie sklamaním, ale po ďalšom prečítaní sa stáva kniha dokonalou. Táto kniha k nim nepatrí. Skutočne je tam príliš zbytočne rozpisovaný pracovný vzťah. A vedela by som to pochopiť, keďže ďalšie knihy autorky sa ďalej-v duchu rôznych pracovných problémov- odvíjali...Trošku zápletky a trošku napätia...nič moc. Môžem povedať- keďže som od nej prvú čítala- Nádherný sen, Whitney..že táto kniha sa s nimi nedá porovnať. Jedna z vás už raz písala, že sa vlastne všetky jej diela na seba v samej kostre podobajú a je to skutočne pravda. Všetci sú krásní, bohatí, dobrí a skromný...budiš.. nech je to tak, ale príliš krátko je tam napríklad rozpísané jej problémove tehotenstvo..vlastne rôzne stratégie, ktoré súviseli s prácou, sú rozpísané na pár strán a ich osobný život sa vtesnal do posledných štyroch kapitol. Touto knihou som uzavrela Judith McNaught, keďže v SJ a CZ iné nevyšli. Ale verím, že v budúcnosti určite zarizkujem a kúpim, ak niečo napíše.