Choď na obsah Choď na menu
 


Nataša a Michail, Rachel a Alex

prevziat.jpg

Nora Roberts

Nataša a Michail

Remedium, 2012 

Mladá žena Nataša sa presťahuje z New Yorku do malého mestečka v Západnej Virgínii. Ako úspešná baletka sa po sklamaní v láske a nečakanej strate svojho dieťatka vzdá slávy a hľadá pokoj v malom mestečku, kde sa venuje vlastnému obchodíku s hračkami. Do cesty jej však príde učiteľ hudby Spence Kimball, ktorý žije so svojou dcérkou Freddie. Nataša spočiatku neverí jeho prejavom náklonnosti, lebo je presvedčená, že je ženatý. Ale aká je pravda? Podarí sa jej nájsť to, po čom vždy túžila? Kto je jej najlepším radcom, oporou a dôverníkom? Je to vždy a za každých kolností jej vlastná rodina?

V druhej časti knihy sa odvíja príbeh Natašinho brata Michaila. Je to mladý zručný tesár a umelec. Na jednom z pravidelných rodinných stretnutí predstaví svojim súrodencom a rodičom Sydney Haywardovú, ženu, po ktorej nesmierne túži. Sydney však vyrastala v lepšej spoločnosti plnej pretvárky, kde najdôležitejším privilégiom je bohatstvo. Preto, keď sa zoznámi s temperamentným Michailom, zažije šok! Obaja sú presvedčení, že zo stretnutia takých dvoch odlišných osobností môže vzniknúť buď láska ako hrom, alebo skutočná nenávisť. Michail je na jej vkus až priveľmi bezprostredný, ale aj nesmierne príťažlivý. A chce si založiť rodinu. Podarí sa mu to? Dá Sydney prednosť bohatstvu a spoločenskému postaveniu, alebo zvíťazí láska?

prevziat--1-.jpg

 Rachel a Alex

Rachel sa pri svojej práci náhodne stretne so Zackom Muldoonom. Rachel je advokátka, ktorá obhajuje Zackovho brata Nicka, ktorého prichytili pri lúpeži. Zack je drsný námorník, ktorý mladej advokátke nedôveruje. Po čase však zistí, že sa mýli a sám pomôže advokátke usmerňovať brata. Situácia sa skomplikuje, lebo nielen Zack, ale aj mladý a nerozvážny Nick sa do Rachel zamilujú. Ako sa situácia vyrieši? Čo sa stane s Nickom?

V druhej časti knihy sa stretneme s Alexom, policajným vyšetrovateľom. Ten je po mnohých skúsenostiach presvedčený, že sa v ženách dokonale vyzná. Pri jednej nočnej pouličnej razii však zatkne Bess. Domnieva sa, že je jednou z tých, ktoré pracujú pre svojich pasákov. Bess však Alexa presviedča, že všetko je inak, a netají sa ani náklonnosťou k nemu. Zapáčil sa jej už na prvý pohľad. Presviedča ho, že je autorkou úspešného televízneho seriálu, a to, o čom píše, chce zažiť na vlastne koži. Uverí jej Alex? Dokážu si k sebe nájsť cestu? Ako na ňu zareaguje Alexova rodina?

 

   Nora Roberts je úspešnou americkou autorkou, ktorá má na svojom konte niekoľko desiatok románov. Mnohé z nich sa dočkali aj filmového spracovania a o ich obľúbenosti svedčia aj mnohé prestížne literárne ocenenia. Románové série Nory Roberts sú plné lásky, vášne, napätia a dramatických chvíľ, ktoré musia hrdinovia prekonať, aby si mohli spokojne vydýchnuť v náručí milovanej osoby.

     Kniha Rachel a Alex je voľným pokračovaním románu Nataša a Michail. Ide o príbehy štyroch súrodencov, ktorých rodičia emigrovali do USA z Ukrajiny, aby začali nový a plnohodnotnejší život. Nataša a Michail už našli svoje osudové lásky a teraz je na rade na zvyšku rodiny.

     Rachel je právnička stojaca na strane chudobných a utláčaných. Keď jej pridelia prípad devätnásťročného zlodejíčka Nicka, je ochotná urobiť čokoľvek, aby nešiel do väzenia. Verí, že mladému mužovi prospeje, ak zmena k lepšiemu vyjde z jeho iniciatívy, než by ho naprávali v zariadení na to určenom. Nasťahuje sa k bratovi a Rachel má dohliadnuť na to, aby sa polepšil a nezapadol opäť do nesprávnej partie. Nickov brat Zack je bývalý námorník, teraz majiteľ baru, a je odhodlaný venovať mladšiemu bratovi všetok čas, ktorý zanedbal, kým slúžil vlasti. Rovnakou mierou sa však venuje aj jeho mladej príťažlivej právničke...

     Alex je policajt, ktorý sa aj v práci často stretáva so sestrou Rachel. Hoci je spočiatku podozrievavý voči jej vzťahu so Zackom, aj on čoskoro pocíti lásku. Jeho vyvolenou je Bess. Zoznámia sa netradične – Alex ju zatkne, pretože ju považuje za prostitútku. Jej vysvetleniu, že je autorkou seriálu a na vlastnej koži chce zažiť situácie, o ktorých píše, len sotva dokáže uveriť. Napokon je to zas celá rodina Stanislaských, čo vezme opraty osudu do rúk a pomôže poslednému členovi v nájdení šťastia.

     Romány Nory Roberts sú určené všetkým milovníkom súčasnej romantiky.    

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Nora Roberts

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Buďte prvý a napíšte komentár.