Choď na obsah Choď na menu
 


Môj sused je božský

Meggin Cabotová (Meg Cabotová, Patricia Cabot):
Môj sused je božský 

(Ikar, 2008)

Ako môžu príbuzní vašej susedky obrátiť váš život naruby? Presne tak ako sa to stalo mladej reportérke NY Journal Melisse Fullerovej. Jej susedku pani Friedlanderovú totiž niekto v byte prepadol a starú paniu odviezli do nemocnice. Melissa sa stará o jej dogu a dve mačky, no netrpezlivo očakáva príchod jediného príbuzného pani Friedlanderovej, fotografa Maxa. Max je však veľký egocentrik a ešte väčší záletník. Namiesto toho, aby prerušil dovolenku so svojím najnovším úlovkom, supermodelkou Vivicou, požiada svojho kamaráta Johna Trenta, aby si zahral rolu synovca namiesto neho...
Príbeh z ďalšej série od autorky populárneho Denníka princeznej sa takisto odohráva v New Yorku v horúcej súčasnosti, je však určený čitateľkám, ktoré na brilantnom humore princeznej Mie vyrástli. Popri tradičnom romantickom motíve sa v ňom navyše objavuje aj detektívna zápletka.

 

 

recenzia:

Americká autorka, známa predovšetkým vďaka úspešnej sérii kníh o mladej princeznej menom Mia, prichádza s príbehom nemenej zaujímavým a zábavným. Predstavte si nasledovnú situáciu: Na konte máte niekoľko desiatok neskorých príchodov do práce, a práve keď je to najmenej vhodné pre váš kariérny rast, vašu staručkú susedu ktosi priamo v jej byte napadne. Ako správna svedomitá duša zabezpečíte jej prevoz do nemocnice, no keď upadne do kómy, je na vás, aby ste sa postarali o jej domácich miláčikov. Situácia číslo dva: Váš priateľ z mladosti (ktorý, mimochodom, neoplýva zmyslom pre zodpovednosť) vám zavolá a žiada splatenie starého dlhu pomerne netradičným spôsobom. Jeho teta je totiž v kóme a on sa o ňu musí postarať, inak by mohol prísť o milióny z jej dedičstva. Lenže momentálne je pre neho dôležitejšie stráviť dovolenku s mladou topmodelkou, preto vás požiada, aby ste pred tetinou susedkou naoko vystupovali ako on. Čo človek neurobí pre priateľov...?
     V staršej literatúre neboli zriedkavé romány vo forme listov. S dobou sa však mení aj forma, a tak k nám prichádzajú knihy vo forme e-mailov. Presne tak, Môj sused je božský je písaný prostredníctvom internetovej komunikácie, čo len zvyšuje jeho príťažlivosť. Umožňuje to nielen väčšiu dynamiku deja, ale aj lepšiu profiláciu a hlbší prienik do mysle jednotlivých postáv.
     Hlavná hrdinka, novinárka z New Yorku, sa zoznamuje so „synovcom“ svojej susedy, domnelým fotografom Maxom. V skutočnosti však má do činenia s Johnom, príslušníkom rozprávkovo bohatej rodiny Trentovcov. Takmer okamžite si padnú do oka. Ich rodiaci sa vzťah vtipne a s nadľahčením komentujú ich príbuzní i priatelia, pričom každý z nich je zároveň plnohodnotonou postavou. Som si istý, že mnohí z čitateľov sa aspoň raz pristihnú pri tom, že im na tvári pohráva úsmev.
    Môj sused je božský je romantická komédia pre všetky vekové kategórie. Jej najväčšími devízami sú inovatívna metóda prerozprávania príbehu a samotný štýl autorky, vyznačujúci sa humorom, trefnými poznámkami i napätím na správnych miestach. Je len škoda, že takých kníh nevychádza viac. Humoru predsa nikdy nie je dosť  !

Knižná revue, 6/2009

A ja len dodávam, že si zaslúži štyri srdiečka 

PS: Nezabudnite si prečítať aj voľné pokračovanie Keď preskočí iskra!

Spracoval Marek

 

Náhľad fotografií zo zložky Patricia Cabot

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Dokonalá :)

(Zuz.Mayer, 15. 2. 2012 12:52)

Je pravda že je to písané štýlom denníka princeznej, podobné frázy a tak. Ale to je jej štýl písania.
Kniha sa mi veľmi páčila :) A už som začítaná do tej iskry :) Nemohla som sa od toho odtrhnúť, čítalasom kde sa dalo :D Perfektná kniha :)

Jednoducho najlepsia

(Rea, 6. 3. 2011 18:36)

Je to najlepšia kniha aku som kedy citala.Velmi ma zaujala. Bola aj na pobavenie a mala skvelu pointu. Citala som ju tri-krat no tym to neskoncilo. :)

jeee

(wladka(wladka.blog.cz), 2. 3. 2010 15:10)

naozaj je to skvela kniha
dost som sa na nej nasmiala